PZC Boerderijfestival Club Zonne- maire is uitgegroeid tot een tweedaags festival zaterdag 21 en zondag 22 juni. Met Diep Space Duiken erbij gaat het van 'buitengewoon naar buiten aards'. Jaap Verseput houdt van verandering. Zijn boerderijfestival op het eigen erf aan de Schapenweg in Zonnemaire heeft in de afgelopen 20 jaar dan ook al veel verschillende gedaanten aange nomen. Wat ooit begon als 'Festival Zonnemaire Buitengewoon' kreeg va rianten als 'Giro de Picknick' en 'Club Zon nemaire' De plek - boerderij en omgeving - en klein schaligheid bleven altijd uitgangspunten voor Verseput. Evenals muzikale verrassin gen en het streven naar hoge kwaliteit. Aan die eisen voldoet het programma van Club Zonnemaire zondag beslist weer, maar er is meer dit keer. De jonge genera- rie dient zich aan. Zoon Victor en dochter Vera Verseput met hun vrienden tekenen voor de organisatie van het zaterdagpro gramma onder de noemeer 'Diep Space Duiken'. Die naam zegt iets over de aankle ding die het festival naast tal van optre dens echt speciaal moet maken. Geïnspi reerd door festivals als Fusion doen de jon geren er alles aan het terrein zo in te rich ten dat bezoekers zich straks in een andere wereld wanen. „Niets is veilig op de boerderij. Alles wat los en vast zit wordt gebruikt. Pallets wor den verzaagd tot een komeetbar, van oud ij zer wordt bewegwijzering in elkaar gelast en een oude mestsilo is omgevormd tot spaceshuttle", constateert Jaap Verseput. Hij is blij met de wisselwerking die zo ont staat tussen de oude en jonge generatie. De jonge makers van het 'Diepzeeduikencollec- tief zoals ze zichzelf noemen, stelden sa men ook een boeiend programma op voor de zaterdag. Daarop prijken onder meer: SI NAS met Wouter Schueler (sax, klarinet), Maarten Helsloot (toetsen) en Bas Bouma (drums); Rye met ruige stonerrock; Stöma met bassist Bruno Ferro Xavier da Silva, drummer Wouter van Wijk en een veel heid aan samples en scratches; The Bucket Boyz met een mix van bluesgrass en rocka billy die zij produceren op onder meer een banjo, drumsticks en een plastic emmer. Verder maakt de band 'I'm with stupid' zijn opwachting met energieke dub en fun ky reggae. Een heel ander optreden kan ver wacht worden van Cato Fluitsma. Zij bege leidt zichzelf op accordeon en zingt liedjes uit grootmoederstijd, maar ook hedendaag se covers en zelfgeschreven nummers. Voor het zondagprogramma van Club Zon nemaire tekent Jaap Verseput zelf en hij komt uiteraard met weer een heel andere li- ne-up. Daarop prijkt evenals vorig jaar Cor- rie van Binsbergen. Dit keer brengt zij met haar band de Grote Brokken het program ma 'LAST'. Hoge verwachtingen heeft de programmeur ook van pianist Martin Fond- se die optreedt met zijn band en als specia le gast de Braziliaanse multi-muzikant Morais. Ook de bekende gitarist Anton Goudsmit zal van de partij zijn, evenals bij enkele eerdere versies van Club Zonnemai re. Dit keer komt hij met Arno Bakker (sousaphone) en Gerri Jager(drums). Een volledig programma-overzicht is te vinden bij www.zonnemaire.com. Donderdag 19 juni tot en met woensdag 25 juni 2014 UitGids Muziekfestival Middelburg op avontuur PAGINA 32 EN 33 Alles is anders bij 'Around the Bridge' PAGINA 40 door Ali Pankow Een oude mestsilo werd omgebouwd tot spaceshuttle ten behoeve van de aankleding van 'Diep Space Duiken', foto Niek de Jonge Boerderijfestival Zat. 21 juni, Diep Space Duiken, 13.00 - 01.00 uur; zon. 22 juni, Club Zonnemaire, 13-21 uur, Schapenweg 1Zonnemaire.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31