Nederland downloadt nog veel na verbod 'Heks' voor rechter na dood cliënt op snelweg Geniet van het buitenleven 6 BINNENLAND Bewaakte camera politie gestolen TOT €500,- KORTING Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een vrijblijvende proefrit bij u thuis Downloaden is sinds 10 april ille gaal, direct na een uitspraak van het Europees Hof van Justitie over het Nederlandse gedoogbe leid. Maar Nederlanders downloa den er niet minder om. Sterker nog, in de eerste dagen erna steeg het aantal downloads van films zelfs. „Dit kan zijn omdat mensen simpelweg niet weten wat een uit spraak van het Europees Hof voor gevolgen heeft. Sommigen den ken dat het Hof alleen advies geeft", verklaart Bart Schermer van Considerati. Sinds april daalt het aantal down loads wel licht. „Maar dat durf ik niet direct toe te schrijven aan het verbod. Het kan van alles zijn, bijvoorbeeld de vakantieperiode, het feit dat de 25 gemonitorde ti tels minder populair worden en zelfs het WK kan een rol spelen." Filmproducenten Nederland vraagt daarom de overheid om een bewustwordingscampagne. „Je kunt niet twaalf jaar lang gedo gen en het dan afdoen met een verbod. Er is een hele generatie opgegroeid met het idee dat downloaden heel gewoon is. Er moet een omslag plaatsvinden", vindt directeur Marjan van der Haar. De antipiraterij stichting Brein treedt in ieder geval niet op tegen individuele downloaders en richt de pijlen alleen op de down loadsites zelf, zoals KickassTor- rents. Considerati hield in opdracht van onder meer Filmproducenten Ne derland bij hoeveel bepaalde Ne derlandse films werden gedown- load. Daaruit bleek dat in totaal 61 miljoen films hun weg naar Ne derlandse computers vinden via sites zoals The Pirate Bay en Tor- rentz.eu. Omdat mensen daar niet voor betalen, kost het de film industrie jaarlijks 78,4 miljoen eu ro, becijferde Considerati. BLOEMENDAAL - Onder de ogen van politieagenten hebben onbe kenden zondagavond flitsappara- tuur gestolen tijdens een snel heidscontrole in Bloemendaal. Dat heeft de politie gisteren be kendgemaakt. De politie denkt dat de daders met een auto heb ben stilgestaan om de mobiele ca mera in te laden. „Die weegt toch snel zo'n 30 kilo, die neem je niet gemakkelijk mee achterop de fiets", aldus een woordvoerster. Vorig jaar werd in de kustplaats ook al een mobiele flitscamera ge stolen. „Die was toen onbemand, maar nu stond de apparatuur rede lijk in het zicht van agenten aan de andere kant van de weg." Van de daders ontbreekt nog elk spoor. De behandelaarster van verslaaf den moet morgen voor de recht bank verschijnen wegens de ge ruchtmakende dood van een Zwitserse cliënt. Het verwijt luidt dat zij hem na een behandeling met het middel ibogaïne in hulpe loze toestand heeft achtergelaten in een motel in Breukelen. De verwarde Zwitser liep in maart 2011 de snelweg A2 op en werd door een vrachtwagen dood gereden. Aanvankelijk werd ge dacht aan zelfdoding, maar politie onderzoek bracht aan het licht dat hij door Sara G. in haar wo ning was behandeld en daarna naar het hotel was gebracht. De uit Israël afkomstige G. behan delde al ruim tien jaar verslaafden aan alcohol en drugs met ibogaïne. De stof, afkomstig van een Afrikaanse plant, is in veel landen verboden, in Nederland niet. Daarom kwamen verslaaf den van heinde en verre naar Kockengen, soms omdat ze daarin een laatste redmiddel zagen. 'Iboga' vermindert ontwennings verschijnselen en het verlangen naar een nieuw shot, maar kan tot hallucinaties en hartritme stoornissen leiden. Volgens justi tie had G. beter moeten weten toen ze de Zwitser achterliet. Ook bij andere cliënten waren na inna me van het middel al psychische en lichamelijke klachten ont staan. Zelf verklaarde ze dat het latere slachtoffer agressief was gewor den en had geëist dat zij hem naar het motel zou brengen. Na haar arrestatie werd G. in de cember 2011 op vrije voeten ge steld door de rechtbank. Omdat ze zou zijn doorgegaan met haar behandelingen, belandde ze in juli 2012 opnieuw achter slot en grendel. „U moet het uit uw hoofd laten wie dan ook maar te behandelen", stelden de rechters als voorwaarde bij de tweede vrij lating. Het Openbaar Ministerie heeft de aanklacht afgezwakt van doodslag of poging tot doodslag naar het ie mand in hulpeloze toestand ach terlaten. Haar advocaat Willem Hajo Boomstra zegt dat de grote vraag is of het een zaak wordt te gen G. of tegen ibogaïne. Behalve de vrouw staat morgen ook medeverdachte Eelco L. uit Baarn terecht. De 44-jarige man zou eveneens betrokken zijn ge weest bij de nazorg van de Zwit ser. G. en L. worden bovendien be schuldigd van overtreding van de Opiumwet. Daarnaast zijn er mo gelijk ook financiële gevolgen. Jus titie wil van de genezeres bijna 1 miljoen euro afpakken, omdat het geld onrechtmatig zou zijn verdiend en de Belastingdienst zit haar voor een soortgelijk bedrag op de hielen. Voor Eelco L. be draagt de 'ontnemingsvordering' bijna 17.000 euro. Ja, stuur mij de gratis brochure over scootmobielen NaamDhr Q Mevr Q Postcode '-'-. Vrijblijvend thuisadvies? Profiteer deze week van leeftijdskorting. Ontvang 5f- korting per levensjaar!* www.molervaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl door Freke Remmers AMSTERDAM - Nederlanders trek ken zich nog weinig aan van het downloadverbod dat sinds april geldt. Dat zegt ICT-adviesbureau Considerati na onderzoek. Filmpro ducenten willen een bewustwor dingscampagne. door Tom van Meerten UTRECHT - Ze is omschreven als de 'Heks van Kockengen' en de 'lbogaïne-heks'. Volgens haar advo caat is eerder sprake van een 'hek senjacht' tegen de 54-jarige natuur genezers Sara C. uit het Utrechtse dorp Kockengen. De tabernanthe iboga, de plant waaruit ibogaïne wordt gewonnen. Adres Plaats Telefoon E-mail wk25_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet -Afgt? -v -■ m nJ Opvouwbare scootmobielen Goedkoopste van NL Past in elke kofferbak Nu v.a. 399,- Q Bekijkdevideoopwww.molenaar.nl Geldig bij aanschaf van een vaste scootmobiel. Niet geldig i.c.m. andere acties. Het wordt weer zomer. Het wordt warmer weer, langer licht, dus tijd om er op uit te gaan. Lekker naar buiten wanneer dat wilt. In een scootmobiel die aan üw wensen voldoet. Dat is wat Molenaar u wil bieden. De juiste scootmobiel voor u, hangt er vanaf hoe uw dag eruit ziet en wat uw wensen zijn. Molenaar biedt u als onafhankelijk specialist een ruim assortiment in scootmobielen. Met ons uitgebreide aanbod, kunnen wij voldoen aan ieders wensen. U bent van harte welkom in één van onze winkels, maar als service komen wij ook gratis en vrijblijvend bij u thuis voor een advies op maat. Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Gratis uitgebreide brochure? Boordevol informatie en tips Bel 0800-27 40 400 Vaste scootmobielen Stabiel 8 veilig Voor lange afstanden Nu v.a. 1890,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6