38 UIT Het is al 23 jaar een mooi festi val daar bij de brug van Sas van Cent, maar het is tijd het roer om te gooien. Alles zal anders zijn vrijdag en zaterdag tijdens Festival 'Around the Bridge'. Het woord 'Rock' is bewust ge schrapt uit de naam. „We noem den het voorheen nog steeds 'Rock around the bridge', maar daar waren we al behoorlijk ver van afgedwaald", zegt Jan Vinke. Hij stond destijds aan de wieg van het festival en zet zich er nog steeds met volle overtuiging voor in. „Het begon ooit als een illegaal exa menfeestje van middelbare scholieren. Nog niet onder de brug toen, maar ergens in de polder. Dat viel minder op. Er kwam wel di rect 200 man op af en het was zo'n succes dat we er er een jaar later een officieel festi val van maakten." Het evenement krijgt dit jaar dus een heel andere opzet. Geen 'rock' meer in de naam dus en een grote wijziging is vooral dat het festival gratis toegankelijk wordt. „We ho pen echt hiermee een drempel weg te ne men zodat er veel meer mensen dan die 500 van vorig jaar op af zullen komen." Geld speelt best wel een rol, weet Vinke. Hij herinnert zich nog goed dat eerste festi val waar destijds twee gulden vijftig entree werd gevraagd. „Toen heeft iemand uit woede daarover een hek vernield. Daar had den we een paar honderd gulden schade aan. Dat is me altijd bij gebleven." Vinke koestert de herinnering aan de tijd dat 'Rock around the Bridge' nog bekende namen als De Dijk, van Dik Hout en Di-rect of toen nog aanstormende talenten als Racoon, Milow, Daan, Go back tot the Zoo en Tim Knol kon presenteren. Daar kwamen dan ruim 2000 bezoekers op af. Maar de tijden zijn veranderd. „Zelfs de le den van het derde elftal van de voetbal, die vroeger toch van rock hielden, begonnen we te missen en daarom besloten we het anders te gaan doen. 1\issentijds waren we al wat gaan verschuiven. Eerst een rockpro- gramma in combinatie met dance en de laatste jaren met een Hollands Hitsfesti val." Een bredere programmering en gratis entree bij 'Around the Bridge' moeten er voor zorgen dat weer heel veel mensen het festivalterrein weten te vinden. Het gemis aan entreegeld hoopt de organisatie te com penseren met aanzienlijk betere baromzet- ten. Meer nog dan voorgaande jaren zullen op vrijdagavond Hollandse hits de boven toon voeren. De meeste artiesten komen uit Zeeuws-Vlaanderen of de naaste omge ving, zoals het duo Geert&Belinda en de 17-jarige Guimar uit Vlissingen, die al drie singles op zijn naam heeft staan, uitge bracht door producers van onder meer Frans Bauer, Jannes, Jan Keizer Annie Schilder. Ook de bekende zangeres Bonnie St. Claire maakt vrijdagavond haar opwach ting bij de Sasse Brug, evenals regionale gangmaker op Hollandse feestjes Sjakco de Braai en zanger Rob van Draal. De cover band Helemaal Top sluit de vrijdagavond af met tophits van veel bekenden: The Beat les, Jeroen van der Boom, John Denver, VOF de Kunst, Gers Pardoel, Elvis Presley en André Hazes om maar eens een bonte mengeling te noemen. „Het middagprogramma zaterdag is vooral gericht op kinderen, want als die het naar hun zin hebben, zijn de ouders ook tevre den", zegt Vinke. De kinderdweilband Zo Jong treedt op en er is een DJ met een op kinderen gericht repertoire: Cheesy Disco Queen. Verder zijn er springkussens en knutselmogelijkheden. Met optredens van de Beet City Jazzband, Parker met folkrock en dialectband Krapuul komen ook de vol wassenen aan hun trekken. „Maar als dan 's avonds de opa's en oma's op de kinderen passen, wacht ouders en al le andere bezoekers hier nog een heel mooi programma", meent Vinke. Zo verheugt hij zich zeer op het Prom Night-achtige optre den 'Friends United' van de plaatselijke har monie 'Vereenigde Vrienden' Ook ver wacht hij veel van Bottle of Moonshine, een Belgische band die garant staat voor stevige ska, laid-back rocksteady en zwoele Jamaciaanse soul. Tijdens de bandwissels zorgt het zang- en gitaarduo voor verras sende pop-pup optredens her en der op het terrein. Natuurlijk zit er toch ook nog wat rock in het programma: rauw en met veel energie van Red Vultures. Tenslotte sluit zanger Bert Heerink het fes tival af. De 40-plussers zullen hem kennen als zanger van VandenBerg ('Burning Heart') en van het liedje 'July'. Alles anders bij Around the Bridge Rondje Zeeland van jonge muziektalenten Het Zeeuws Jeugdorkest en het Zeeuws Studentenorkest maken tradi tiegetrouw 'Het Rondje Zeeland'. De concertserie biedt een boeiend pro gramma met symfonieën van Haydn en Mozart en liederen van Mozart, Schubert en Magusin. De jonge solis te Mattanja Lennings verleent daar medewerking aan. Vrij. 20 juni, De Hoogte, Goes, 20.00 uur; za. 21 juni, Adriaanskerk, Dreischor 20.00 uur. The Pine Box Boys putten al tien jaar uit eigen ervaringen Naar eigen zeggen heeft het kwartet The Pine Box Boys zich tekstueel la ten inspireren door eigen ervaringen. Met hun specifieke uiterlijk met be grafenisondernemerskostuums en zwarte Stetson hoeden, ZZ Top-baar- den tot op hun buik en haar tot op hun kont lijkt dat niet eens onwaar schijnlijk ook. De heren vieren hun tienjarig bestaan als kwartet met een spetterend concert. Vrij. 20 juni, 't Beest, Goes 20.30 uur. Firebird Trio laat zich inspireren door rootslegendes Het Australische Firebird Trio is in 2000 opgericht door de broers Chris en Pete. Geïnspireerd door Roots le gendes uit de jaren 40/50 zoals Little Richard en Chuck Berry creëren ze hun eigen nieuwe rockabilly sound, energiek zoals zelden te zien is. Met een uitgebreide catalogus van unieke composities toert dit gezelschap con tinue de hele wereld over. Vrijdag 20 juni, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. Klassiekers van Kamerorkest University of Aberdeen Het Kamerorkest van de University of Aberdeen o.l.v. Christopher Gray en Adam Gerber met als solist de so praan Gillian Jack brengt een concert met werken van Mozart uit Don Gio vanni Puccini uit Turandot en Catali- ni uir La Wally. Na de pauze volgt een uitvoering van de Symphony No 7 van Ludwig von- Beethoven. Zaterdag 21 juni, St. Jacobskerk, Vlis singen, 20.00 uur. Locatieproductie Archa verbeeldt 200 jaar Zeeland Archa is de titel van een bijzonder theaterproject in het kader van 200 jaar Zeeland. De filmisch dansanste voorstelling wervelt langs de Zeeuw se geschiedenis en verhaalt over de niet aflatende strijd tussen de mens en de natuurelementen, de ijver, de passie en de hoop. Een aaneenschake ling van bewegingen, kleuren en klan ken. Zaterdag 21 juni, Bierkaai, Hulst, 22.00 uur. door Ali Pankow De Belgische Band Bottle of Moonshine staat garant voor stevige ska, laid-back rocksteady en wat zwoele Jamaïcaanse soul. Vrij. 20 juni, 18.00 uur; zat. 21 juni, 13.30 uur, MAS-terrein onder de brug, Sas van Gent. podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38