ZEEUWS-VLAANDEREN Babyshower m Vlas staat er goed bij Koewachtenaar gearresteerd na inbraak Overslag almanak Zeeuws-Vlaamse dorpsraden verkennen mogelijkheden van 'servicecorner', wethouder Hulst ziet kansen. DINSDAG 17 juni 2014 25 Plus al het WK-nieuws örASil vogelwaarde - De banken lijken weinig haast te (kunnen) maken met een betere spreiding van geld automaten op het platteland. Ze hebben nog toestemming nodig van de Autoriteit Consument en Markt om onderling tot afspraken te komen. Zeeuws-Vlaamse dorpsraden heb ben daarom gekozen voor een vlucht naar voren. In Vogelwaar de, waar de enige geldautomaat dit jaar ondanks protesten is ver dwenen, was onlangs een bijeen komst waarop uitgebreid is ge sproken over een alternatief voor een banken-geldautomaat. Verte genwoordigers van dorpsraden in Vogelwaarde, Graauw, Klooster- zande, Westdorpe en Biervliet wa ren aanwezig, evenals onder ande re wethouder Jean-Paul Hageman van Hulst. Het alternatief is een servicecor ner, waar niet alleen geld kan wor den gepind, maar ook geld kan worden gestort en allerlei dien sten kunnen worden aangeboden. Voorzitter Edger Erkel van de dorpsraad Vogelwaarde - die eer der in de Tweede Kamer een voor zet gaf voor een discussie over een betere spreiding van geldauto maten - had de initiatiefnemers uitgenodigd. Erkel vindt het voorgestelde alter natief aantrekkelijk, omdat de fi nanciële basis eronder breder kan zijn, omdat meer partijen dan al leen banken er gebruik van ma ken. Ook wethouder Hageman is redelijk positief. Ze zien allebei kansen voor een proef met servi cecorners in dorpen in Zeeuws- Vlaanderen en ook de rest van Zeeland. De financiering is de allergrootste zorg. Hageman en Erkel willen er een ontwikkelingsproject van ma ken, getrokken door ontwikke lingsmaatschappij Economische Impuls Zeeland. De provincie Zee land kan daar ook een rol inspe len en is volgens Hageman ook al benaderd. Als mogelijke financie ringsbron noemt hij het Europese fonds voor plattelandsontwikke ling. Erkel en Hageman verwach ten en hopen dat banken ook wil len bijdragen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn afgelo pen jaar geldautomaten verdwe nen in acht dorpen. De kosten van met name beveiliging zouden niet opwegen tegen de baten. Het aantal geldtransacties in de dor pen zou te klein zijn. Tegenstan ders, onder wie Erkel, wezen er vervolgens op dat in plaatsen als Terneuzen en Hulst veel geldauto maten zijn. Zij bepleitten daarom spreiding. BLAUWE GLOED mimh •mm OVERSLAG - Een 37-jarige man uit Koewacht is zondag om 18.50 uur gearresteerd, omdat hij zou heb ben ingebroken in buurthuis 't Hoeksken in Overslag. Voorbijgangers zagen iets afwij kends en gingen op onderzoek uit. Ze zagen dat er aan de achter zijde een ruit was vernield en dat er een man in het pand was. Ze belden de politie en zorgden er voor dat de man niet kon ontglip pen. Hij is overgebracht naar het politiecellencomplex in Middel burg. Vermoedelijk heeft hij in het buurthuis geslapen. Bij de geboorte van hun zoontje Jay- den besloot het Zierikzeese koppel een babyshower te houden. Het was een uitermate gezellige bijeenkomst, tot haar broer met zijn nieuwe vriendin zich bij het gezelschap voegde. De jonge moeder had het - om het diplomatiek te zeggen - niet zo begrepen op de vriendin van haar broer. Dus troonde zij haar broer onopvallend mee naar boven om hem in de babykamer eens onge zouten te vertellen hoe zij over de sloerie dacht. Terug beneden hing in de volle huis kamer een beklemmende stilte, die slechts werd onderbroken door de uit de babyfoon opstijgende sabbel- geluidjes van Jayden in zijn bedje. Alternatief voor geldautomaat FIFA WORLD CUP door Harmen van der Werf &ük p&x ai - /H» t - -***' -- s HOEK - Een blauwe gloed hangt 's ochtends vroeg over percelen met vlas aan de Binnendijk bij Hoek. Twee mede werkers van Van de Bilt Zaden en Vlas in Sluiskil lopen door het veld. Het vlas staat er mooi bij, lekker hoog. Hoe anders was dat voor Hemelvaartsdag. De zachte winter had de structuur van de grond geen goed gedaan. Een droog voorjaar kwam daar nog eens overheen. Het leek geen best vlasjaar te worden, tot Hemelvaartsdag. De re genbuien die vielen in de dagen na Hemelvaartsdag, heb ben veel goed gemaakt. „Vlas kan dan wel tien, vijftien centimeter groeien in een dag", vertelt Eugenie van de Bilt. Of de oogst ook goed zal blijken te zijn, hangt van zo veel weersfactoren af. Daar is nog weinig van te zeggen. De doorstart is alvast veelbelovend. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69