Marinierskapel weet jong en oud te imponeren met concert m Podiumagenda 32 UIT b -J Een ideale mogelijkheid om jonge men sen enthousiast te krijgen voor hafa- bramuziek en het is natuurlijk voor het Zeeuws-Vlaamse publiek in het al gemeen een unieke kans zo'n concert dicht bij huis mee te maken", zegt Cor Verlinde over het optreden van de Marinierskapel van avond in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Verlinde is voorzitter van de Stichting Be houd Grote Kerk Terneuzen en in het kader van die doelstelling wordt dit concert gege ven. Niet in de Grote Kerk zelf. „Volgens het management van de Marinierskapel heeft de ervaring geleerd dat een dergelijk spektakel beter tot zijn recht komt in een modern spor- complex", aldus Verlinde. De Marinierskapel is het grote militair har monieorkest dat sinds 1945 de Koninklijke Marine op muzikale wijze vertegenwoordigt in binnen- en buitenland. Ze bestaat uit 53 geselecteerde mannen en vrouwen die allen een beroepsopleiding aan het conservato rium hebben afgerond. Haar belangrijkste taak is het muzikaal bege leiden van het militaire ceremonieel voor het Koninklijk Huis, de Koninklijke Marine of an dere delen van Defensie. Daarnaast worden ook buiten Defensie door het hele land vele succesvolle concerten gegeven, vaak met me dewerking van beroemde solisten. Thema van het Kamermuziekfestival Middelburg dit jaar is 'Op avontuur door Europa'. Het avontuur geldt niet al leen de inhoud, maar ook de organisatie door dichtdraaien van de subsidiekraan. Middelburg be leeft tussen 21 en 29 juni de 16de editie van het Kamermu ziekfestival Mid- Muziek de stad in'. Secretaris Kees Cijsouw vindt deze middag aantrekkelijk voor het publiek. „Meteen de stad in met toeganke lijke concerten op bijzondere plek ken. Dat is een publiekstrekker en vestigt meteen de aandacht op dit festival. Als het weer meewerkt, is het heerlijk om ongedwongen te. luisteren in onder andere de mooie Abdijtuin. Dit jaar hebben we voor hetzelfde aantal concer ten meer tijd genomen. Vorig jaar delburg. Voor het eerst in een wat langere periode dan voorheen, maar het concept is onveranderd: kwalitatief goede concerten voor muziekliefhebbers én jonge musi ci kansen geven met gratis mid dagconcerten onder de titel 'Met De Marinierskapel der Koninklijke Marine. Vanavond, Sportcomplex Vliegende Vaart, Terneu zen, 20.00 uur. DONDERDAG 19 JUNI Terneuzen Concert Marinierskapel, Sportccentrum Vliegende Vaart, 20.00 uur VRIJDAG 20 JUNI Goes Concert Zeeuws Jeugd Orkest en Zeeuws Studentenorkest, Gebouw De Hoogte, 20.00 uur The Pine Box Boys, Podium 't Beest, 20.30 uur Sas van Gent Festival Rock around the Bridge, Bij brug Arsenaalstraat, 18.00 uur Veere Het Veerse Scheepstuig, met Alphens Kozakkenkoor en Veere's Gènoegen, Grote Kerk, 19.30 uur. Vlissingen Pianoconcert Natalia Pavlova en haar leerlingen, Ter Reede, 19.00 uur Firebird Trio CC Jerome, De Piek, 21.00 uur ZATERDAG 21 JUNI Dreischor Concert Zeeuws Jeugd Orkest en Zeeuws Studentenorkest, Adriaanskerk, 20.00 uur Hulst Muziektheaterspektakel 'Archa', Bierkaai, 22.00 uur Middelburg Concert 'De Barok voltooid', Doopsgezinde kerk, 20.00 uur Sas van Gent Festival Rock around the Bridge, Bij brug Arsenaalstraat, 13.30 uur Terneuzen Crowd-funding avond t.b.v. nieuwe al bum van Herman Brock jr., Porgy en Bess, 21.00 uur New H-Pro Event - Tribal 8 Fest, De Pit, nbt Veere Shantyfestival in de straten van Veere, 13.00- 17.30 uur Vlissingen Aberdeen Chamber Orchestra, St. Jacobskerk, 20.00 uur Zeeuwse rockcoverband Joyrock, Café De Concurrent, 22.30 uur ZONDAG 22 JUNI Goes Muziekvereniging OKK Wemeldinge, Manhuistuin, 12.00 -13.15 uur Middelburg Openbare repetitie Het Zeeuws Or kest voorafgaand aan zomerconcertserie, Zeeuwse Concertzaal, 14.00 - 17.00 uur. Zonnemaire Optreden Ronnie Snipperdag, Restaurant d'Ouwe Smisse, 14.30 uur Kamermuziekfestival door Jeanette Vergouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32