Postecoglou wil de trouwe fans blij maken Mare Wilmots Brasil 2014 5 Toernooi al voorbij voor Coentrao z woensdag 18 juni 2014 Fabio Coentrao komt niet meer in actie op het WK voetbal in Brazi lië. De Portugese verdediger liep in het verloren duel met Duits land (4-0) een spierblessure in zijn bovenbeen op. Die is dusda nig ernstig dat het herstel voor de speler van Real Madrid enige we ken in beslag neemt. Ook Hugo Almeida viel in het ope ningsduel van de Portugezen uit. Hij heeft eveneens last van een spier. Volgens de Portugese bond is er wel hoop dat hij nog kan spe len. Of dat al bij het volgende duel is, is twijfelachtig. Hummels vermoedelijk niet tegen Ghana Duitsland speelt op het WK zijn tweede groepswedstrijd tegen Ghana zaterdag vermoedelijk zon der Mats Hummels. De verdedi ger van Dortmund heeft in het eerste duel met Portugal (4-0 winst) een kneuzing in zijn bovenbeen opgelopen. De wedstrijd Rusland - Zuid-Korea eindigde te laat om het verslag nog in alle edi ties van deze krant mee te ne men. Maar lezers kunnen te recht bij onze e-paper, waar van het gebruik voor abon nees gratis is. Tijdens het hele WK is de e-paper iedere och tend compleet en biedt ook de verslagen van de late wed strijden. Bovendien verschijnt de e-paper ook op zondag. O/epaper Gratis voor abonnees PORTO ALECRE - Voor het oog van zo'n 18.000 fanatieke supporters op de tribune van Estadio Beira-Rio in Porto Alegre gaat Australië van daag tegen het Nederlands elftal op zoek naar de eerste punten op het WK. „Onze fans zijn echt gewel dig", zei bondscoach Ange Poste coglou over het groen-gele suppor- tersleger. „Hopelijk kunnen we hen blij maken." Australië opende de mondiale eindronde met een geflatteerde nederlaag tegen Chili (3-1). „Soms vertelt een uitslag niet het hele verhaal van de wedstrijd", zei Pos tecoglou gisteren voor de laatste training van zijn ploeg voor de krachtmeting met het Nederlands elftal. „We hebben het niet eens zo slecht gedaan." De verwachting is dat de oud-in ternational zijn basisploeg van het duel met Chili maar op één positie wijzigt. Verdediger Ivan Franjic is wegens een hamstring blessure niet inzetbaar. Ryan Mc- Gowan lijkt zijn aangewezen ver vanger. Postecoglou roemde de offensieve gouden driehoek van Oranje. „Van Persie, Robben en Sneijder zijn spelers van wereldklasse", zei hij. „We zullen heel goed moeten verdedigen. Maar de bedoeling is ook dat we af en toe zelf de bal hebben. Want anders wordt het een moeilijk verhaal. Het wordt hard werken, wat dat betreft is het een voordeel dat de tempera tuur hier rond de twintig graden schommelt." Wie de selectie van Australië on der de loep neemt, zal de huidige nummer 62 van de wereldrang lijst niet als favoriet voor de ont moeting aanwijzen. Tim Cahill Ook op de main oval in kustplaats Gosford zou zo maar een toekom stige international kunnen rondlo pen. Op het cricket veld zijn doel tjes neergezet, waar jongetjes twee tegen twee spelen. Aan de zijlijn staat Patrick Zwaanswijk in structies te geven. De oud-speler van onder meer FC Utrecht en NAC is tegenwoordig jeugdtrai ner van de Central Coast Mari ners en volgt het nieuwe curricu lum. Daarin staat precies omschre ven in welke fase van de talentjes welke vaardigheden mogen wor den verwacht. „Veel trainers in Australië hebben vroeger zelf ge- In 2006 leverde Guus Hiddink een huzarenstukje door met Australië de groepsfase te overleven Ryan McGowan lijkt de geblesseerde verdediger Ivan Franjic te vervangen in de basis van Australië Mare Wilmots bracht Maroua- ne Fellaini als stormram en de boomstam scoorde. Wil mots bracht Dries Mertens en hij scoorde. Wilmots bracht Di- vock Origi voor Romelo Luka ku en de 19-jarige Keniaanse Belg bleek veel beter. Origi van Lille is het zoveelste door Ru dy Garcia gescoute en gebrach te talent. Als ooit de vraag gewettigd was: waarom stonden deze re serves niet in