Haast geboden bij superprovincie Blijf mobiel in eigen huis molenaar Waarom brandt dat lampje op dashboard? 25 6 BINNENLAND Zorg kwetsbare zwangeren onder de maat Nu. 6% BTVO .V gf Ja y stuur mij de gratis brochure over trapliften Getergd gaat Plasterk vanmiddag opnieuw om tafel met oppositie partijen D66 en GroenLinks. Zijn grote opdracht voor deze kabinets periode - de samenvoeging van Noord-Holland, Flevoland en Utrecht - moet lukken. „Andere ministers hebben hun grote her vormingen al geregeld, hij heeft nog niks", smaalt een ingewijde bij de constructieve oppositie. Plasterk vecht voor een mijlpaal. Die heeft hij hard nodig, want hij worstelt met het beeld van een be windsman zonder belangrijk werk. Het ministerie is flink uitge kleed. In het vorige kabinet ver loor Binnenlandse Zaken de poli tie aan Justitie. Een prominent deel van de portefeuille - wonen en rijksdienst - is nu gelegd bij WD-bewindsman Stef Blok. Voor Plasterk blijft een pakket over met onder meer bestuurlijke verhoudingen, koninkrijksrela ties, 'burgerschap' en de AIVD. Die laatste taak is niet niks nu het werk van de geheime diensten na spionageschandalen onder het ver grootglas ligt. Plasterk zette er dan ook gretig zijn tanden in. Zijn ambities kregen begin februa ri wel een flinke optater, toen hij door de Kamer werd teruggeflo ten. De minister moest erkennen dat niet buitenlandse diensten, zo als hij eerder suggereerde, maar de Nederlandse spionnen tele- foongegevens hadden getapt. Omdat hij na deze blunder geen risico's meer kan nemen, is hij op dit dossier praktisch vleugellam. De superprovincie zou dus een mooi wapenfeit zijn. Het plan is echter allesbehalve een abc'tje. De provincies zelf liggen dwars om dat ze in ruil voor samenvoeging meer taken willen. Plasterk kan die niet geven, omdat collega-mi nisters geen macht willen overdra gen. In de Tweede Kamer is op pa pier voldoende draagvlak, maar bestuurders in het land morren. En dan is er nog de Eerste Kamer: met twee voormalig ministers van Binnenlandse Zaken binnen de gelederen kan de PvdA zich daar ontpoppen tot saboteur. Bij de oppositie wordt intussen gesteld dat Plasterks aanpak voor alsnog weinig uithaalt. Zijn toer door de provincies vorig jaar was mediageniek, maar niet effectief. Hij had beter achter de schermen aan draagvlak kunnen werken, klinkt de kritiek. Er zijn kansen, maar Plasterk moet wel opschieten. In 2016 moe ten de provincies samengaan. Met het oog op de Provinciale Staten verkiezingen van volgend jaar is het beter om zo'n gevoelig dossier geen inzet van die verkiezingen te maken. Het devies luidt: dit moet snel geregeld worden. Daar bij heeft hij een belangrijke bond genoot: premier Rutte wil dat de fusie er komt, als symbool van daadkracht van zijn kabinet dat bureaucratie wegsnijdt. Hulp van Rutte kan Plasterk helpen zijn mi nisterschap niet op een misluk king te laten uitdraaien. Voor elke bocht een passende traplift De voordelen van een Molenaar traplift NaamDhr O MevrO Volgens commercieel directeur Edward Reinderts negeren men sen het lampje vooral omdat ze bang zijn voor hoge rekeningen bij de garage. Hoe vaak Route Mo biel hulp moet verlenen aan der gelijke mensen, is onduidelijk. „We kunnen bij een pechgeval wel vragen hoe lang een lampje brandde, maar of je het eerlijke antwoord krijgt, is maar de vraag. Wij helpen die klant natuurlijk, maar de garagekosten zijn voor ei gen rekening. Die hadden vaak veel lager kunnen zijn." Het waar schuwingslampje voor een laag oliepeil is nog redelijk herkenbaar omdat bijna alle fabrikanten daar een oliekannetje als symbool op gebruiken. Reinderts pleit voor de invoering van uniforme symbo len voor andere waarschuwingen. „Dat is niet alleen handig voor de automobilist, maar ook voor ons. We krijgen regelmatig telefoon tjes van mensen die willen weten of ze met een brandend lampje meteen moeten stoppen. Wij moeten dan eerst merk, type en bouwjaar van de auto weten, voor dat we antwoord kunnen geven." UTRECHT - De verloskundige zorg voor zwangeren in een achter standssituatie moet snel verbete ren. Dat vindt de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). Uit een rapport dat gisteren naar bui ten kwam, blijkt dat er nog te wei nig aandacht is voor de behoeften van bijvoorbeeld aanstaande moe ders uit sociaal zwakkere milieus of zwangere vrouwen met een an dere culturele achtergrond. Juist in die groepen is het risico op ba- bysterfte het hoogst, aldus de in spectie. De inspectie concludeert nu dat zorgverleners in de afgelopen drie jaar nauwer zijn gaan samenwer ken en dat acute zorg bij bevallin gen 'duidelijk' is verbeterd. Maar als het gaat om preventie van bij voorbeeld vroeggeboortes, groei achterstanden of aangeboren af wijkingen, heeft de beroepsgroep een kans laten liggen. Er is daar om dringend behoefte aan meer begeleiding en advies voor vrou wen in een achterstandssituatie. ANALYSE SAMENGAAN PROVINCIES door Niels Klaassen DEN HAAG - De megaprovincie is voor Ronald Plasterk (Binnenlandse Zaken, PvdA) een van de laatste mogelijkheden om van zijn minis terschap nog een succes te maken. Ronald Plasterk foto HH Niets fijners dan zo lang mogelijk in uw eigen huis kunnen blijven wonen, ook al is de slaapkamer boven. Gewoon uw hele huis kunnen gebruiken, omdat een traplift u veilig naar boven brengt. U bespaart uw eigen energie met een traplift in uw huis en daarmee kunt u op uw vertrouwde plek blijven wonen. In comfort thuis kunnen blijven wonen, dat is wat Molenaar wil bieden. Alle reden om het vandaag of morgen eens m^er informatie op te vragen. Voor meer informatie of een vrijblijvend advies aan huis, bel gratis: 0800 - 27 40 400 of kijk op www.molenaar.nl Natuurlijk bent u samen ook altijd welkom in één van onze showrooms. Telefoon E-mail wk25_M3_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Adres Postcode Plaats U/ De onafhankelijke specialist Alle topmerken onder 1 dak Scherpe prijzen en unieke garanties J* J Snelle installatie en 24/7 service handicare Rechte Buiten- Binnen trap bocht bocht Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! door Paul Bots ALKMAAR - Van alle automobilisten heeft 60 procent totaal geen benul van de betekenis van waarschu wingslampjes in de auto. Een kwart van de bestuurders negeert een brandend lampje en rijdt gewoon door. Dat blijkt uit een onderzoek van pechhulpverlener Route Mobiel onder ruim duizend automobilisten. Van alle bestuurders rijdt 25 procent gewoon door als een waarschuwingslampje in de auto brandt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6