School is na de zomer dorpshuis PKN levert opnieuw een dierbaar gebouw in Bommen wrak worden geruimd dinsdag 17juni2014 BEVELANOEN en THOLEN 29 Muziekvereniging Mozart op tournee Muziekvereniging Mozart uit Yerseke gaat op tournee. Vanavond om 19.30 uur mu siceren zij op het Dorps plein in Wemeldinge. Dins dag 24 juni reist Mozart af naar Ovezande voor een con cert om 20.00 uur bij de kerk. Op 1 juli om 19.30 uur sluit de tour afin Yerseke op het Jan van Goyenplein. Plan voor oprichting van drumfanfare Muzikant Peter Biemond uit Oud-Vossemeer wil een drumfanfare oprichten. Hier voor heeft hij twee informa tieavonden belegd voor geïn teresseerden. Op 17 juni ge beurt dat in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer, de twee de is op 25 juni in Hotel Aar den in Steenbergen. De avon den beginnen om 20.00 uur. Lezing over kant in historisch museum Yvonne Krijgsman, voorzit ter Stichting Cultureel Erf goed LOKK, geeft vandaag om 11.00 uur een lezing over de geschiedenis van kant. Dat gebeurt in het histo risch museum de Bevelan- den aan de Singelstraat 13 in Goes. De entree bedraagt 15 euro. Aanmelden op tele foonnummer: 0113-228883. Wielercomité houdt wandeldriedaagse Wielercomité Lewedorp houdt voor de zesde keer de wandel- en rolstoeldriedaag- se. Die begint vandaag en duurt tot en met donderdag. De afstand is vijf kilometer en de start is iedere avond om 18.15 uur vanuit zorgcen trum De Kraayert. Deelna me kost 3,00. Inschrijven vanavond om 17.45 uur. Vaartochten naar de weervisserij De stichting Behoud Weer visserij houdt drie vaartoch ten naar de weervisserij op de Oosterschelde. De tocht naar de beroemde Bergse ansjovis duurt drie uur en begint in de Bergse Diep- sluis bij Tholen. De tochten zijn morgen, zondag 29 juni en donderdag 12 juli. Info op: behoudweervisserij.nl Wandeling voor diabetespatiënten Het IVN en de diabetespoli van het ADRZ in Vlissingen houden morgen in park Toorenvliedt in Middelburg een wandeling, speciaal voor suikerpatiënten. Deze 'biowalking' duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Er wordt verza meld op de parkeerplaats bij het park aan de Koudekerk- seweg. Info: 0118-425429. Het is de bedoeling dat het huidi ge schoolgebouw op 1 september opent als nieuw dorpshuis, deel de wethouder Jo-Annes de Bat gis teravond mede tijdens een druk bezochte informatiebijeenkomst. De school sluit volgende maand, er zitten amper nog leerlingen op. Het gebouw heeft echter nog een flinke boekwaarde, in tegenstel ling tot 't Blokhuis dat volledig 'op' is. Stichting 't Blokhuis zat al een paar jaar te wachten op een oplossing en die is er nu dus. De bestemmingen van beide gebou wen zijn uitwisselbaar, in princi pe zullen alle activiteiten die nu in 't Blokhuis plaatsvinden, wor den overgeheveld naar De Katten- schulp. Wel is het volgens het stichtingsbestuur de bedoeling om meer activiteiten te organise ren, met name voor jongeren. De Goese interieurarchitect Peter Klemann heeft een ontwerp ge maakt voor de binnenruimte van het schoolgebouw. Er komt onder meer een uitgebreide keuken in en het plafond wordt voorzien van een geluiddempende laag. Een direct omwonende gaf aan te vrezen voor overlast van de activi teiten die straks naast haar deur zullen plaatsvinden. Zowel de stichting als De Bat gaf aan dat daar zeker aandacht voor is en dat indien nodig naar oplossingen zal worden gekeken. Een akoestisch rapport is volgens De Bat echter niet nodig, gelet op het bestem mingsplan. De buitenruimte zal zo onder- houdsvriendelijk mogelijk wor den, wat betekent dat de huidige beplanting rondom het schoolge bouw verdwijnt. Voor een po dium is in het toekomstige dorps huis geen plek meer, vanwege de lage plafonds. 't Blokhuis gaat uiterlijk eind dit jaar tegen de vlakte, de gemeente wil de vrijkomende kavel probe ren in te vullen met seniorenwo ningen. VLISSINGEN - De eerste van drie vliegtuigbommen die door dui kers zijn gevonden voor de kust van Vlissingen is gisteren aan het einde van de middag tot ontplof fing gebracht. Vandaag en mor gen worden, afhankelijk van getij en de weersomstandigheden, ook de twee andere explosieven ge ruimd. De bommen werden an derhalve week geleden door sport- duikers gevonden in de buurt van een vliegtuigwrak (waarschijnlijk een bommenwerper type Lancas ter) dat ligt bij het Oostgat, onge veer een kilometer uit de kust ter hoogte van het Vebenabos. Strandgasten op stranden in de buurt van de vindplaats mogen het water niet in. Teruglopend kerkbezoek, minder inkomsten en veel onderhoud deed de bestuurders er al in 2002 voor kiezen één van de kerkgebou wen af te stoten. Het werd de Westerkerk, van oorsprong gere formeerd, die toen al aan de gere formeerde kerk vrijgemaakt werd verhuurd. Het werd een moeilijk proces omdat het gebouw veel mensen erg dierbaar was. Boven dien bleek het moeilijk te verko pen en te bestemmen. De vrijge- maakten gingen nieuw bouwen omdat de Westerkerk niet de mo gelijkheden bood die zij zochten. Verbouw tot appartementen mocht eerst niet en toen het wel mocht had de crisis al toegesla gen. De Stichting Johannes Thie- len die er met legaten en spon sors een centrum voor Levensbe schouwing van heeft gemaakt, bleek een lot uit de loterij. Of zo'n lot ook kan worden ge trokken voor De Hoogte, her vormd van oorsprong en nu op de nominatie om te worden ver kocht, is nog maar de vraag. De Hoogte heeft onmiskenbare kwali teiten. De akoestiek is er subliem en de zaal is, met veel hout en ruimte, uitermate sfeervol. Toch zal een koper vooral naar het ren dement kijken. Dat doet ook PKN zelf, die de Oos terkerk wil behouden. Niet alleen om toch één gereformeerde kerk te behouden maar ook omdat de ruimten goed te verhuren zijn. WEMELDINGE OUD-VOSSEMEER GOES LEWEDORP THOLEN MIDDELBURG door Luc Oggel KATTENDIJKE - Basisschool De Kat- tenschulp in Kattendijke wordt de ze zomer omgevormd tot multi functioneel gebouw. Het huidige dorpshuis 't Blokhuis aan de Delta straat zal worden gesloopt. Met de klok mee vanaf linksboven: Westerkerk, Grote Kerk, De Hoogte en Oosterkerk. foto Mechteld Jansen GOES - De protestantse kerk Neder land (PKN) in Goes, toen nog Sa men Op Weg (SOW), begon deze eeuw met vier kerkgebouwen, al was de monumentale Grote Kerk toen al eigendom van een beheers stichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65