PZC o www.pzc.nl/epaper Verdieping Bel verraadt dief Duo (10) berooft 7-jarige in Axel WK in de e-paper Aan de noordkant van Tilburg komt mogelijk een wijkje voor homo- en biseksuelen en transgenders. i Statiegeld op de fles Reclame die inhaakt op succes Oranje, scoort Word ook abonnee! Drie scenario's voor #ausned pagina 2-3 GOES - Politie, gemeente Goes en de ondernemers in die stad zet ten de Tinkle Alarm in tegen zak kenrollers. Het alarmbelletje, be vestigd aan de rits van een tas of portemonnee, rinkelt wanneer een dief probeert toe te slaan. DE STELLING UW MENING 214 reacties AXEL - Twee jongens van onge veer tien jaar hebben gistermid dag in de Julianastraat in Axel een jongen van zeven van zijn geld be roofd. Het tweetal duwde rond kwart voor vier het slachtoffer te gen de grond. Vervolgens gaven ze hem een paar klappen en gin gen er met zijn geld vandoor. De ouders alarmeerden zo'n half uur later de politie. Via Burgernet werd opgeroepen om naar het tweetal uit te kijken. Het signale ment van de daders luidt: twee jongens op de fiets, met blond haar. Eén van hen droeg een groe ne broek. Getuigen wordt ver zocht te bellen met 0900-8844. TILBURG - Gay Village. Onder die naam wil de Rotterdamse project ontwikkelaar Blauwhoed bij Til burg een wijkje realiseren exclu sief voor homoseksuelen, bisek suelen en transgenders. Homo's staan nog niet te springen om een plekje te reserveren in de wijk. Blauwhoed heeft een overeen komst met de provincie over het zogenoemde MOB-complex aan de noordkant van Tilburg, dat des tijds in beeld was voor een win kelcentrum. Onderzoek moet uit wijzen of er voldoende belangstel ling is. Op het volledig omheinde MOB-terrein kunnen homo's en transgenders gegarandeerd veilig wonen, is het idee. Het plan is een reactie op het ge weld en de pesterijen tegen ho mo's en lesbiennes die ook in Ne derland geen uitzondering meer zijn. Blauwhoed baseert zich on der meer op CBS-onderzoek van vorig jaar, waaruit bleek dat 22 procent van homoseksuele man nen en 30 procent van de vrou wen zich soms onveilig voelt in de eigen buurt. Voor Nederland zou het een nieuw fenomeen zijn. In Amster dam bestaan wel speciale aanleun woningen voor homoseksuele ouderen. Enkele Amerikaanse sta ten kennen al besloten Gay Villa ges. In Frankrijk werd vorig jaar een soortgelijk plan gelanceerd. Als er voldoende belangstelling is voor het plan in Tilburg, moeten toekomstige bewoners dat zo veel mogelijk zelf mee kunnen invul len, is de gedachte. „Het MOB-ter rein biedt dertien locaties voor woningen", zegt de Tilburgse ma kelaar Toine Naber. „Naargelang de behoefte kunnen er vrijstaan de woningen komen, tweekap pers en rijtjeswoningen." Voor de gemiddelde woning denkt hij aan een prijs van circa 2,5 ton. Er kleven nog vragen aan het plan. Naber: „Je kunt hetero's in principe niet weigeren. Dat is in strijd met het Europese verdrag voor de Rechten van de Mens. We willen ook niet discrimine ren. Met een constructie met een Vereniging van Eigenaren is dat juridische bezwaar mogelijk te omzeilen." De homoseksuele gemeenschap in Nederland reageert verdeeld. „Het is aan mij niet besteed", zegt Henk Krol, oud-hoofdredacteur van de Gaykrant. Krol zegt ook dat eerdere initiatieven nooit van de grond zijn gekomen. „Als ie mand daar wil wonen, is er niks op tegen, maar ik denk niet dat de behoefte groot is." Soms een bui 18°C Alles over het WK voetbal op de pagina's 1 t/m 9 van het sportkatern WOENSDAG 18 juni 2014 Sommige duels eindigen te laat om het verslag nog in de krant mee te nemen. Lezers kunnen wel elke dag - ook zondag - ac tuele verslagen lezen in onze e-paper, gratis voor abonnees. - - Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 141 Los nummer €1,95 Abonneepr»js€1,07 foto Vl-I pagina 26/27 Belletje rinkelt bij zakkenrollen Ik vind belletje tegen zakkenrollers een goed idee Reageer op pzc.nl Nederland gaat ook van Australië winnen EENS 68% ONEENS 32% door Stephan Jongerius en René van der Lee pagina 3: Vier vragen over homowijk De wedstrijden vandaag: Australië - Nederland 18.00 uur Spanje-Chili 21.00 uur Kameroen - Kroatië 24.00 uur Actuele verslagen ook op www.pzc.nl/wk2014 Uitslagen gisteren gespeelde wedstrijden: België - Algerije: 2-1 Brazilië - Mexico: 0-0 De uitslag en een uitgebreid verslag van de wedstrijd Rusland - Zuid-Korea is te lezen op www.pzc.nl/epaper Plan voor homowijk bij Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1