gegokt maar verloren met jonge coach Renners snappen niets van vertrek van geldschieter SPORT 11 66 Ik heb goed gewerkt met Christiaan, maar hij mist nog ervaring als coach 66 Christiaan is tot de WOENSDAG 18 JUNI 2014 TENNIS Richel Hogenkamp door op Wimbledon Richel Hogenkamp heeft zich als enige Nederlandse tennisster geplaatst voor de tweede ronde van de kwali ficatie voor Wimbledon. De Doetinchemse won in de eerste ronde overtuigend van de Canadese Heidi El Ta- bakh. Kiki Bertens, Arantxa Rus en Indy de Vroome wer den uitgeschakeld. ATLETIEK EK ook op het Museumplein Een deel van de Europese kampioenschappen atletiek van 2016 wordt in Amster dam op het Museumplein ge houden. Het gaat om de kwalificatie van de onderde len speerwerpen en discus werpen. De EK vinden ver der van 6 tot en met 10 juli 2016 plaats in het Olympisch Stadion van de hoofdstad. WIELRENNEN Mark Cavendish wint in Zwitserland Mark Cavendish heeft met een machtige sprint de vier de etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Britse wielrenner hield de Spanjaard Juan José Lobato en de Slowaak Peter Sagan achter zich. Danny van Pop- pel eindigde in de etappe als zesde. De Duitser Tony Mar tin blijft in de leiderstrui. WIELRENNEN Froome deed niets fout volgens WADA Chris Froome heeft in de Ronde van Romandië niet te gen de dopingregels gehan deld. De Britse wielrenner had speciale medische goed keuring van de internationa le wielrenunie om een mid del tegen verkoudheid te ge bruiken, zo concludeerde het wereldantidopingbu- reau WADA gisteren. Ruud Boymans foto VI Images VOETBAL FC Utrecht haalt twee aanvallers FC Utrecht heeft zich ver sterkt met twee aanvallers. De club van trainer Rob Alf- len neemt de 25-jarige Ruud Boymans over van AZ. Hij was vorig seizoen verhuurd aan Willem II, waarmee hij kampioen werd in de eerste divisie. Verder komt Danny Verbeek (23) op huurbasis over van Standard Luik. teleurgesteld op het vertrek van haar coach. In een schriftelijke reactie sprak ze ook van een 'moe dig besluit'. „Ik heb goed met Christiaan gewerkt. Mijn ervaring is dat hij veel potentie heeft als zwemcoach. Wel heb ik gemerkt dat hij nog bepaalde ervaring als coach mist. Maar dat is ook niet vreemd omdat hij pas aan het be gin van zijn carrière staat", aldus Kromowidjojo. De vraag is of Sloof daadwerkelijk Ranomi Kromowidjojo zelf tot zijn besluit is gekomen of dat er mogelijk druk op hem is uitgeoefend. Volgens technisch di recteur Joop Alberda van de zwembond is het eerste het geval geweest. „Christiaan kreeg vorig jaar een uitdaging die niet te wei geren was voor een jonge coach. Maar hij is tot de conclusie geko men dat hij er nog niet klaar voor is." Met de tweede trainersbreuk in acht maanden tijd staat het Natio naal Trainingscentrum in Eindho ven weer op z'n kop. Waar Jacco Verhaeren jarenlang in alle rust een imposant zwembolwerk op bouwde, heeft zijn vertrek als coach eind 2012 meer invloed ge had dan menigeen kon vermoe den. Destijds verruilde Verhaeren de badrand voor een fulltime functie als technisch directeur van de KNZB. Wouda was zijn lo gische opvolger als hoofdcoach. Na het mislukte avontuur met Sloof moeten de zwembond en Kromowidjojo wederom op zoek naar een coach. En die liggen niet voor het oprapen. Het is volgens Alberda echter uitgesloten dat Kromowidjojo Eindhoven verlaat. Mogelijk komt er een buitenland se coach naar het Pieter van den conclusie gekomen dat hij er nog niet klaar voor is Joop Alberda (KNZB) Hoogenband Zwemstadion. Voorlopig neemt talententrainer Patrick Pearson de honneurs waar. Behalve Kromowidjojo zul len ook haar ploeggenoten Wen dy van der Zanden, Bastiaan