Het Veerse Scheepstuig geeft uitgebreid jubileumfeestje Jeugdtheaterschool laat zich zien en horen UIT 33 Shantykoor 'Het Veerse Scheepstuig' heeft zin in een feestje. Aanleiding daarvoor is het 15-jarig bestaan. De feestelijkheden bestaan uit een jubi leumconcert vrijdagavond in de Grote Kerk in Veere en een shantyfestival zaterdagmid dag in de straten van het stadje. Voor het jubileumconcert is medewerking gevraagd van het Alphens Kozakkenkoor uit Alphen a/d Rijn en van fanfare Veere's Ge noegen. In afwisseling met het repertoir van het shantykoor zelf belooft het een geva rieerd concert te worden. Zaterdagmiddag zullen de straten van Veere bol staan van shanties en zeemansliederen die uit 250 mannen- en vrouwenkelen klin ken. Naast het Veerse Scheepstuig zelf tre den op: De Maeze Sangers, Op Volle Kracht, het Zeevrouwenkoor Oog-Tij en de Batraven. Het shantyfestival begint om 13.00 uur en de opvoeringslocaties zijn: het Oranjeplein, de Markt en de Kleine Kerk. Het Veerse Scheepstuig staat vanaf het prille" begin onder leiding van Emilia Tabach- nik-Li. Het koor bestaat uit 45 zangers en 5 muzikanten. Het shantykoor heeft in de afge lopen 15 jaar meer dan 350 optredens ver zorgd in binnen- en buitenland. De groep heeft drie cd's gemaakt en beschikt over een repertoire van ruim 100 liederen. oude en nieuwe muziek, ook een avontuurlijke onderneming. De musici, die allen hun sporen ver diend hebben, komen uit alle hoe ken van Europa. Ramon Jafïe programmeerde drie korte eigentijdse werken: een vioolsolo van de TXirkse componist/violist Hakan Sensoy, de Ramon Tango, voor Jaffé ge schreven (première) en de Veniti- aanse strofen voor sopraan en pia nokwartet van Maskats. Jaffé heeft ook een zwak voor barok en daarom ontbreken composities van Handel en Bach niet. Ook is er een concert rond Brahms en za terdag 28 juni draait rond Kantcheli, Dvorak en Sjostako- vitsj. En ze leefden nog lang. Dat wel, maar of ze ook geluk kig leefden is nog maar de vraag in de voorstelling waar mee zaterdag in 't Beest in Goes het presentatieweekend van de Jeugdtheaterschool Zee land wordt geopend. De basis groep 9+ laat in dit eerste optre den zien dat sprookjes niet al tijd eindigen zoals ze in de tra ditionele vertelling eindigen. Dat kan verrassend uitpakken. De Jeugdtheaterschool Zeeland (JTSZ) sluit met dit presentatie weekend het lesseizoen af. Alle basis- en vervolggroepen uit Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee laten zich zien en horen met twaalf zeer uiteenlo pende presentaties. Toneellief hebbers kunnen twee dagen lang genieten van vrolijke, span nende, bizarre, romantische ver halen waarin allerlei thema's aan de orde worden gesteld. Zo zal er in 'UFO' een familie op z'n kop worden gezet als er in hun dorp een UFO landt. Op lettende toeschouwers kunnen hierin bovendien hun vaardig heden als detective testen. Dichter aan het eigen vel komt het waarschijnlijk in de voor stelling 'Betrapt'. Dat verhaal speelt zich afin een schoolklas. Opeens ben je door iemand be trapt. Hoe voel je je? Hoe ga je daarmee om? In 'Helden en hun sokken' wordt een verza meling sketches over non-hel den opgevoerd. Teletubbiesok- ken met een gat in de teen. Ga daar dan de wereld maar eens mee redden. Verder gaat het dit weekend in 't Beest onder meer nog over hoe broers en zussen met el kaar omgaan, over mensen die een betere wereld wil creëren, over een verwende koning, over een surprisefeestje, over een tikkende koffer en een maatschapppelijke instelling. www.pzc.nl/uit zijn nog steeds actief. Cijsouw: „Dit hangt samen met de onzeker heid over de toekomst. Sinds een jaar of vijf werkt de provincie er naar toe Muziekpodium Zeeland en de Zeeuwse Concertzaal te la ten fuseren. Daar hebben wij zij delings mee