Nieuwe invulling aan het begrip 'over-acteren' go2bo*nl UIT 37 'Doo-wop' hits klinken nog wel lekker maar betovering ontbreekt nen. het ver- na- erkt neer man iken iool- ezet. ko- Je hebt musicalfans en musicalhaters. 'Jersey Boys', de filmversie van de inmid dels acht jaar lopende Broadway show, probeert beide kampen in te pakken. Ac teurs uit de oorspronkelijke cast vertolken de hoofdrollen en voor de haters maakt de naam van regisseur Clint Eastwood veel goed. Bovendien, wie houdt er nou niet van de aanstekelijke muziek van Frankie Valli The Four Seasons? Des te treuriger dat 'Jersey Boys' zo teleur stelt. Waar 'Mamma Mia!' zelfs mensen met een bloedhekel aan ABBA achterliet met een zonnig gevoel en waar 'Walk the line' een prachtportret schetst van zo'n an dere muzieklegende, Johnny Cash, is 'Jer sey Boys' vooral weinig subtiel gedweep. In de jaren '50 in New Jersey is Frankie Castelluccio een brave tiener van Italiaan se komaf. Hij kijkt op tegen de plaatselijke gangsterbaas en zijn foute vriendje Tom my DeVito Die laatste vraagt Frankie, die de artiestennaam Valli aanneemt, bij zijn band vanwege zijn stemgeluid. Waar Val- li's falsetto ruim een halve eeuw geleden luisteraars in katzwijm deed vallen, is de associatie nu 'stripfiguur met microfoon'. Doo-wop geïnspireerde hits als 'Big girls don't cry' en 'Sherry' klinken nog steeds lekker maar de betovering van destijds komt nergens over. De film volgt de ups en downs van de band, maar Eastwood laat daarin het perspectief te veel switchen tussen Frankie, Bob en Tommy. tien. ept- nst- >epp las- ïine aart edt'. ise- to- :tre- en- ren- :zen tpu- ;ns- n er ster ex- per systeem. Dat is een flinke kluif om te accepteren. Maar regis seur Pfister neemt de kijker stapje voor stapje mee in het proces om de theorie te kun nen volgen. Met de wetenschap dat hersenactiviteit uit elektri sche pulsen bestaat, zou het brein dus 'getranscendeerd' kunnen worden naar de compu tertaal. Of ook de ziel heel huids op een harde schijf be landt, blijft gedurende de speel- duur een aangenaam raadsel. Caster is in ieder geval niet meer dezelfde zonder mense lijk lichaam en dat leidt dankzij connectie met het internet al snel tot grootheidswaanzin die goddelijke proporties aan neemt. De digitale Depp wordt een starre verschijning, die het romantisch subplot behoorlijk in de weg zit. Digitale liefde is gedoemd te mislukken, zo luidt terloops de boodschap, als kritiek op de huidige online dating-hype. Iets meer roman tiek had gemogen, maar de hoofdmoot is toch de gevaren van kunstmatige intelligentie. En daar kan het hoofd genoeg over gebroken worden. Vlak voordat de jeugdfilm 'Heksen bestaan niet' aan de pers werd vertoond, kreeg het journaille een waarschu wing: de special effects waren nog niet helemaal klaar. Nou viel het met die trucages alleszins mee. Een groter probleem van de ze film is de ondermaatsheid van de 'normale effecten' die samen een film vormen: scenario, dialo gen, acteerwerk en montage. Het verhaal is te rommelig voor woor den: goedaardige heksen sturen een magische amulet de wereld in om een vervangster te vinden voor een boze heks die hen verra den heeft. De dialogen zijn op hun best houterig en op hun ergst tenenkrommend. Er wordt over de hele linie belabberd ge speeld, met uitzondering van hoofdrolspeelster Aliyah Kolf. Die probeert echt wat te maken van de rol van het 13-jarige meisje dat over magische krachten blijkt te beschikken. Met een eervolle ver melding voor Leontine Borsato, die met haar moe-ha-ha-ende ver tolking van de boze heks nieuwe invulling geeft aan het begrip overacteren. En dan de montage. Wat een puinhoop. De makers wilden een soort fantasielocatie creëren door opnamen in Rotter dam te mengen met opnamen uit de Canarische eilanden. Deze zijn zonder enig gevoel voor ruimtelij ke continuiteit aan elkaar geplakt. Wint uw restaurant de BO2? DONDERDAG 19 JUNI 2014 riet lo- door Tisha Eetgerink In Jersey Boys komen aanstekelijke hits langs als 'Big Girls don't cry' 'Jersey Boys'; regie: Clint Eastwood; met: o.a. Vincent Piazza, Christopher Walken; te zien in: Antwerpen. harde schijf 'Transcendence'; regie: Wally Pfis ter; met: Johnny Depp en Morgan Freeman; te zien in: Vlissingen. door Fritz de Jong 'Heksen bestaan niet'; regie: Aramis Tatu Adel Adelson; met Aliyah Kolf, Senna Borsato, Leontine Borsato; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneuzen Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen is op zoek naar horeca ondernemers die hun restaurant in de spot lights willen zetten en de BO-kaal van hét grootste B2B event van Ze.euws-Vlaanderen willen winnen; de BO2! U kunt deelnemen wanneer uw restaurant; gevestigd is in Zeeuws-Vlaanderen streek- en seizoensproducten gebruikt minimaal een 3-gangen menu heeft geen Michelinster heeft minimaal 20 couverts heeft minimaal 3 F^TE heeft Stuur uw gegevens en omschrijving van uw restaurant naar info@go2bo.nl en misschien staat u met uw restaurant op 31 oktober 201E» wel in de spotlights! Meer informatie over de voorwaarden -nóvad taEuetre at jew rbot tfbil ;iuu cf.di 09 ci.fr ,df.üi film .C|0J£19fTlüS .fli.V.I U9gni»9ï2100V 09t»g

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37