Duik zorgeloos de zomer in 'Regeling van Aegon is onder de maat' GRATIS TABLET! GRATIS GEAR FIT! Wm ECONOMIE 15 Verzekeraars zijn niet verlost van de woekerpolis. Een debacle van miljarden dreigt. 0:35// ANALYSE DEN HAAG - Bij verzekeraars be gint het besef te dagen dat ze nog lang niet van de woekerpolissen af zijn. Het besluit dat Aegon gis teren nam om 580.000 houders van een woekerpolis te compense ren voor te hoge kosten, is nog maar het begin van een nieuwe reeks schadevergoedingen door verzekeraars die de vorige - waar ruim drie miljard euro mee was gemoeid - ruim overstijgt. De Koersplan-kwestie van Aegon krijgt een juridisch vervolg nu claimende partijen de hoogte van de gisteren toegezegde compensa tie betwisten. Een uitspraak hier over laat jaren op zich wachten, niet in het minst door de natuur lijke neiging van verzekeraars uit stel te vragen zodra het tij dreigt te keren. Dat kan wel eens eerder zijn dan de verzekeraars hopen. Waar tot dusver lopende zaken gaan over de hoogte van ingehouden kosten en premies, houdt het Europese Hof zich bezig met de fundamen tele kwestie: was de verzekeraar verplicht de (aspirant) klant voor af, dus voordat de handtekening onder de verzekering werd gezet, te informeren over alle kosten van de ingelegde premie, voordat het restant wordt belegd? In haar vorige week uitgebrachte advies aan het Hof is advocaat-ge neraal Eleanor Sharpston daar glashelder over. De verzekeringne mer, in dit geval klant van Natio nale Nederlanden, kan geen 'nauwkeurige noch geïnformeer de beslissing nemen over de vraag welke overeenkomst het best bij zijn behoeften past'. Met andere woorden: als vooraf niet is verteld welke kosten er moeten worden betaald en welk deel van de premie er wordt belegd, heb je geen inzicht in de opbrengst van de polis. Als het Europese Hof het advies van Sharpston dit najaar over neemt, is de strijd over woekerpo lissen beslist. Bij nagenoeg alle van de 7,2 miljoen woekerpolis sen die sinds 1990 zijn verkocht, zijn verzwegen kosten ingehou den. De uitspraak is dan van toe passing op alle verzekeraars die dergelijke polissen hebben ver kocht. In dat geval is de schade naar schatting het tienvoud van de compensatieregeling uit 2008 waarmee ze dachten het deksel op de put te hebben gelegd. De Xperia Z van Sony t.w.v. €349,- Z hollandsnieuwe.nl/pzc hollands nieuwe. Ook stichting WoekerpolisVrij wijst de regeling af. „De schadever goeding is nauwelijks serieus te nemen", zegt Eugène van Haaren van stichting WoekerpolisVrij. Aegon verlaagt de premie die de 580.000 klanten van Koersplan en een reeks vergelijkbare polissen voor het overlijdensrisico (ORV) betalen. Die kosten zijn veel te hoog. De aanpassing verschilt per polis en is mede afhankelijk van de leeftijd van de polishouder. Ae gon kan het individuele voordeel daarom niet melden. De vergoe ding volgt op de schade-uitkering van 1500 a 2000 euro per polishou der die eerder werd betaald aan 30.000 leden van stichting Aegon Koersplan De Weg Kwijt. Dat ge beurde nadat de Hoge Raad vorig jaar had geoordeeld dat Aegon haar klanten te veel laat betalen over het overlijdensrisico. Lijesen wil dat Aegon de overige klanten dezelfde schadevergoe ding betaalt als de 30.000 gedu peerden. Dat gaat de verzekeraar 1 miljard euro kosten in plaats van de nu geschatte 150 miljoen a 200 miljoen euro. Klanten die Koersplan hebben af gekocht, vallen buiten de boot, vreest hij. „Dat Aegon de regeling publiceert op de dag dat Neder land voetbalt, is geen toeval. Hoe minder mensen het nieuws mee krijgen, des te voordeliger is het voor Aegon." Ab Flipse van Woe- kerpolis.nl zegt dat de bewuste po lissen van Aegon op meerdere punten gebreken vertonen. Daar om claimt deze stichting van Ae gon een vergoeding van gemid deld 3500 euro per polishouder. ACTIE GELDIG T/M MA 23 JUNI Incl. onbeperkt bellen lncl.2GBdatategoed Incl. onbeperkt sms GEHELE PERIODE!! Jt. tffiH (H) kpn 0®. TELE2 Beil" DONDERDAG 19 JUNI 2014 Tij keert bij woekerpolissen door Chris van Alem beeld Censuur Uniek aanbod je betaalt slechts €19,- *5 Q c5 per maand! Waterdicht - Full-HD Display 13 megapixel camera En iedere maand 275 MB, belminuten of sms'jes 500 MB extra 2 Met de Xperia Z heb je het beste van Sony in een waterdichte smartphone. Het 5 inch grote toestel met 13 megapixel camera biedt je superscherpe foto's en video's en kan tot wel 30 minuten in 1 meter diep water ondergedompeld worden. Je krijgt hem nu voor maar €19.- per maand, inclusief 275 MB. belminuten of sms'jes en 500 MB extra! De bezorgkosten zijn €30.- en de aansluitkosten krijg je cadeau. Het totaalvoordeel is €415,-! i I 3 "O Bestel snel op: door Chris van Alem AMSTERDAM - De rechter moet uit spraak doen over de compensatie die Aegon gisteren aangeboden heeft aan 580.000 houders van een woekerpolis. „De regeling is zwaar onder de maat", vindt advocaat Pie- ter Lijesen van stichting Woekerpo- lisverlies. Hij stapt naar de rechter. De schadevergoeding is nauwelijks serieus te nemen Stichting Woekerpolis Zakelijk abonnement nodig? Er is nu ook hollandsnieuwe voor ondernemers. SAMSUNG S5 w p/mnd Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15