te maken. Maar vijf jaar reorganisatiebureaus, advi seurs, onderzoekers en bemidde laars hebben nog niks opgeleverd. Het kostte tienduizenden euro's, die hadden beter aan mooie mu ziek besteed kunnen worden. Zo lang de toekomst onzeker is blij ven wij stand-by." Het wordt wel moeilijk de eindjes aan elkaar te knopen. Door het dichtdraaien van de subsi diekraan is het avontuur dit jaar groter dan ooit. „Het thema 'Op avontuur door Europa' is toepasse lijk. Het organiseren is al vijf jaar een avontuur op zich. De Stich ting Kamermuziek Zeeland wordt nog financieel gesteund door de Provincie en Middelburg, maar we moeten elk jaar afwachten." Het bestuur bestaat uit enthou siaste vrijwilligers die veel werk verzetten en de overheden flink wat geld besparen. Cijsouw: „Dat klopt, het bestuur bestaat uit zes mensen die behal ve teamgeest ook een passie voor klassieke muziek gemeen hebben. We hebben allemaal onze speciali teit. Fred Godthelp weet hoe over heden werken, Annie Vaandrager ontvangt de gastmusici samen met Brenda du Long, Elly Max uit Goes springt bij al die activieiten bij, Tonnie Hugens is onze techni cus en ik werk aan de programme ring en het festivalboekje. Het is, met het teruglopen van de bijdra gen van de subsidiegevers en cul tuurfondsen, wel de vraag hoe lang we dit nog volhouden. Geluk kig hebben we een honkvaste groep van bijna 250 donateurs en de steun van enkele Zeeuwse be drijven." Het Festival brengt een mix van duurde het festival vijf dagen. Nu kunnen de musici vaker repete ren. Artistiek leider Ramon Jaffé kent alle musici, maar de meesten hebben niet eerder samen ge speeld. Vorig jaar was het keihard aanpoten. Nu hebben ze tussen de concerten door een dag extra repetitietijd." Vorig jaar kondigden Cijsouw en voorzitter Fred Godthelp aan dat ze het stokje wilden doorgeven aan jongere bestuurders, maar ze DONDERDAG 19 JUNI 2014 Shantykoor Het Veerse Scheepstuig bestaat 15 jaar. Vrij. 20 juni, jubileumconcert, Grote Kerk, Veere, 19.30 uur; zat. 21 juni shantyfestival, div. locaties Veere, 13.00 - 17.00 uur. Meer informatie: www.kamer-muziek.nl Kaarten via www.theaterverkoopzee- land.nl of 0900-3300033. PROGRAMMA-OVERZICHT: Zat. 21 juni:, 13.30-16.30 uur: Met muziek de stad in: 11.00 uur: St. Willi- brord Talenten Zeeuwse Muziek; 13.30 uur: Kruidentuin Abdij (of Kloos tergangen): Ensemble Amicae; 15.00 uur: Zeeuws Veilinghuis: Vioolbouwer Johan Jacobs over zijn ambacht; Zater dag 21 juni, 20.00 uur: De Barok vol tooid, Doopsgezinde kerk, Handel: Sonate voor cello en klavecimbel concertante; Handel: Sonate voor blokfluit en b.c.; Handel /Halvorsen: Passacaglia voor viool en cello; Bach: Musikalisches Opfer. Din. 24 juni, 20.00 uur: 'Ondernemen de Italianen', Doopsgezinde kerk: Cle- menti: Pianosonate Boccherini: Kwintet opus 11 nr 6 Bottesini: Grand Duo voor viool, con trabas en piano; Maskats: Stanza Vene- zia, sopraan en pianokwartet. Don, 26 juni, 20.00 uur, U houdt van Brahms?, Zeeuwse Concertzaal; Von Herzogenberg: Pianokwartet opus 75; Brahms: Scherzo voor viool en piano; Brahms: Zeven liederen, bew. voor cel lo en piano met declamatie; Brahms: Klarinettrio opus 114, bew. piano, alt viool, cello. Zat. 28 juni, 20.00 uur, Nieuws uit het oosten, Zeeuwse Concertzaal; Anna Segal: Ramon Tango (wereldpre mière); Hakan Sansoy: Haydar Kantche li: Rag Gidon Time viool en piano, Sjostakovitsj: Pianotrio opus 67, Dvorak: Pianokwintet opus 81 Jonge toneelspelers presenteren zich dit weekend in 't Beest in Goes door Ali Pankow Zat. 21 juni en zon. 22 juni, 't Beest, Goes vanaf 11.30 uur. Info programma: www.jtsz.nl op avontuur Muziek in de Abdijtuin in Middelburg. De kruiden tuin daar is in deze perio de op z' n mooist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33