Bas Dingenouts in halve finale Hulst Hassan onder twee minuten op 800 meter Anita de Ridder blijft bij TOP Arnemuiden 12 SPORT Peter van Vossen was in 2000 de laatste Zeeuwse afgevaardigde in het Nederlands elftal. Van de ruim 740 internationals kwamen er maar negen uit onze provincie. De Animo-speler ging overdonde rend van start en nam een 4-o-voorsprong. De Oost Zeeuws-Vlaming kwam echter sterk terug en naderde tot 4-3. Bij deze stand verzaakte de jeugdige Salomé tegen de ervaren toernooi- speler Dingenouts, ondanks voor deel op eigen service. In het tweede bedrijf was de ten nisser uit de kanaalzone geen mo ment in de problemen. Bij 4-1 ser veerde de Klooriaan nog naar 4-2, maar daarmee was de koek op. „Daan is een zeer aanvallende spe ler, maar daardoor maakt hij ook meer fouten dan ik. Mijn spel is gebaseerd op een aanvallende fore- De Oegandese Winnie Nanyondo zegevierde in 1.59,27 vóór de Wit-Russische Marina Arzamasa- va (1.59,65) en de Amerikaanse Molly Beckwith (1.59,77). Sanne Verstegen ging uitstekend mee. Het resultaat was de knappe ze vende plaats en een persoonlijk re cord van 2.00,70. Beide Nederland se atletes voldeden aan de limiet voor het EK in Zürich. hand en een verdedigende back hand. Die mix maakt het lastig voor de tegenstander", aldus Bas Dingenouts, die er bij wedstrijd leider Marjon La Heijne in was ge slaagd om zijn partij te vervroe gen naar zes uur. Zodoende was hij nog op tijd voor het WK tref fen Brazilië-Mexico. In de halve finale treft Dingen outs routinier Harm Rietjens die Clingenaar Dennis de Bruyn met 6-3 6-1 bedwong. „Ik stond ze lek ker te raken, goed diep. Tegen Bas Dingenouts probeer ik me te re vancheren voor mijn verlies van vorige week in Koewacht", vertel de Rietjens. In de 3-poule etaleer de Bram Donze een goede vorm tegen Marnix Ivens, zijn clubge noot bij Hulster Ambacht. De van een schouderblessure herstelde Donze stond zijn tegenstander slechts enkele games toe. Eerder was beoogd toernooiwinnaar Ro nald van Remortel met 6-1 6-3 te sterk voor Ivens. Justin Gatlin was met afstand de beste sprinter in Ostrava. De Ame rikaan liep de 100 meter in 9,86, een honderdste sneller dan tot dusver in 2014. Zijn landgenoot Mike Rodgers (10,08) en Kim Col lins uit Sint Kitts en Nevis (10,12) hadden het nazien. Bram Som was met de Tsjech Ma- tej Pavlicek ingehuurd als haas voor de 1000 meter. Hij deed zijn werk goed en hielp de T\irk Ilham Tanui ÈOzbilen aan de beste tijd van het seizoen: 2.15,08. Het we reldrecord van de Keniaan Noah Ngeny uit 1999 staat ruim drie se conden scherper: 2.11,96. De Frans man Pierre-Ambroise Bosse (2.15,31) werd net verslagen. De Keniaan Caleb Ndiku nestelde zich met 7.31,66 bovenaan de rang lijst van de 3000 meter dit sei zoen. MIDDELBURG - Het is alweer veer tien jaar geleden dat Peter van Vossen zijn laatste wedstrijd voor het Nederlands elftal speelde. Na de wedstrijd Nederland - Italië zwaaide de Zierikzeeënaar af als international. Hij deed daarmee de stop in het kweekbadje vol Zeeuwse talenten die door moes ten stromen naar het nationale elf tal. Maar hoe kan het dat er van de ruim 740 Nederlandse interna tionals er 'maar' negen uit onze provincie komen? „Cijfermatig gezien valt dat vol gens mij reuze mee", zegt Matty Verkamman, auteur van het boek 'Negen Zeeuwen van Oranje'. „Er wonen zo'n driehonderdduizend mensen in Zeeland. In Rotter dam-Zuid alleen al wonen er net zoveel mensen. En je moet ook ge luk hebben. Kijk maar naar Den- nis de Nooijer. Dat had de tiende Zeeuw in Oranje moeten zijn, wa re het niet dat Jordi Cruijff, een speler die tekort kwam, de voor keur kreeg." Peter van Vossen (31 interlands) was de negende en laatste Zeeuw se speler die uit mocht komen voor het Nederlands elftal. Hij sloot achteraan in de rij van Toine van Renterghem, Jo Schot, Adri van Male, Frans de Munck, Wil lem van Hanegem, Jan Poortvliet, Danny Blind en Adrie Koster. Van die negen speelden er vier op een WK (Van Vossen, Poortvliet, Van Hanegem en Van Male). Ook vanavond tegen Australië staat er weer geen Zeeuw op het veld. Er zit er wel één op de bank als assistent-trainer: Danny Blind (42 interlands). Maar al veertien jaar lang zit er geen Zeeuw meer bij de definitieve selectie. „De ta lenten lopen in Zeeland momen