zit vol streekproducten Aanpak verpauperde panden is succesvol Trouwe bezoeker Concert at Sea vanaf het allereerste begin Casino Sluis krijgt nieuwe vergunning 24 maanden 50% korting m TOP aanbieding Samsung Galaxy S4 mini twv €300,- ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Reünie Oranje Nassau school Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q 180 Minuten 120 SMS'jes 300 MB internet of meer uit nood geboren. Tony merkte hoe lastig het was streek producten in huis te krijgen. De producenten liepen daar zelf ook tegenaan. Hoe goed hun spullen ook zijn, probeer ze maar eens te verkopen. De Europese Unie hielp via het In- terreg-project Fish Chips met de oprichting van Distripoint. To ny volgde opleidingen in Neder land en kocht - toen hij zover was - een gekoelde bestelwagen. Dis tripoint levert streekproducten niet direct aan particulieren, maar aan kleinschalige ondernemin gen, als hoeve- en buurtwinkels en horecabedrijfjes. Het Meetjesland is rijk aan produ centen van streekproducten, aan kleine ondernemers die zich ge specialiseerd hebben. Een aantal had al een bedrijf en zocht nieu we wegen. Of ze hadden een hob by, een soort roeping - zoals Ste fan en Ria van huisbrouwerij Den Tseut - en hebben daarvan veelal na een opleiding hun beroep we ten te maken. Zo is het ook Kathleen en Kristel Vermeire uit Bassevelde vergaan. Ze houden van koken, volgden een opleiding tot chocolatier en hebben nu aan de Landsdijk hun eigen Chocolaterie Vermeire K K. Een bijzonderheid is ook Pe ters Peper van Peter Timmerman. Hij kweekt bij Maldegem niet minder dan veertig soorten chili pepers. Zo zijn er nog dertig ande re verrassende deelnemers aan mmmeetjesland. Klus staat voor Krottenlijst Uit voeringsstrategie, oftewel de aan pak van verpauperde panden. Sinds 2012 werken de gemeenten samen om het aantal verloederde panden terug te dringen. De eer ste ronde was met de aanpak van 35 verpauperde gebouwen succes vol, concluderen de gemeenten zelf. Daarom volgt er nu een twee de ronde. Gemeenten benaderen eigenaren eerst vriendelijk met het verzoek iets aan de staat van hun pand te doen. Volgt er dan geen actie, dan gaan de gemeenten over op hand having. In de meeste gevallen bleek dit niet nodig. In de eerste ronde is het verpauperd vastgoed geïnventariseerd in de binnenste den van Hulst en Terneuzen, in Lamswaarde, Clinge en Oostburg. De aandacht in de tweede ronde gaat uit naar Kloosterzande, Nieuw Namen, Sint Jansteen, Axel, Sas van Gent en alle Sluise dorpen. Ook de binnensteden van Hulst en Terneuzen blijven onder de aandacht. Nog tien dagen tot Concert at Sea 2014. In 10 afleveringen tellen we vanuit diverse invalshoeken af tot het tweedaagsfestival losbarst. SCHARENDIJKE - Fred Hazebroek was er al bij voordat Concert at Sea in naam bestond. „Die aller eerste keer, dat gratis concert dat de Stichting Renesse de bevol king cadeau deed, vond ik een ge weldige ervaring. Sindsdien ben ik een trouwe bezoeker. Hazebroek is inwoner en onderne mer van Vormgevers Drukpunt in Scharendijke. Hij is er trots op dat het festival min of meer naast de deur plaatsvindt. Zakelijk ziet hij niet direct de voordelen. „Maar het is mooi dat Scharendij- SLUISKIL - De Oranje Nassau- school in Sluiskil houdt op 4 juli een reünie. Die vindt plaats in het kader van het 120-jarig bestaan. Alle oud-leerlingen, ouders en oud-leerkrachten zijn welkom tussen 20.00 en 23.00 uur. Opge ven kan via mailadres oranjenas- sau120@zeelandnet.nl Meer infor matie is te vinden op de Facebook- pagina 'Reünie Oranje Nassau- school Sluiskil 120 jaar'. De protestants-christelijke basis school gaat deze zomer overigens op in Het Mozaïek, een brede school waarin alle drie de lokale basisscholen opgaan. ke met Concert at Sea op de kaart wordt gezet. Dat levert voor ande re ondernemers in horeca en re creatie echt wel wat op. Dat is goed voor de regio en als het met de regio goed gaat dan gaat het met mij ook goed." Een trouwe bezoeker en dus ook een trouwe fan van Blof? „Nee, in tegendeel zelfs. Vroeger wel hoor, maar ik vind het repertoire de af gelopen jaren steeds minder ge worden. Ik raak tegenwoordig zo gedeprimeerd van hun liedjes." Hoewel Hazebroek zeer geniet van het festivalsfeertje zou hij in de programmering wel wat ver nieuwing willen zien. Sommige artiesten komen wel vaak terug. Ik zou ook wel een wat andere in deling willen zien. Caro Emerald bijvoorbeeld: Zij staat nu in de middag geprogrammeerd, maar zij verdient het om 's avonds te mogen optreden." Door een buitje laat Fred Haze broek zich niet wegjagen. „Dat hoort een beetje bij een festival, als het maar niet aanhoudend re gent." Na lange juridische procedures tussen de gemeente Sluis, Casino Sluis en Recreatieprojecten Zee land - dat een automatenhal heeft in Toversluis - bleek de vergun ning van Casino Sluis niet in or de. De Sluise gemeenteraad nam daarop een nieuwe verordening aan, waarin stond dat iedereen mocht inschrijven op de vrijgeko men vergunning. Casino Sluis bleef in de tussentijd wel open en deed opnieuw een aanvraag, net als Recreatieprojecten Zeeland, dat een tweede hal wilde openen in het voormalige pand van Bris tol aan de Sint Annastraat. Een commissie met vertegenwoor digers van politie, Indigo (versla vingszorg) en verkeer adviseerde B en W te kiezen voor de aan vraag van Casino Sluis. Jetten neemt dat advies nu over. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant mi S4 mini Kijk op de website voor andere toestellen en goedkopere abonnementen. DINSDAG 17 JUNI 2014 Stefan De Decker toont trots een glas Den Tseut-triple, zijn vrouw gaat on dertussen door met etiketten plakken, foto PZC We hielden al veel van kokerellen en dachten: we beginnen een chocolaterie Kathleen en Kristel Vermeire www.mmm-eetjesland.be door Raymond de Frel TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten geven het suc cesvolle opknapproject Klus een vervolg. door Ali Pankow SLUIS - Casino Sluis, de speelauto- matenhal onder hotel De Dikke van Dale in de Sint Annastraat in Sluis, blijft bestaan. Burgemeester Annemiek Jetten geeft het bedrijf een nieuwe exploitatievergunning. m. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) vodafone Kijk ook op de website voor aanbiedingen met andere toestellen en abonnementen. Abonnementen sluit je al af vanaf €15,- per maand en altijd in combinatie met een toestel. Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,-. Actie geldig tot minimaal 20-06-2014, zolang de voorraad strekt en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75