Alle neuzen op camping wijzen richting festival SEA® Wagon wordt paviljoen in Hoedekenskerke I l l Organisatie verwacht succesvolle editie Veteranendag in Vlissingen Probleemjongeren De Kering hebben bootje I I 28 WALCHEREN X- PAARDENMEST In de strijd tegen de paardenpoep is in de gemeente Veere een speciale commissie aan het werk gezet. EP Nog negen dagen tot Concert at Sea 2014. In 10 afleveringen tellen we vanuit diverse invalshoeken af tot het tweedaagse festival losbarst. scharendijke - Floormanager Eve lien Weenink bij Camping Port Zélande verheugt zich op alle drukte rondom Concert at Sea. „Onze camping ligt in de achter tuin van het CAS-terrein aan de Brouwersdam en van donderdag 26 t/m zondag 29 juni staat hier al les in het teken van het festival." Het terrein wordt volledig be volkt door 750 gasten die gebruik maken van het campingarrange ment van CAS. „Circa 25 procent van de bezoekers komen donder dags al en de meesten zullen vrij dags arriveren. Wij verwachten ze dit keer al heel vroeg, want het festival begint nu voor de eerste keer dus al 's middags." Veel campinggasten komen in vriendengroepjes, maar het valt Weenink op dat er ook heel wat bezoekers in hun eentje komen. „Nou biedt CAS natuurlijk ook een mooie plek om iemand tegen Hij legt hiermee een link naar de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Het eindstation van de SGB ligt immers in Hoedekenskerke op een steenworp van Compagnie Surf et 1\irf (letterlijke vertaling bedrijf, branding en gras) zoals de zaak van Harthoorn gaat heten. „Tevens is het paviljoen een voor loper van het recreatiebungalow parkje een stukje verderop in de boomgaard dat ik momenteel met een compagnon aan het opzetten te komen." Weenink weet uit er varing dat de sfeer altijd uitste kend is. „Alle neuzen wijzen rich ting festival. Iedereen heeft het er over en overal hoor je muziek op de camping. Het is echt een heel gezellige sfeer. Normaal laten we gasten niet in grotere groepen bij elkaar hun tenten opzetten, maar tijdens dit weekend is het geen probleem als ze met tien of elf mensen samen staan. We hebben nu als nieuwtje trouwens ook zo geheten 'pods' te huur, een soort houten tenten met slaapbank." Nadelen over CAS kan Weenink echt niet bedenken. Opruimen na afloop vergt ook niet meer werk dan na een 'normaal' weekend. ben. Daar kunnen mensen slapen in acht tot negen treinwagons." Harthoorn runt met zijn compag non een nutsbedrijf. De gemeen te Borsele zocht een ondernemer voor een tijdelijke horecavoorzie- ning bij de oude jachthaven in Hoedekenskerke. Sinds de slui ting van De Steiger komt de fiet ser en wandelaar langs de Wester- schelde vrijwel niets meer tegen om wat te eten en te drinken. De Landing in Baarland is de enige plek waar de recreant op adem kan komen. Met de komst van Compagnie Surf et Turf komt daar verandering in. „We hebben de naam gekozen omdat je vanaf het terras zowel de Westerschel- de als het dorp ziet. Tevens is Surf et TXirf de naam van een gerecht. Een combinatie van vlees en vis." Het nieuwe dijkpaviljoen gaat be gin volgende maand open. DOMBURG - Ieder jaar, wanneer de eerste toeristen zich melden, juicht het recreatief bedrijfsleven dat het seizoen 'hoopvol' is begon nen. Maar lang niet iedereen denkt dan meteen aan toeristen die hun centen komen brengen. Menig inwoner krijgt er vooral beelden bij op het netvlies van dampende paardendrollen die straten, fietspaden en strandop gangen plaveien. Zoals Louis Kesteloo uit Middel burg. Al op de eerste mooie lente dag van dit jaar struikelde hij over een niet te missen berg paarden poep die een vroege ruiter achter liet op de duinovergang bij Vrou wenpolder. Hij fotografeerde de dampende wegversperring en stuurde het resultaat naar de krant. 