teel een achterstand op ten op zichte van de talenten bij de Be taald Voetbaloraganisaties (BVO)", meent Adrie Koster (drie interlands). „Ze krijgen alleen een 'war- ming-up'", vult Jan Poortvliet (ne gentien interlands) hem aan. „Als je vier, vijf keer per week traint, maak je stappen. Maar dat ge beurt in Zeeland nog te weinig. Met de Jeugd Voetbalopleiding Zeeland (JVOZ) is er al een stap in de goede richting gezet, maar dat is nog maar een begin, de 'war- ming-up'." Met name het feit dat er bij de voetbalopleiding na de A-junio ren geen vervolg is voor de talen ten, steekt Poortvliet, zelf trainer van de JVOZ Di. „Dat is doodzon de. Na de B-junioren stopt het dus min of meer al. Want binnen Zeeland is er geen vervolg. Ga er eens allemaal achter staan, ga voor goud." Dolf Roks, samen met Dennis en Gérard de Nooijer mede-oprich ter van de JVOZ, onderschrijft het belang van de komst een BVO naar Zeeland, maar plaatst ook een kanttekening. „We hebben bij de JVOZ de komst van een se niorenteam laten onderzoeken door een student aan de Roose velt Academy. Het ging ons dan met name om de financiën. Maar het bleek lastig om grote sponso ren hier naartoe te lokken." Momenteel moeten de Zeeuwse talenten het daarom buiten de provincie zoeken als ze het be taald voetbal in willen gaan. Daar is volgens Roks niets mis mee. PIEPJONGORANjE.NL: ZEEUWSE HOOP STELT ZICH VOOR Aan het besluit van De Ridder om in Zeeland te blijven liggen meerdere redenen ten grondslag. Ten eerste heeft ze gedacht aan haar studie ergotherapie. Ze moet volgend jaar drie maanden stage lopen en gaat dat doen in Zee land. Voor haar is het niet moge lijk om in die periode nog naar PKC in Papendrecht of KVS in Scheveningen af te reizen. Beide verenigingen wilden graag dat ze de overstap maakte. Daarnaast vindt De Ridder zich zelf niet fit genoeg. „Ik ben nog niet terug op het niveau waarop ik zat voor de blessure", zei de korfbalster die er zo'n negen maanden uit was vanwege een zware kniekwetsuur. In januari keerde ze terug in het eerste team van TOP, maar ze is niet helemaal tevreden over haar spel sindsdien. „Ik blijf de hele zomer fitnessen om weer te kunnen spelen zoals ik wil." De laatste reden is dat ze bij TOP nog voldoende groeimogelijkhe den ziet. „Het eerste, het tweede en de Ai waren afgelopen seizoen zó sterk. De nieuwe trainer (Arco Goedkoop) kan volop selecteren en een heel mooi team neerzet ten. Ik denk dat we op het veld kans hebben om te promoveren naar de hoofdklasse en wellicht zit dat er in de zaal ook in. En dan is het verschil met de Korfbal Lea gue niet meer zo groot." Zeeuwse vijver al jaren droog door Henk van de Voorde HULST - In het Rabo Reynaert ten nistoernooi te Hulst bereikte Bas Dingenouts (28) uit Terneuzen in straight sets de halve finale ten kos te van Daan Salomé (18) uit Kloos- terzande: 6-3 6-2. door Gerrit Hendriksen OSTRAVA - Sifan Hassan heeft in Ostrava de 800 meter voor het eerst in haar carrière binnen de twee minuten gelopen. De Neder landse atlete, geboren in Ethiopië, finishte in de Tsjechische 'Golden Spike' na 1.59,95. Ze kwam in de eindsprint om een medaille iets te kort en werd vijfde. door Len Wolters, Tom Scheele en Mitchell Minnaard In 2014 werd een tiental Zeeuwse talenten opgeroepen voor verschil lende nationale selecties. Op de website www.piepjongoran- je.nl stellen zij zich tijdens dit WK beurtelings voor. Op woensdagen en vrijdagen leest u telkens een verhaal van een Zeeuws talent De ene speler vertelt over zijn pleeg gezin, de ander over de druk die zijn achternaam met zich mee- brengt Op zondagen en maandagen wor den de volledige interviews met onder andere Jan Poortvliet en Peter van Vossen gepubliceerd. Vandaag leest u het verhaal van Bart Nieuwkoop uit Tholen. De speler van Feyenoord A1 vertelt over zijn goals in de bekerfinale en over zijn omgeving: „Ik wil ge woon aardig gevonden worden." door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - Korfbalster Anita de Ridder blijft bij TOP Arnemuiden. Ze stond bij meerdere clubs uit de Korfbal League in de belangstel ling, maar heeft voor alle aanbiedin gen bedankt. Van Over**»® I Anita de Ridder (midden) blijft komend seizoen actief voor TOP Arnemuiden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78