Franca Treur kritisch over 'Schrijvers in Sluis' Bert Heerink is hoofdact op Around the Bridge ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Franca Treur heeft een uitgespro ken mening over het project waar in ze zelf hoofdrolspeelster is. Voor het initiatief 'Schrijvers in Sluis' nodigen de gemeente Sluis en de Stichting Johan Hendrik van Dale schrijvers uit om een poosje in de regio te vertoeven. In ruil maakt de auteur een werk waarin de streek voorkomt. Daar mee proberen de initiatiefnemers de regio te promoten als litera tuur- en cultuurminnend. Menno Wigman was de eerste gast: hij liet een gedicht achter. Treur was de eerste die veel langer bleef. Hoewel het verblijf haar beviel, heeft ze twijfels bij de opzet van het geheel. „Ik ben strikt geno men vrij om te schrijven wat ik wil, maar natuurlijk hopen ze dat ik positief ben. Daar zou je eigen lijk niet mee bezig moeten zijn, je moet alleen opschrijven wat het verhaal nodig heeft. Zo'n hand die je voedt is wel een beetje be- klemmend."Aan de andere kant: klagen wil ze ook niet. „Dan had ik natuurlijk geen 'ja' moeten zeg gen toen ze me uitnodigden." Treur vertelt vrijdag tijdens een 'literaire avond' in Sluis over haar verblijf in de regio en over haar werk. Tijdens die bijeenkomst worden ook beelden getoond van de film 'Dorsvloer vol confetti'. Die is gebaseerd op het gelijkna mige boek van Treur, over een meisje dat opgroèit in een gerefor meerd boerengezin op Walche ren. De film gaat in september, tij dens Film by the Sea, in première. De schrijfster heeft een paar frag menten gezien, vertelt ze. Het wekte gemengde gevoelens. „Ik hoop dat het publiek zich niet gaat storen aan details die niet kloppen. De knalpaarse trouw jurk van de jonge, zwangere bruid bijvoorbeeld. Er stond in het boek dat de jurk niet wit mocht zijn, maar in de film is die paars! Dat is nou niet direct een gereformeerde gemeente-kleur." Maar er valt ook veel te genieten. „Prachtige beelden, heel mooi ge filmd. Het verhaal ontroerde me hier en daar zelfs, terwijl ik de plot toch kende. Daar was ik wel verrast over." De belangstelling voor het festival onder de brug liep de laatste jaren wat terug en dus besloot de orga nisatie het over een andere boeg te gooien. Een andere aanpak moet hopelijk weer voor een volle festivalweide zorgen. De belangrijkste koerswijziging is dat het festival voortaan gratis toe gankelijk is. Vooral in de middag uren mikt Around the Bridge op gezinnen. Er moet dan meer te doen en te zien zijn dan alleen muziek. De muzikale programme ring is verbreed; niet alleen rock muziek, maar met meer variatie wordt vooral ingezet op een hoog 'gezelligheidsgehalte'. Op vrijdag wordt wel vastgehouden aan de vier jaar geleden ingezette avond Hollands Onder de Brug. Dit jaar geven daar vanaf 18.25 uur onder anderen Geert Belinda, Gui- mar, Bonnie Sint Claire, Sjakco de Braai en Rob van Daal acte de pre sence. De coverband Helemaal Top sluit de eerste avond af met covers van tal van bekende zangers en bands, onder wie acts die in het verleden op Rock Around the Bridge speel den: De Dijk en Van Dik Hout. Op zaterdag steekt de organisatie zijn nek uit met het programme ren van een niet alledaagse act voor een festival met een rockver- leden. De Sasse harmonie De Ver- eenigde Vrienden speelt vanaf 19.30 uur onder de hippere naam Friends United nummers in een setting die nog het meest aan Night of the Proms doet denken. Kinderdweilband Zo Jong opent Around the Bridge om 13.30 uur. De Beet City Jazzband zorgt voor dixieland- en jazzmuziek, Parker speelt folkrock en dialectband Kra- puul uit Groede zweert bij liedjes met folk- en bluesinvloeden. De Mannuh openen met nog meer folkrock de avond, waarna de Sasse punkpopband Dr. Phil Needs Help muziek mag brengen die misschien nog wel het meest de oude tijden van Rock Around the Bridge doen herleven. Bottle of Moonshine speelt stevige ska en Red Vultures vette rock. Om 23.30 uur is het de beurt aan Bert Heerink, bekend als zanger van Vandenberg (tophit Burning Hearten het 'Heinekenliedje' July. Reynaertfietstocht brengt tien mille op De 18e Reynaertfietstocht bracht zondag naar schat ting 10.000 euro op. Op don derdag 10 juli zal Rotaryclub Hulst de definitieve op brengst aan vertegenwoordi gers van vier goede doelen overhandigen. Er waren ruim 1800 deelnemers die vanaf diverse opstapplaat sen konden vertrekken. Jubelconcert van Marinierskapel De Stichting Behoud Grote Kerk Terneuzen haalt de Ma rinierskapel der Koninklijke Marine donderdag naar Ter- neuzen voor een 'jubelcon cert'. Het orkest, dat 53 be roepsmusici telt, komt naar sporthal Vliegende Vaart. Kaarten a 12,50 euro bij het VW-kantoor of via www.gro- tekerkterneuzen.nl Tripje naar zeesluis Zwartenhoek Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten houdt zater dag excursies naar de Zwar- tenhoekse zeesluis bij West- dorpe en Fort Sint Joseph bij- Axel. Met koek en een bolus bij de Baeckermat. De bus vertrekt om 13.00 uur bij Den Dullaert en is om 17.30 uur terug. Inschrijven via www.devierambachten.nl Kiddo's vieren koperen jubileum Kindercentrum Kiddo's viert zaterdag het 12,5 jarig bestaan met huidige én voor malige opvangkinderen en hun ouders. Tussen 14.00 en 17.00 uur is iedereen wel kom in het opvangcentrum. Behalve de kinder- en de buitenschoolse opvang zit ook peuterspeelzaal Dikkie Dik nu in het bankkantoor. Concert violist Van Bellen in basiliek Violist Mathieu van Bellen en organist Marcel Mangnus geven vrijdag een concert in de basiliek. Zij spelen onder meer de door Mangnus spe ciaal geschreven Rapsodie 200 jaar Zeeuws-Vlaande ren. Het concert, dat om 20.00 uur begint, is op poten gezet door de stichting Hul ster Orgelconcerten. Keukenprins(ess)en in oude binnenstad Thuiskoks die smakelijke producten maken, kunnen die dit weekeind verkopen vóór De Paerdestal en Vlie gende Hollander. Zij mogen - mits ingeschreven via info @vliegendehollanderterneuzen. nl - producten zaterdag van 18.00 tot 22.00 uur en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur aanbieden op een markt DINSDAG 17 JUNI 2014 Franca Treur verbleef in een oude boerenwoning bij Cadzand, compleet met bedstee, foto Mark Neelemans Ik denk niet dat je citybranding door kunstenaars moet laten doen. Daar heb je redamebureau's voor." door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Het woordje 'rock' is in de aanduiding van het festival losgelaten, maar dat wil niet zeg gen dat er komend weekend in Sas van Gent helemaal niet meer met de haren kan worden gewapperd. Rocker Bert Heerink is zaterdag na melijk een van de hoofdacts op de 22e editie van Rock, uh... Around the Bridge. Around the Bridge gooit het over een andere boeg. Het festival is gratis, in de hoop meer bezoekers te trekken. HULST TERNEUZEN WESTDORPE BIERVLIET HULST TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73