Safetymanager CAS is een spin in het web Middelburgse ondernemers blijven Jeugd-tbs voor poging weg bij bijeenkomst over Decathlon tot moord in Terneuzen 66 Voor de Eerder op pad door Oranje 24 WALCHEREN MIDDELBAAR ONDERWIJS CSW en Mondia voegen deel van het onderwijs samen. Er zijn nog geen plannen voor havo en vwo. Nog acht dagen tot Concert at Sea 2014. In tien afleveringen tellen we vanuit diverse invalshoeken af tot het tweedaagse festival losbarst. RENESSE - Als safety manager bij Concert at Sea is Bruno van der Hoek (ook ondernemer van New York Taxi) binnen zijn team ver antwoordelijk voor medics, securi ty, arrangementen, verkeer en ver voer en alle contacten met overhe den en operationele diensten die een rol hebben in de voorbereidin gen én tijdens het festival. Een spin in het web dus? „Yep. Ik ben voorzitter periodiek overleg en de zogenaamde linking pin tussen de partijen op ons terrein en 'bui ten'. In de normale festivalfase houden wij geheel onze eigen broek op en in geval van een cala miteit worden wij 'de handjes' van de overheden die dan de lei ding overnemen. We werken hier over in de voorbereidingen een aantal scenario's uit waarin de ta ken van elke partij beschreven worden." Van der Hoek is festivalliefheb ber, maar constateert wel 'bedrijfs- gekte' bij zichzelf. „Ik verval al snel in analyses van wat ik zie en probeer als bezoeker de organisa tie te begrijpen. Overigens ope nen deuren zich ook vanwege CAS, dus ik ben regelmatig in de gelegenheid een kijkje in de keu ken te nemen." Over het belang van CAS is hij duidelijk: „Het is de beste locatie voor de beleving van zee, strand, ruimte. Honderden mensen ma ken een foto van de ondergaande zon. Verder is er natuurlijk het economisch belang. Alleen al via de bij CAS aangesloten recreatie- bedrijven boeken via onze site 12.000 bezoekers." MIDDELBURG - De samenvoeging van de vmbo- en mavo-opleidin gen van CSW, Nehalennia en Scheldemond gaat door. De bestu ren van de scholen onderteken den woensdag daartoe een inten tieverklaring nadat ze het perso neel hadden bijgepraat. Het duurt echter nog twee jaar, zo verwach ten CS W-rector Frans van der Knaap en zijn collega Hen drik-Jan van Arenthals van de Mondia-scholengroep (Nehalen nia en Scheldemond) voor de Wal- cherse scholieren daadwerkelijk te maken krijgen met de gevolgen van dat samenvoegen. Er is volgens de beide bestuurders nog twee jaar nodig om de samen voeging af te stemmen met de on dernemingsraden en Raden van Toezicht en om alle praktische za ken te regelen. Vanaf augustus 2016, zo hopen en verwachten ze, komt er een gezamenlijke huisves ting voor vmbo en mavo van de drie scholen. In Vlissingen komt in het huidige gebouw B van het Scheldemond de onderbouw vm bo, in de nieuwbouw van de CSW Vlissingen komen de onder bouw en bovenbouw mavo. In Middelburg komen in het ge bouw aan de Churchilllaan de on derbouw vmbo en de onderbouw en bovenbouw mavo. In het ge bouw aan de Kruisweg komt de bovenbouw vmbo voor heel Wal cheren. De praktijklessen tech niek worden gegeven in het Tech- num in Vlissingen (met roe Scal- da) en aan de Kruisweg. Het hui dige gebouw van de CSW voor vmbo aan de Eisenhowerlaan in Middelburg wordt verlaten. De samenvoeging is volgens Van Arenthals en Van der Knaap no dig om in te spelen op de bevol- kingskrimp. In 2030, schetste Van Arenthals, zal het aantal leerlin gen met zo'n vijftien procent zijn afgenomen. Momenteel volgen zo'n 2500 leerlingen een vmbo- of mavo-opleiding aan één van de Walcherse scholen. Zij krijgen les van zo'n driehonderd docenten. Van der Knaap en Van Arenthals zijn er verzekerd van dat de sa menvoeging gevolgen zal hebben voor het personeel. Maar ze kun- daadwerkelijke krimp begint, zijn we klaar nen op voorhand nog niet aange ven hoe groot die gevolgen zullen zijn. Wel gaven ze aan dat het per soneel gewoon in dienst blijft bij de verschillende werkgevers. „Er zal dan ook niet opnieuw gesollici teerd hoeven worden", aldus Van der Knaap. De twee bestuurders gaven aan dat ze momenteel nog helemaal niet denken aan een eventuele sa menvoeging van de havo- en de vwo-afdelingen van de scholen. Die afdelingen zijn volgens hen nog zeer levensvatbaar en worden nog niet bedreigd door de voor