Top Slackline in Renesse Belletjes in strijd tegen zakkenrollers Goes SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Weeshuis heeft 20 mille aan donaties Fondsen, bedrijven en parti culieren hebben 20.177 euro bijeengebracht voor de res tauratie van het Burgerwees huis in Zierikzee. Het werk kost 1,5 ton. De stichting heeft zelf 75 mille. De rest moet uit donaties komen. De restauratie is bijna klaar. Op zaterdag 28 juni is er van 11.00 tot 15.00 uur open huis. Vrouwen van Nu naar de Brusea De Vrouwen van Nu uit Brouwershaven brengen morgenmiddag een bezoek je aan de Oudheidkamer en het Visserijmuseum in Brui- nisse. Tijdens de koffiepau ze geeft een bakker een de monstratie bolussen bak ken. Vanzelfsprekend gaan de dames deze Zeeuwse lek kernij proeven. „Het is de eerste officiële wed strijd in Nederland", zegt Jean- Paul Kotoun van de organisatie. „Er zijn 18 of 19 deelnemers, waar van drie bij de top tien van de we reld zitten." Slacklinen is een trendsport waar bij de sporters sprongen en trucs uithalen op een band van vijf cen timeter breed en 16 meter lang die boven de grond is gespannen. Het doet denken aan koorddan sen, maar het grote verschil is dat de band veert als een trampoline. De sprongen die de sporters ma ken zien er vaak spectaculair uit. De wedstrijd wordt zaterdag ge houden van 10.30 tot 18.00 uur bij strandpaviljoen Haven van Renes se (Jan van Renesseweg). De toe gang is gratis en het publiek kan in het naastgelegen 'funpark' zelf kennismaken met de sport. Op vrijdagavond worden (als een opwarmertje) vanaf 18.30 uur de monstraties gegeven ter hoogte van café Simpel aan de Hoge- zoom in Renesse. Op zondag kunnen mensen tus sen 13.00 en 17.00 uur kennisma ken met de sport in het centrum van Renesse. De alarmbelletjes worden van daag uitgedeeld aan het winke lend publiek. Ze kunnen aan de rits van een tas of portemonnee worden bevestigd. Wanneer een dief probeert toe te slaan, zal het belletje rinkelen. De Tinkle alarm is vorig jaar in Nederland geïntroduceerd door Miriam Schreurs uit Apeldoorn. Zij had gezien dat de politie in Schotland ook belletjes uitdeelde en dat daardoor het zakkenrollen met zevetig procent was afgeno men tijdens een proef daar. Zakkenrollerij is al langer een pro bleem in de Goese binnenstad. Sinds 2009 wordt samengewerkt tussen de partijen om dat mis drijf een halt toe te roepen, maar het aantal aangiften blijft toene men. Er was al een campagne met onder meer posters. De politie zal vooral op de markt dagen, dinsdag en zaterdag, extra inzetten op zakkenrollerij. De agenten letten op de bagage van mensen en maken mensen alert op dieven die eenvoudig en snel toe kunnen slaan. Tuin van Praet is weer geopend Een landschappelijk aange legde tuin van 1,25 ha, ver deeld in verschillende ni veaus. Dat is de Tuin van Preat aan de Oude Zandweg in Serooskerke. De familie Praet stelt de tuin 's zomers open voor publiek. Dat ge beurt elke donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, behalve 3 juli. www.depraettuin.nl Vaartochten naar de weervisserij De stichting Behoud Weer visserij houdt drie vaartoch ten naar de weervisserij op de Oosterschelde. De tocht naar de beroemde Bergse ansjovis duurt drie uur en begin in de Bergse Diepsluis bij Tholen. De tochten zijn morgen, zondag 29 juni en donderdag 12 juli. Info op: behoudweervisserij.nl Wandeling voor diabetespatiënten Het IVN en de diabetespoli van het ADRZ in Vlissingen houden morgen in park Toorenvliedt in Middelburg een wandeling, speciaal voor suikerpatiënten. Deze 'biowalking duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Er wordt verza meld op de parkeerplaats bij het park aan de Koudekerk- seweg. Info: 0118-425429. Ronde Tafel zeilt voor kansarm kind Serviceclub Ronde Tafel zeilt vrijdag de Table Trop hy; een zeiltocht met een goed doel. Dit keer is dat de stichting Leergeld, die zorgt dat kinderen uit gezinnen met weinig geld toch din gen kunnen doen die voor andere kinderen normaal zijn. De start is om 13.30 uur bij Nova Yachting in Bru. DINSDAG 17 JUNI 2014 ZIERIKZEE BRUINISSE Maarten en Arie Kleijwegt in de voorkamer van de woning van de familie Gakeer in Eikerzee foto's Dirk-Jan Gjeltema I De oude woning vanaf de zijkant. De eerste steen werd op 29 juli 1929 ge legd door de toentertijd 13-jarige Gerard Stoffel Gakeer door Melita Lanting RENESSE - De nationale en interna tionale top van Slackline komt ko mend weekend naar Renesse. Za terdag vindt op het strand het eer ste Nederlands Slackline Open plaats. Een internationaal erkende wedstrijd. I Eén van de slaapkamers op de eerste verdieping, met onder meer een oude krant uit 1940 op het bed GOES - Ondernemers Organisatie Goes (OOG), politie en gemeente zetten een nieuwe wapen in tegen zakkenrollers: een Tinkle alarm', of wel een belletje. SEROOSKERKE THOLEN MIDDELBURG BRUINISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59