Vliegveld betaalt verharding baan met aandelen 'Goede horeca ook belangrijk voor inwoners' BEVELANDEN en THOLEN 29 Concert van seniorenorkest Het Seniorenorkest Zeeland geeft op woensdag 18 juni haar jaarlijkse inloop-con cert in de Grote Kerk in Goes. Het concert begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. Het orkest bestaat uit 59 se nioren uit heel Zeeland en staat onder leiding van Lize de Hoog. Inloop Visio over iPhone en iPad Visio houdt donderdag 19 juni een informatiebijeen komst over de iPad en de iPhone. Beide apparaten zijn volgens Visio gemakkelijke hulpmiddelen omdat tek sten eenvoudig vergroot kunnen worden. De inloop bijeenkomst is van 10.00 tot 12.00 uur, Stationspark 2 in Goes. Optreden van koren Salomo en Grace Jong Mannenkoor Salomo treedt zaterdag 21 juni op met dameskoor Grace uit Al- blasserdam, damesensem ble Eleora en panfluitensem ble Muzica. Het publiek kan af en toe meezingen. Het concert wordt gegeven in de Hervormde kerk in Kruinin- gen, aanvang 19.30 uur. En tree 7,50, kinderen 2,50. Vrachtwagen lekt bijtende stof De Spoorstraat in 's Graven polder was dinsdag ruim een halfuur afgesloten door dat uit een vat in een vracht wagen een bijtende stof lek te. Het ging volgens Veilig heidsregio Zeeland om een kleine hoeveelheid. De chauffeur van de vrachtauto is onderzocht door ambulan cepersoneel. Hennaparty in Goese Polder SM WO houdt donderdag middag een hennaparty in jeugdcentrum Goese Polder. Tijdens deze middag kun nen tijdelijke tatoeages wor den gezet Deze hennata- toeages blijven ongeveer een maand zitten. Opgeven is voor deze activiteit ver plicht: g.faasse@smwo.nl of bij het jeugdcentrum. Henk van Putten speelt Bach Organist Henk van Putten geeft op vrijdag 20 juni een concert in de hervormde kerk van Kapelle. Van Put ten speelt louter werken van Bach, van het Prelu dium tot en met koraalbe werkingen. Aanvang 20.00 uur, de toe gang is 6 euro (5 euro voor 65+) en kinderen gratis. Volgens het bestuur van Zeeland Airport is 'een serieuze partij' ge vonden die de harde baan kan aan leggen en financieren door mid del van een kapitaalinjectie in het aandelenkapitaal van de onderne ming. „Een sluitende business case voor de aanleg van de harde baan is niet aanwezig, maar is wel belang rijk voor het zakenverkeer, de openstelling bij slecht weer, de langetermijncontinuïteit en de waarborg van werkgelegenheid." Dit staat in het investeringsplan van Zeeland Airport bv dat vol gende week aan de aandeelhou ders wordt voorgelegd. Zeven jaar geleden stak een groep ondernemingen 500.000 euro in het vliegveld. Geld dat in eerste instantie bedoeld was voor het aanleggen van een harde baan. De ondernemingen, waaronder Del ta, Zeeland Seaports, Verbrugge en Hoondert, hadden zich hiertoe verenigd in de bv Partners Vlieg veld Zeeland. In ruil voor die vijf ton kreeg Part ners Vliegveld Zeeland 46 pro cent nieuwe aandelen. Op 14 mei heeft de provincie Zee land het Luchthavenbesluit Mid den-Zeeland gepubliceerd dat de verharding van de baan en de ver legging van de vliegroute moge lijk maakt. Omwonenden van het vliegveld hebben aangekondigd tegen dit besluit in beroep gaan bij de Raad van State. Dit betekent niet de aanleg van de verharde baan automatisch moet wachten op een uitspraak van dit rechtscollege. Daarvoor moet een aparte uitspraak van het hoogste rechtscollege worden ge vraagd. Naast verharding van de baan van het vliegveld wil Zeeland Airport ook nieuwbouw van het restau rant en omgeving. Het restaurant is volgens het vliegveldbestuur van essentieel belang. Het vliegveld leed vorig jaar een verlies van 44.000 euro. Het was het derde achtereenvolgende jaar dat rode cijfers werden geschre ven. In 2011 was het verlies 30.000 en in 201215.000 euro. In december is Enno Belderok, on dernemer op Zeeland Airport, be noemd tot commissaris van de BV én directeur van Zeeland Air- port. Oud-directeur Rob Gomers- bach is sinds december haven meester van Zeeland Airport. Toen kwam Marco Harthoorn met zijn plannen voor een dijkpa viljoen in de vorm van een ver bouwde treinwagon met een riant terras ervoor. De gemeente was vrijwel direct enthousiast. „Het is ook een schit terend initiatief. Een treinwagon met een prachtig houten terras er bij", zegt wethouder Ad Schenk eerder. „Een goede horecavoorzie ning is niet alleen belangrijk voor de jachthaven en fietsers, maar ook voor de inwoners van het dorp." Vanwege de dijkverzwaring is in 2012 de bekende uitspanning 'De Steiger' verdwenen. Sindsdien is er geen horeca meer bij de jacht haven in Hoedekenskerke. Passan ten en toeristen ervaren dat als een groot gemis. Daarom was er de gemeente Borsele veel aan gele gen een ondernemer te vinden voor de exploitatie van een hore- catent bij de oude jachthaven. De tijdelijke horecavoorziening geldt voor een periode van vijf jaar. Het is immers nog steeds de be doeling dat op termijn de jachtha ven gemoderniseerd gaat worden. Daar komt dan ook permanente horeca bij. De periode van vijf jaar is nodig om plannen te ma ken voor een definitieve horeca voorziening in combinatie met modernisering van de jachthaven en de bouw van recreatiewonin gen bij de haven. Ondanks het feit dat Compagnie Surf et 1\irf een tijdelijke horeca voorziening is, zijn door het wa terschap behoorlijk wat strenge ei sen gesteld aan het bouwwerk. Zo moest er een speciale onder grond komen omdat de wagon op de waterkering staat Alle benodig de vergunningen zijn onlangs af gegeven. WOENSDAG 18 JUNI 2014 GOES GOES KRUININGEN 'S-GRAVENPOLDER GOES KAPELLE door Theo Giele ARNEMUIDEN - Om de verharding van de start- en landingsbaan op vliegveld Midden-Zeeland bij Arne- muiden mogelijk te maken wil Zee land Airport bv nieuwe aandelen uitgeven. Omwonenden stappen naar Raad van State om verhar ding baan en verlegging vliegroute tegen te houden I Marco Harthoorn opent begin volgende maand zijn dijkpaviljoen Compagnie Surf et Turf in en om een verbouwde treinwagon, foto Mechteld Jansen door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - De gemeente Borsele had er een tijdje een hard hoofd in. Er kwam geen respons op de oproep voor de exploitatie van een tijdelijke horecavoorziening bij de oude jachthaven in Hoedekens- kerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55