spelde krimp van de bevolking. Wel de relatief dure technische opleidingen, die gegeven worden aan de leerlingen van het vmbo. Van der Knaap: „Vooral vmbo-ba- sis en -kader zijn relatief dure op leidingen." Van Arenthals: „Bij de opleidingen werken we vaak met veel kleinere groepen dan bij ha vo- en vwo-opleidingen." Een jaar geleden kondigden de beide bestuurders aan dat ze een samenwerking gingen onderzoe ken. Toen werd er nog vanuit ge gaan dat het mogelijk moest zijn om in twee jaar alles op orde te hebben. Dat was te optimistisch gedacht. Maar de twee bestuur ders verzekerden dat de vertra ging van één jaar geen nadelige ge volgen zal hebben voor de leerlin gen. Van Arenthals met nadruk: „Alle lessen die we nu aanbieden, blijven we aanbieden." Van der Knaap: „Voor de daadwerkelijke krimp begint, zijn we klaar." Wel gaf hij aan dat in de eerste jaren na de samenvoeging het krap zal zijn in schoolgebouwen. „We heb ben uitgerekend dat het dan alle maal net past." De Vereniging Ondernemers Mid delburg (VOM) en Gebruikersver eniging Woonboulevard de Mor tiere (GWM) zullen vanavond dan ook niet verschijnen in het stadskantoor. De VOM en de GWM hebben grote bezwaren te gen de vestiging van Decathlon op het Zep-terrein aan de rand van de stad. Zij zijn tegen de vor ming van een derde winkelcen trum in Middelburg. In een ver klaring schrijven ze: „Dit heeft in tijden van krimp, toenemende leegstand en economische onze kerheid een ontwrichtende wer king op de bestaande winkelgebie den en daarmee ook op de leef baarheid van de binnenstad. Het vormt volgens hen een enorme bedreiging voor de ondernemers en in het bijzonder voor het be staansrecht van de sport-gerela- teerde bedrijven. De verenigingen zijn van mening dat een stadsbe stuur in economisch mindere tij den juist zorg moet dragen voor de bestaande winkelgebieden, in plaats van nieuwe ontwikkeling van winkelcentra in het buitenge bied." Een afvaardiging van beide verenigingen heeft het dagelijks gemeentebestuur uitgenodigd om na de informatieavond in kleinere kring verder met elkaar in ge sprek te gaan. De gemeente laat de bijeenkomst gewoon doorgaan (19.30 uur, stadskantoor) met on der meer een presentatie van de plannen door Decathlon. Wethou der Johan Aalberts is bereid om met beide ondernemersverenigin gen op een later tijdstip over De cathlon te praten. De zwakbegaafde V. is veroor deeld voor een poging tot moord op een plaatsgenoot. Hij werd al langere tijd door het latere slacht offer getreiterd en bedreigd. Toen op zondag 27 oktober 2013 'de pestkop' weer eens tegen hem be gon te schelden, werd het V. te veel. Hij pakte een mes en maakte daarmee zwaaiende bewegingen om zijn 'uitdager' - volgens V. - weg te jagen. Die werd echter op diverse plekken van zijn lichaam geraakt, onder meer in de borst en buik. V. is vaker met de politie in aanra king geweest. Zo mishandelde hij 30 april de portier van een horeca zaak. Bij zijn arrestatie verzette hij zich fel. Hij beet een agent in zijn arm en trapte een andere agent tegen zijn been. Al eerder had de Terneuzenaar agenten be dreigd. In alle gevallen was V., die volgens deskundigen het niveau van een 11-jarige heeft, onder in vloed van drank. Vmbo en mavo gaan vanaf 2016 samen door Ali Pankow door Emile Calon Frans van der Knaap, CSW MIDDELBURG - Om niets van de WK-wedstrijd van Nederland-Australië te hoe ven missen, mochten de deelnemers aan de Middelburgse avondvierdaagse er gisteren voor één keer een middagvierdaagse van maken. Wie niets met voet bal heeft, kon gewoon aan het begin van de avond zijn kilometers maken. Ook in Oostkapelle werd 's middags gewandeld, foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De ondernemers verenigingen van de Middelburgse binnenstad en Woonboulevard de Mortiere zijn het er niet mee eens dat de gemeente uitgerekend een koopavond heeft uitgekozen voor een informatieavond over de komst van de Franse sportketen Decathlon. TERNEUZEN - De rechtbank in Mid delburg heeft Joël V. (20) uit Ter- neuzen gisteren jeugd-tbs opge legd. Het vonnis was gelijk aan de eis. V. moet zijn slachtoffer ook een schadevergoeding betalen, van 875 euro, en twee politieagenten ieder 250 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24