'Werk bieden blijft belangrijkst bij De Zuidhoek' 24 maanden 50% korting TOP aanbieding Samsung Galaxy S4 mini twv €300,- Bommen wrak worden geruimd berco i2mm SCHOUWEN-DUIVELANO 31 /W Schouwse chefs in slow-foodclub Haringparty in Slot Moermond De Meerpaal uit Terneuzen 21e op NK Schaken Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q Ondernemersplein van €40,- voor 180 Minuten 120 SMS'jes 300 MB internet aantrekkelijk shoppen Met een enigszins schorre stem - „dat zal iets met voetbal te maken hebben" - vertelt hij over de ont wikkelingen die het bedrijf door maakt. Zo zal er in januari 2015 een Centrum voor arbeidsontwik- keling openen. Daarnaast richtte De Zuidhoek in samenwerking met Ondernemerskring Schou- wen-Duiveland (OSD) een ener giecorporatie op. Het Centrum voor arbeidsontwik- keling heeft als doel mensen met een lichamelijke- of geestelijke be perking of een bijstandsuitkering opnieuw klaar te stomen voor de arbeidsmarkt. „Het liefst nog voor een reguliere baan. Met het in gaan van de Participatiewet in 2015 wordt het namelijk lastiger om mensen binnen de muren van de Zuidhoek aan het werk te zetten", legt Rijk uit. „Wij zoeken uit bij welk bedrijf iemand aan het werk zou kunnen gaan en of daar eventueel een opleiding voor nodig is. Zo willen we zoveel mo gelijk mensen weer aan een baan helpen." Goed contact met de gemeente en haar ondernemers is erg be langrijk vindt Rijk die nu bijna twee jaar aan het hoofd van de Zuidhoek staat. „Zelf kom ik van de Bevelanden en ik merk dat de kleinschaligheid van Schouwen- Duiveland voordelen heeft. Ieder een kent elkaar. De lijntjes zijn korter." Hij merkt dat veel onder nemers het belangrijk vinden om iets voor de samenleving te doen. Zo is een energieneutraal Schou- wen-Duiveland in 2040 een be langrijk streven voor de OSD. Wind- en zonne-energie spelen daarbij een grote rol. Dat bracht hem op het idee voor een energie- corporatie. „Er zitten te veel mensen thuis die kunnen en willen werken. Als we hen bijvoorbeeld inzetten voor het monteren van zonnepa nelen bij bedrijven dan kunnen zij aan de slag en wordt Schou- wen-Duiveland steeds duurza mer." Bedrijven blijken enthou siast. Zo heeft Zeelandia toege zegd minstens 500 zonnepanelen aan te willen schaffen via de Zuid hoek. En er zijn nog zo'n 40 ande re geïnteresseerden. Rijk heeft wel een idee waar dat enthousias me vandaan komt: „Het wekt sym pathie als je als bedrijf laat zien dat je betrokken bent bij je omge ving. Mensen hebben tabak van het individualisme dat de laatste jaren de boventoon voerde." De energiecorporatie trekt zelfs landelijke aandacht. „Het inzetten van de energie van mensen voor een energieneutrale gemeente blijkt uniek. Dat ontdekte ook de Belastingdienst. Er liggen nu plan nen voor een pilot waarbij onder nemers van Schouwen-Duiveland heel voordelig gebruik kunnen maken van de diensten van onze energiecorporatie." Prachtig die nieuwe ontwikkelin gen, vindt Rijk, maar hij koestert nog steeds waar de Zuidhoek ooit groot mee werd: werkgelegenheid voor diegenen die dat nodig heb ben. Van productie tot groenvoor ziening en schoonmaak. „Welke sprongen we ook maken, dat blijft het belangrijkste." BRUINISSE - Zeeuwse chefkoks, die werken vanuit de overtuiging dat de menselijke maat terug moet ko men in de voedselproductie, wer ken samen in de Slow Food Chef s Alliantie. Er zijn zes Zeeuwse chefs bij aan gesloten. Van Schouwen-Duive land zijn dat Dick-Pieter Arken bout (De Vluchthaven), Kees Vis ser (Bij Kees) en Evert van Dilst d'Ouwe Smisse). De jaarlijkse haringparty van Schouwse Maatjes wordt vandaag gehouden in Slot Moermond in Renesse. Marloes Paulussen is de la dy-speaker. Zij zal ook de veiling leiden. Het goede doel is opnieuw de stichting Zorgvervoer Schou wen-Duiveland. De muziek wordt verzorgd door Frank Live. De Schouwen-Duivelandse ha ringparty begint om 16.00 uur en duurt tot 20.00 uur. TERNEUZEN - De Leonardo-leerlin- gen van De Meerpaal in Terneu zen hebben de 21e plaats behaald op het Nederlands Kampioen schap Schoolschaken. Nadat zij de Zeeuwse titel in de wacht hadden gesleept, mochten de hoogbegaafde leerlingen zater dag in Arnhem strijden om de na tionale titel. Fardin Hematyar, Martijn Schelle- man, Anna Vervaeck en Matteo Schaetzel krijgen net als al hun medeleerlingen wekelijks schaak- les onder schooltijd van Manuel Colsen. Voor het eerst hield de Nederland se Schaakbond ook een NK voor leerlingen uit groep 3 tot en met 5. Een team van De Meerpaal ein digde als elfde. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant mm jr ~r> 'V °£nm23*C p/mnd Kijk op de website voor andere toestellen en goedkopere abonnementen. VLISSINGEN - De eerste van drie vliegtuigbommen die door dui kers zijn gevonden voor de kust van Vlissingen is gisteren aan het einde van de middag tot ontplof fing gebracht. Vandaag en mor gen worden, afhankelijk van getij en de weersomstandigheden, ook de twee andere explosieven ge ruimd. De bommen werden anderhalve week geleden door sportduikers gevonden in de buurt van een vliegtuigwrak (waarschijnlijk een bommenwerper type Lancaster) dat ligt bij het Oostgat, ongeveer een kilometer uit de kust ter hoogte van het Vebenabos. Tijdens de ruiming wordt op het water gewerkt met de vindplaats en een springplaats. Omdat beide gebieden zich dichtbij een drukke scheepvaartroute bevinden, hou-' den Rijkswaterstaat en de politie te water het scheepvaartverkeer tijdens de werkzaamheden op af stand. Ook langs de waterlijn wordt een oogje in het zeil gehou den. Strandgasten op stranden in de buurt van de vindplaats mo gen het water niet in. DINSDAG 17 JUNI 2014 ZlERlKZEE - De Zuidhoek is veel meer dan een sociale werkplaats waar wasknijpers in elkaar worden gezet. Dat maakt directeur Jos Rijk graag duidelijk. f ■-* jntn I Anita Saman is gedetacheerd bij Zeelandia waar ze de adressering verzorgt, foto Dirk-Jan Gjeltema Er zitten te veel mensen thuis die kunnen en willen werken Jos Rijk, directeur De Zuidhoek SAMSUNG "1 hu, Msfd>1 :.«Si €20,- lange vorststraat - goes Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45pergesprek» vodafone Kijk ook op de website voor aanbiedingen met andere toestellen en abonnementen. Abonnementen sluit je al af vanaf €15,- per maand en altijd in combinatie met een toestel. Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30, Actie geldig tot minimaal 20-06-2014, zolang de voorraad strekt en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61