KI5Ü Werkzaamheden Alle meubels kerk uit voor eerste expositie van 'zeven weken kunst' 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Betoverend Sauerland! Gemeenten zamelen weer taxus in Rasenberg en Rijkswaterstaat le ven in onmin, waardoor het werk aan de reconstructie van de weg tussen Hoek en Schoondijke al een paar weken zo goed als stil ligt. Aanleiding is een verschil van mening over het aanbrengen van drainage, asfalt en bermver harding. Beide partijen willen geen com mentaar geven 'omdat de zaak on der de rechter is'. De Raad voor Arbitrage behandelde de zaak ech ter, vooruitlopend op de bodem procedure, eerder al in een kort ge ding. Wie die - nogal ingewikkel de - uitspraak goed bestudeert, wordt heel wat wijzer. Het probleem speelt al maanden. Rijkswaterstaat, dat de aan- neemsom van 50 miljoen euro in termijnen voldoet, houdt sinds be gin dit jaar drie termijnen van in totaal 5,1 miljoen euro achter, om dat Rasenberg het werk niet goed zou uitvoeren. De aannemer be strijdt dat en besloot het werk stil te leggen en een kort geding aan te spannen. Daarin eiste Rasen berg dat Rijkswaterstaat - geschil of niet - het achtergehouden be drag alsnog zou betalen. Rijkswa terstaat verweerde zich door te stellen dat de aannemer de op dracht niet fatsoenlijk uitvoert en kwam met een tegeneis: de arbi- trageraad zou Rasenberg een dwangsom van 10.000 euro moe ten opleggen voor elke dag dat het werk nog stil ligt. Dat laatste ging de raad te ver: Ra senberg werd niet verplicht het werk weer op te pakken en ook niet om werkzaamheden op nieuw te doen. Of werk opnieuw moet, wordt in de bodemprocedu re bepaald. Wél mag Rasenberg, mocht de aannemer weer verder willen gaan, niet volgens de tot nu toe gebruikte methode wer- Bodemprocedure bij Raad voor Arbitrage van de Bouw moet duidelijk maken hoe aanleg N61 verder gaat. ken. Alleen een door Rijkswater staat geschikt geachte werkwijze mag worden toegepast. Ook die bepaling geldt tot de uitspraak van de bodemprocedure. Ook wat betreft de betaling bewandelt de raad een middenweg. Rijkswater staat moet 2,7 miljoen euro over maken en mag de rest achterhou den voor het geval ze in de bo demprocedure gelijk krijgt of Ra senberg zich niet aan de uitspraak houdt en toch via de 'oude metho de' verder werkt. Overigens ligt niet al het werk aan de N61 stil. Onderaannemers van Rasenberg zijn hier en daar wel bezig met klussen die geen betrekking hebben op de geschil onderdelen. Zo wordt er wel grond verzet en aan rotondes en duikers gewerkt. More Iwc-lvsive- TERNEUZEN - De gemeenten Sluis, Hulst, Terneuzen en de Zeeuwse ReinigingsDienst (ZRD) roepen alle inwoners van Zeeuws-Vlaan deren weer op om tussen 15 juni en 31 augustus taxussnoeisel in te leveren bij de milieustraten. De gemeenten en de ZRD nemen als enige in Nederland deel aan de Vlaamse actie 'Vergroot de Hoop'. Deze actie is gericht op het verzamelen van taxussnoeisel ten behoeve van twee doelen: de productie van kankermedicijnen en het bevorderen van het onder zoek naar kanker. In de jonge naal den van de Taxus baccata zit bac- catine, een stof die verwerkt wordt in geneesmiddelen tegen kanker. De helft van alle chemo- kuren gebeurt met geneesmidde len op basis van taxus. De tentoongestelde werken zijn van Rini Fenijn. Onder de noe mer 'Framed Frames' speelt de fiets een rol in al de soms omvang rijke kunstwerken van de West-Zeeuws-Vlaamse duizend poot. Alleen al door de omvang van sommige installaties is de ex positie opvallend: alle meubels moesten wijken uit het zaaltje van de kerk. „Meestal exposeren er twee kunstenaars tegelijk", ver telt Burger. „Vaak hangt er dan tweedimensionaal werk, zoals schilderijen, aan de muren en