'HOOPvolle start strandsei- zoen', zette hij erbij, „Als dit de opmaat is tot het komend strand- seizoen, dan staat ons nog een HOOP narigheid te wachten. Mis schien dat paardenbezitters zich eens achter de oren krabben en zich afvragen of deze ernstige vorm van vervuiling niet eens een halt moet worden toegeroe pen." En dan heeft Veere, om zich als 'paardengemeente' nog populair der te maken, nu ook nog de rui- terroutes uitgebreid tot meer dan tweehonderd kilometer. Die lo pen niet alleen over speciale rui terpaden, maar deels ook over openbare wegen. Toch is er hoop voor de paardenpoephaters. De ge meente, heeft inmiddels een spe ciale commissie in het leven ge- Als dit de opmaat is tot het komend strandseizoen, dan staat ons nog een HOOP narigheid te wachten roepen die 'actiepunten' moet aan dragen voor een strijd tegen de paardenmest. De oplossing is zo gauw nog niet gevonden. De ge meente zoekt er al naar sinds 2003, toen de dorpsraad van Aag- tekerke mede namens alle andere dorpsraden, groot alarm sloeg. Het 'probleem van de paarden poep' bleek toen al 'één van de be langrijkste ergernissen in de ge meente'. „Afdwingen dat ruiters de troep zelf opruimen, lukt niet", zegt wethouder Jaap Melse. „Wil je ze bekeuren, dan moet je ze op heterdaad betrappen. Dan moet je op elke hoek van de straat een handhaver zetten." Hij ver wacht dan ook dat de commissie eerst en vooral met een communi catieplan voor de dag komt, be doeld om de branche, zowel ma negehouders als individuele rui ters op hun verantwoordelijkheid te wijzen. Dat die, zoals soms al wel gebeurt, vaker met een karre tje en een schep de routes narij den. Of dat zo'n ruiter anders ge woon even afstapt, 'en dan met de laars, hupsakee, die hoop even in de berm schuift.' K In februari werd bekend dat de Ve teranendag dit jaar niet in Middel burg plaatsvindt omdat die ge meente in juni te veel andere eve nementen op de agenda had staan. Toen de stichting besloot uit te wijken naar Vlissingen, lie ten meerdere veteranen weten niet meer te willen komen. In eerste instantie was ook Boog aard verbolgen over het besluit van Middelburg, maar inmiddels kijkt hij uit naar de Veteranendag in Vlissingen. „Burgemeester Let- ty Demmers ziet het zelfs wel zit ten om de Veteranendag de ko mende jaren vaker in Vlissingen te laten plaatsvinden." Dat heeft Boogaard echter liever niet omdat hij de route van het Abdijplein naar de Markt in Middelburg veel geschikter vindt en bovendien ligt er een afspraak met de ge- meente Middelburg dat het evene ment in ieder geval de komende vier jaar weer gewoon in Middel burg kan plaatsvinden. Het officiële gedeelte van Vetera nendag begint zaterdag om 13.00 uur op het Stadhuisplein met on der meer toespraken van Letty Demmers en Commissaris van de Koning Han Polman. Om 14.15 uur worden kransen gelegd, waar vliegtuigen overvliegen. Om 15.00 start het défilé. De kransen wor den na afloop naar de Noorderbe graafplaats gebracht. Voor de 30ste editie van dat evene ment konden organisaties die de ontwikkeling van kinderen en jongeren in Zeeland stimuleren zich opgeven als goed doel. Uit de aanvragen is gekozen voor de orga nisatie juvent, specifiek de locatie De Kering in Kortgene. Juvent biedt kinderen en jongeren tot 23 jaar met gedragsproblemen, ont wikkelingsstoornissen of proble men van psychiatrische aard in el ke fase van hun leven ondersteu ning. De Kering is een open spe cialistisch behandelhuis voor jon geren tussen de 12 en 18 jaar waar bij een goed activiteitenprogram ma onmisbaar is. Om de activitei ten uit te breiden zou de organisa tie een boot willen zodat de jonge ren kunnen varen op het Veerse Meer. Tijdens deze boottochten kunnen de jongeren goed oefe nen met hun sociale vaardighe den en omgangsvormen. Het bootje heeft de toepasselijke naam De Beste Maatjes gekregen. door Ali Pankow door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Marco Hart- hoorn begint met een dijkpaviljoen bij de oude jachthaven in Hoede kenskerke. Niet de uitstraling van een traditionele strandtent zoals je die op veel plaatsen langs de Wal- cherse kust ziet, maar een heuse historische treinwagon. De dampende drol moet van de straat af door Henk Postma Louis Kesteloo uit Middelburg I Strandopgang Duinoord bij Vrouwenpolder, foto Louis Kesteloo door Wendy de Jong VLISSINGEN - Voorzitter Marcel Boogaard van de Stichting Zeeuw se Veteranendag heeft er alle ver trouwen in dat de Veteranendag za terdag in Vlissingen een groot suc ces wordt. „We hebben nu al zo'n honderd aanmeldingen meer bin nen dan andere jaren en wie weet hoeveel mensen zaterdag nog aan haken." Kijk voor het complete programma op www.pzc.nl/veteranendag KORTGENE - Juvent locatie De Ke ring (Jeugdzorg Plus) in Kortgene heeft sinds deze week de beschik king over een boot waarmee jonge ren op het Veerse Meer kunnen va ren. Die is geschonken door bezoe kers en sponsors van Haringparty Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28