eigen hand 1100 euro voor ticket Oranje tegen Chili I 4- IN HET NIEUWS 3 GELIJKSPEL VERLIES 5 AMSTERDAM - De 5-1 winst op Spanje lijkt tie handel in lastminu- te-tickets voor de poulewedstrij den van het Nederlands elftal een impuls te hebben gegeven. Hoe wel de kaarten voor de eerste drie wedstrijden van Oranje formeel al allemaal vergeven waren voor het WK begon, is er de laatste da gen via internet nog flink gehan deld, met woekerprijzen als ge volg. Stel, je besloot gisteren in een gekke bui alsnog 'even' heen en weer te vliegen voor de wed strijd Nederland-Australië? In theorie kon dat: dinsdag vliegen naar Porto Alegre (1500 euro), tic ket voor de wedstrijd: 90 euro via Marktplaats (als je het eerst in Ne derland had opgehaald op een woonadres) of minimaal 390 euro via sites als Ticketbis.net. Vooral rond de wedstrijd tegen Chili, maandag in Sao Paulo, is een levendige handel ontstaan. Via Ticketbis zijn er nog enkele kaarten verkrijgbaar, mits je 1100 euro neertelt. Op websites als Viagogo.nl (aanbevolen via Oran je fansites) kost een kaartje voor de wedstrijd tegen Chili gemid deld 800 euro, ongeveer het tien voudige van de normale prijs. Reisorganisaties als Stip reizen bieden zelfs sec trips naar Brazilië aan: twee dagen reizen, één nacht in een koepeltent op de Oranje camping, plus de wedstrijd Chi- li-Nederland kijken op een plaat selijk WK-scherm. Kosten: 599 eu ro per persoon. Marleen Broek-Visser uit Hoog- karspel, zelf woonachtig in Brazi lië, maar nu in Nederland 'vanwe ge gedoe met visa' heeft nog niet geprofiteerd van de Oranjeflow. Op haar aanbieding op Markt plaats - een vijfdaagse 'ervaring tussen de Nederlandse fans' op de Oranjecamping (600 euro voor twee personen, zonder vlieg tickets) - was gisteren nog niet ge boden. „Helaas. Ik had er het liefst zelf gezeten." Een achtste finale tegen Brazilië; die thuisploeg kom je toch echt liever pas in de finale tegen Als Nederland verliest én Chili verliest, ligt op maandagavond in twee stadions het mes op tafel vragen over de Tilburgse homowijk 9 Projectontwikkelaar Blauw hoed uit Rotterdam heeft de plan nen voor Gay Village gemaakt voor een stuk grond ten noorden van Tilburg. Het terrein was vijf jaar geleden in beeld voor een gi gantisch winkelcentrum dat de ge meente er wilde realiseren. De grond is nog steeds eigendom van de provincie, die er geen andere bestemming voor heeft kunnen vinden. De provincie wilde giste ren nog niet reageren op de vraag of ze het ziet zitten, zo'n Gay Vil lage. In de Amsterdamse Vinken- straat staat het L.A. Rieshuis, een complex met zeven aanleunwo ningen speciaal voor 'roze oude ren'. De appartementen liggen naast het zorgcomplex De Riet- vinck, waar oudere, homoseksue le stellen al dertig jaar geleden mochten samenwonen. In de VS zijn een paar voorbeelden van ho- mowijken. In Santa Fe, New Mexi co, ligt sinds tien jaar Birds of a Feather. Het is een groen resort voor milieubewuste homoseksue len. Vorig jaar overviel de Britse projectontwikkelaar Villages Group het Franse departement Aude met een plan. De burge meester had weliswaar toestem ming gegeven voor de bouw van 107 woningen, maar de projectont wikkelaar besloot de huizen aan te prijzen bij homoseksuele oude ren in Engeland. Volgens Villages Group is er veel belangstelling. De bouw moet nog beginnen. Gay Village beroept zich op een onderzoek van het CBS uit 2013 over onveiligheid van homo's, les biennes en biseksuelen. Daaruit bleek dat ze iets vaker het slacht offer zijn van criminaliteit en res pectloos gedrag dan heteroseksue len. In 2012 meldden drie op de tien homoseksuelen op de een of andere manier slachtoffer ge weest te zijn van fysiek geweld of verbale agressie. Onder hetero's was dat aandeel twee op tien. Waar het gaat om gevoelens van onveiligheid, bestaat dat verschil ook: 30 procent van lesbiennes en 22 procent van homo's voelt zich niet veilig in de eigen omgeving, tegenover 