staat er in het midden driedimen sionaal werk, zoals beelden of keramiek. Dus dit is wel even iets anders." Een apart begin van een nieuwe reeks van zeven exposi ties in het kader van de 'zeven zo merse weken kunst uit 't kerkje', waarbij om de week een nieuwe expositie opent, die steeds een week te zien is. Daarbij zoekt Burger naar varia tie, geeft ze aan. „We hebben flink wat vaste bezoekers, maar „Als er morgen in de kerk een begrafenisdienst zou zijn, moesten alle fietsen van Rini Fenijn eruit." ook mensen die specifiek naar een bepaalde expositie komen. Deze zomerreeks omvat bijvoor beeld een exposant met textiel en één met spirituele objecten. Dat soort tentoonstellingen trekt vaak een bepaald publiek." Elke expositie trekt enkele hon derden bezoekers naar het monu mentale kerkgebouwtje aan de Molenstraat. De stichting houdt daar, naast exposities, ook regel matig concerten. Zo komt op 27 juni Ebria Querida op bezoek. Opvallend is dat de kerk ook nog altijd écht een kerk is. Ongeveer eens per maand is er een dienst. „De kerkfunctie gaat voor", ver telt Burger. „Als er morgen een be grafenis zou zijn, moeten alle fiet sen van Rini Fenijn eruit." pharosreizen BOEK NU! Met gratis Zomercheck [voor uw auto Werk aan N61 nog niet hervat Rijkswaterstaat is bezig met de reconstructie van de N61In deze rubriek volgen we de ontwikke- A lingen en de achtergronden. Vandaag: het conflict door Martijn de Koning SCHOONDIJKE - Het werk aan de N61 blijft voorlopig stilliggen. Op drachtgever Rijkswaterstaat en aan nemer Rasenberg zijn wel met el kaar in gesprek, maar het lijkt erop dat een bodemprocedure bij de Raad voor Arbitrage van de Bouw voor een doorbraak moet zorgen. De zittingsdatum is nog onbekend. Een heerlijke korte vakantie op nog geen 3 uur rijden van Neder land! Kom genieten van de land schappelijke schoonheid en de gezelligheid van het Sauerland. Bij dit arrangement is extra veel inbegrepen. Direct rond het hotel zijn volop wandelmogelijkheden. Of maakt u een mooie autorit langs de schilderachtige vak- werkplaatsjes? Het Sauerland Stern Hotel is een begrip in het Sauerland, zowel om de talloze faciliteiten als om de prachtige omgeving, aan de voet van de Ettelsberg (838 m) in Willingen. Het hotel heeft o.a. een zwembad, wellness, fitness, kegelbanen, beachvolleybal- en badmintonveld en een discotheek. euro p.p. zoek boekcode 40126 Inbegrepen 2x overnachting ind. ontbijtbuffet 1 x dinerbuffet Extra inbegrepen speciaal voor de lezers van Wegener welkomstkoffiet met gebak in Gusthof Itterbach bezoek aan glasblazerij in Wllingen entree voor lagunabad (90 min.) met uitgebreid wellnesscentrum 1 x 5-gangendiner in restaurant Itterbach, ind. gratis tranfser naar restaurant door Martijn de Koning WATERLANDKERKJE - Afgelopen maart opende de Stichting Oude Zeeuwse Kerken bij "t kerkje' in Waterlandkerkje een 'service unit', met naast toiletten onder meer een fietsreparatiekoffer en een op- laadpunt voor elektrische fietsen. Programmeur Wil Burger is daar om extra blij met het thema van de eerste expositie van de nieuwe zomerreeks: fietsen. De volledige agenda van de 'Zeven zo merse weken kunst' is te vinden op www.zeeuwsekerken.nl. 9 I Vrijwilligers Wil Burger (links) en Tilly van Duuren geven elkaar hun kijk op de expositie 'Framed Frames' van Rini Fenijn. foto Mark Neelemans Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (80 cent per gesprek) met zoek boekcode 40126 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Prijzen 3 dgn 21/06-31/10 129 Prijzen in p.p. per arrangement. Niet in begrepen: reserveringskosten (€20,-), toe ristenbelasting (ca. 2,- p.p.p.n. vanaf 14 jaar) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70