Lijesen en Dion Dreesens onder Pearson trainen. Twee maanden voor de Europese kampioenschappen in Berlijn breekt een onzekere periode aan in het Eindhovense topzwembad. Kromowidjojo heeft met de aan stelling van Sloof gegokt maar ver loren. En dat is de KNZB zeker ook aan te rekenen. Sloof werd als onerva ren jongen in het diepe gegooid. Zonder zwembandjes is het dan onmogelijk om het hoofd boven water te houden. door Chris van Mersbergen HEIOEN - De wereld lachte de Bel- kin-ploeg toe. Er werd goed gepres teerd, ze waren met iets moois be zig. Een moderne wielerploeg met een schoon imago, die nog pres teerde ook. Ride the future, noem den ze het. Niks aan de hand. Tot de zeven renners van Belkin in de Ronde van Zwitserland gis terochtend toen ze wakker wer den opeens dat bericht kregen: de sponsor stopt ermee, een jaar eer der dan verwacht. Via een mail- tje, ook dat nog. Stef Clement is er een paar uur later nog ontdaan van. „De wereld stortte even in." De 31-jarige Clement was één van die renners die het zo goed voor elkaar hadden dit jaar. Hij won een rit in de Ronde van Catalo- nië, pakte daar zelfs de bergtrui. Zijn goede prestaties zorgden er voor dat hij voor het eerst sinds 2009 de Tour de France weer mag rijden. Reden genoeg voor vrolijk heid, tot gisterochtend dus. „Ik wist ook wel dat Amerikaanse sponsors anders te werk gaan dan Europese. Amerikanen werken met targets, als ze die gehaald heb ben zijn ze weg. Maar dat het nu al zover zou zijn, had ik niet ver wacht. Ik wist ook niet dat er een clausule in het contract stond om eerder te stoppen." Die clausule was er dus wel. Toen Belkin een jaar geleden instapte als hoofdsponsor, was de leiding van de toenmalige Blanco-ploeg niet in de positie om al te veel ei sen te stellen, legt ploegleider Ni co Verhoeven uit. Rabobank was vertrokken, dank zij de bank kon de ploeg nog één jaar verder als Blanco. Daarna zou De renners werden per e-mail op de hoogte ge bracht van het stoppen van Belkin als hoofdsponsor het klaar zijn. „Wij hadden die clausule liever ook niet gehad", zegt Verhoeven. „Maar wat moes ten we dan?" De klap voor de renners is nog vers. Verhoeven wist 'het' al sinds donderdag, maar mocht nog niks zeggen. „Niet prettig, je hebt het idee dat je ze voorliegt." Bij de renners heerst veel verba zing over het feit dat Belkin er juist nu de brui aan geeft. „Als je ziet wat we vorig jaar in de Tour hebben losgemaakt, dan begrijp ik dit niet", zegt Bauke Mollema, die in Frankrijk zesde werd. De Belkin-renners, met name Mollema, Sep Vanmarcke, More no Hofland en Wilco Kelderman, trokken de lijn van goede presta ties dit jaar door. Het mocht niet baten, een lastige tijd breekt nu aan. De renners moeten presteren om nieuwe sponsors te interesse ren, of om zichzelf in de kijker te rijden bij andere ploegen. Maar presteren is makkelijker als je ver der niets aan je hoofd hebt, be aamt Clement. Zijn verbintenis loopt eind dit jaar af. „We waren al druk in gesprek over een nieuw contract. En nu? Ik weet het niet, ik moet het nieuws nog een beet je laten indalen." Zo heeft iedere renner zijn eigen verhaal. De een heeft nog een con tract en kan de komende tijd dus eigenlijk niets, renners als Cle ment komen voor de keuze: wach ten of op zoek naar iets nieuws? Mecanicien Frans van Rooij, die ondanks alles een opgewekte in druk maakt, denkt dat het wel goed komt. Zo niet, dan houdt het leven niet op, vermoedt hij. „Ik heb twee goeie handjes, dan ga ik gewoon weer als tegelzetter aan de slag." De renners van de Belkin- ploeg moeten presteren om eventuele hoofdsponsors te enthousiasmeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47