de basis, was het nu. Heeft België zo'n elftal dat slecht begint en ver gaat ko men? Zo lang Wilmots laf blijft coachen niet. Hoe kun je Nacer Chadli en Moussa Dem bélé opstellen en Mertens re serve zetten? Toby Alderweireld en Jan Ver tonghen waren schuldig aan het doelpunt van Algerije. Waarom staan die jongens back? Waarom mag Vermaelen niet meedoen? Het verdriet van België is de coach. De man mag van geluk spre ken met spe lers als Eden Hazard en Mertens. Zij brengen het voetbal, Wil mots de angst. en Mark Bresciano zijn de enige basisspelers die de vorige twee wereldkampioenschappen ook meemaakten. Postecoglou kreeg vorig jaar bij zijn aanstelling een belangrijke opdracht mee. Hij moet de ploeg verjongen en weer succesvol ma ken. Australië hoopt volgend jaar in eigen land hoge ogen te gooien op de Azië Cup. Een stunt tegen Nederland of Spanje zou een bo nus betekenen. „Maar we zijn niet als toeschouwers naar dit WK ge komen", benadrukt de Griek. „Au stralië heeft nog nooit van Neder land verloren", doelde hij op een serie van twee gelijke spelen en een overwinning. „Dat willen we zo houden." Ange Postecoglou foto VI Images speeld en proberen de kinderen nu te leren wat ze dertig jaar gele den zelf deden. Dat werkt in deze tijd niet meer. Ze denken hier nog steeds dat je, als je maar hard genoeg traint en fitter bent dan de tegenstander, de wedstrijd van zelf wint." Rondjes rennen om conditie te krijgen is er bij Zwaanswijk niet veel bij. Jongeren krijgen vooral veel oefeningen met de bal en par tijtjes. Tactiek en strategie komen in een later stadium aan de orde. Tijdens het WK zien de meeste Australiërs opvallend genoeg voor al kansen tegen Nederland. Ook presentatrice Zelic ziet mogelijk heden tegen Oranje. „We hebben een sterke Nederlandse traditie in het Australische voetbal. We spe len daardoor hetzelfde soort spel. Bovendien zitten beide teams in een overgangsfase. Ik denk dat het 1-1 wordt." TV-zenders tijdens het wintersei zoen meer interesse hadden in rugby en de lokale variant daar van, Australian rules football. „We zijn de luiers amper ont groeid en leren eigenlijk net lo pen", stelt sportpresentatrice Lu cy Zelic over de positie van voet bal in Australië. Het succes van 2006, toen de Soc- ceroos onder Guus Hiddink door de groepsfase kwamen, is volgens haar juist één van de redenen voor het uitblijven van een nieu we gouden generatie. „Coach Gra ham Arnold (die met Hiddink werkte, red.) waarschuwde toen al dat die goede generatie niet al tijd jong zou blijven, maar we dachten dat we onoverwinnelijk waren en vergaten aan de toe komst te denken." Die klus kwam uiteindelijk in handen van Han Berger. De Utrechter was de afgelopen vijf Voetbal is met bijna twee miljoen actieve deelnemers de meest beoefende sport in Australië jaar technisch directeur van de Australische voetbalbond. Hij liet alle vertegenwoordigende teams op dezelfde manier spelen, ont wikkelde een 'voetbalcurriculum' en standaardiseerde de trainersop leiding. De ongeduldige Aussies vragen hem wel eens waar de nieuwe gouden generatie blijft. „Het duurt minstens tien jaar om die op te leiden, we zijn dus pas op de helft", aldus Berger. De eer ste tekenen van een nieuwe lich ting zijn er wel. Het is geen toeval dat er opvallend veel spelers uit de A-League zijn geselecteerd voor de Socceroos. Scoreverloop: 25. Feghouli 0-1 (pen.), 70. Fellaini 1-1, 80. Mertens 2-1. Scheidsrechter Rodriguez (Mex). Toeschouwers: 56.800. Gele kaart Vertonghen (België), Bentaleb (Algerije). België: Courtois; Alderweireld, Van Buy- ten, Kompany, Vertonghen; Witsel, Chadli (46. Mertens), Dembélé (65. Fellaini); De Bruyne, Lukaku (58. Origi), Hazard. Algerije: M'Bolhi; Mostefa, Bougherra, Hal- liche, Ghoulam; Taider, Medjani (84. Ghi- las), Bentaleb, Feghouli; Soudani (66. Slim- ani), Mahrez (71. Lacen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41