22 procent van de he terovrouwen en 13 procent van de mannen. Ruim een derde van de homo's en lesbiennes had last van respectloos gedrag of pesterij. De eerste reacties op het plan zijn overwegend afwijzend. „Het is aan mij niet besteed", zegt Henk Krol, voormalig hoofdredacteur van de Gay Krant en nog altijd het boegbeeld van de homosek suele gemeenschap in Nederland. „Ik kan me voorstellen dat het leuk is tijdens vakantie drie we ken onder gelijkgezinden te verke ren, maar niet permanent. Een ge mengde wijk is het leukste. Als ie mand hier wil wonen, mag het van mij, maar ik denk dat het een prille dood zal sterven. Dit toont wel aan dat de acceptatie van ho mo's nog lang niet ver genoeg is." De Tilburgse organisatie Embrace Pink ziet een Gay Village niet zit ten, zegt Sabrina Igbinosa. „Het is wel apart, maar geen goed idee. Zo jaag je mensen terug de kast in. De rest van de gemeenschap moet juist helpen zorgen dat we ons veilig kunnen voelen, daar is geen aparte buurt voor nodig." Paul Borger, voorzitter van COC Tilburg, denkt dat er toch behoor lijk wat oudere homoseksuelen zijn die in zo'n Gay Village willen wonen: „Veel oudere homo's moe ten nu weer de kast in als ze niet meer op zichzelf kunnen wonen." WOENSDAG 18 JUNI 2014 Het Nederlands elftal heeft »de droomstart van het WK gisteren niet kunnen I flrabrtzetten tegen AusPïp: 1-1. De ploeg houdt daarmee de kansen iProlgende ronde wel in eigen hand. mz de galavjjorsfelling tegen Spa het Nederlands elftal ruw wakker geschud. Australië was gisteren n voor Oranje. De laatstg poulewed tegen ChBi wordt atften kraker door Niki van der Naald Ook nog niets aan de hand. Dan vol staat een gelijkspel tegen Chili voor een plek in de volgende ronde. Maar de gulden glans die nu over Oranje hangt, glimt dan wel wat minder. Ook komt de groepswinst in poule B dan in gevaar. Met een tweede plek dreigt een achtste finale tegen Brazi lië, waarschijnlijk de winnaar van pou le A. Die tegenstander bewaar je lie ver voor de finale. Er is wel een voordeel aan de tweede plek: dan speelt de ploeg van Louis van Gaal de volgende wedstrijd in het nabij Rio de Janeiro gelegen Belo Hori- zonte en niet in het noordelijke, hete Fortaleza. Het verschil tussen 50 mi nuten vliegen (naar Belo Horizonte) en een vlucht van ruim drie uur (2600 kilometer, naar Fortaleza). Verliezen van de Aussies kan natuur lijk ook. Sterker nog: Oranje heeft nog nooit gewonnen van de Socce- roos. Drie oefenwedstrijden: twee ge lijke spelen, één keer verlies. Als Nederland verliest, wordt de der- de groepswedstrijd tegen Chili een al- lesbeslissende kraker. Zeker als de Chilenen vanavond om negen uur hun wedstrijd tegen Span je verliezen. Dan zijn er na twee wed strijden vier ploegen met drie punten en ligt op maandagavond 23 juni om zes uur het mes op tafel in Sao Paulo (Nederland-Chili) én Curitiba (Spanje- Australië). In dit scenario is van alles mogelijk. Maar ook dan zou een gelijkspel te gen Chili nog genoeg kunnen zijn voor een plek in de volgende ronde. voor #ausned Jasper Cillessen begon het jaar bij Jong Ajax en staat nu op het WK Sport» Messi is in eigen land ondanks 87 interlands niet onomstreden SportS Thiemo de Bakker dendert door naar de derde ronde op het grastoernooi in Rosmalen sport toon 11 Jasper Cillessen begon het jaar bij Jong Ajax en staat nu op het WK Spon» Messi is in eigen land ondanks 87 interlands niet onomstreden SportS Thiemo de Bakker dendert door naar de derde ronde op het grastoernooi in Rosmalen Spon 10 «nll 4 1 De komst van een Gay Village in Tilburg is nog slechts een plan. Niet uniek in de wereld, voorals nog wel in Nederland. Er wordt verschillend op gereageerd. door René van der Lee en Joop van der Pol IWie wil dit? 2 Bestaan zulke homodorpen al? 3 Is Nederland zo onveilig voor ho mo's? 4 Wat vindt de homoseksuele ge meenschap van dit plan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3