Zeeuwse crossers halen podiumplaatsen Wim De Waal kan het nog steeds 15 SPORT Roompot wellicht wielersponsor Roompot Vakanties heeft plannen om sponsor te wor den van het Orange Cycling Team, een wielerploeg in op richting met Michael Boo- gerd, Erik Breukink, Jean- Paul van Poppel en Michael Zijlaard als aanjagers. De ploeg, die moet uitgroeien tot een profteam, zou in 2015 het levenslicht moeten zien. Roompot sponsort vanaf 2015 al de ZLM tour en draagt ook bij aan de komst van de Tour in 2015. Successen voor Dinja van Liere Dressuuramazone Dinja van Liere uit Kapelle heeft zater dag in Kootwijk een aantal successen geboekt Met Fellini Ks won ze de Su- bli-wedstrijd voor vierjari gen, net als ze met Hexa gons Denzei deed bij de zes jarigen. Met Hexagons Dou ble Dutch werd ze in die ca tegorie ook nog tweede. Met Duvals Capri Sonne won ze de derde selectie wedstrijd ZZ-Zwaar en met Adonie won ze de selectie wedstrijd Lichte Tour. Miljoenenclaim tegen Vitesse Een adviseur van voormalig Vitesse-eigenaar Merab Jor- dania heeft gisteren in een kort geding 6,5 miljoen euro geëist van de Arnhemse club. Zakenman Marcell Ham meent recht op dat geld te hebben vanwege een overeenkomst tussen hem en de club uit 2010. Het ge schil diende voor de recht bank van Amsterdam. De vordering van 6,5 mil joen is gebaseerd op de transfers van drie topspelers die Vitesse verkocht;Wil- fried Bony aan Swansea, Marco van Ginkel aan Chel sea en Alexander Büttner aan Manchester United. het belangrijker vinden om zelf beter te zijn dan de con currentie. Iedereen wil houden wat hij heeft, samen beter willen worden is er niet bij." Wat Joziasse betreft kan zijn club nog wel 25 jaar voor uit. Er is één belangrijke voor waarde. Dat BC Vlissingen fi nancieel het hoofd boven wa ter kan houden. Een club die al zijn teams in de landelijke competitie heeft, moet veel reiskosten ophoes ten. En dat is lastig, weet Joziasse. Mede omdat BC Vlissingen willens en wetens een club is met weinig leden en geen clubhuis heeft met eigen barinkomsten. Zelfs op de ju bileumdag wordt extra geld ingeza meld. Op het Schelde-circuit in Rilland werd gestreden in een wedstrijd tellend voor de West-Bra bant-Cup. Bij de veteranen 40+ legde Erik van der Wekken uit Zierikzee beslag op de eerste plaats. In de eerste manche moest hij Rene van de Eijnden uit Wouw nog voor zich dulden. In de tweede manche nam Van der Wekken revanche en werd met een dagwinnaar. Mark Goedegebuure uit Tholen won tijdens dezelfde wedstrijd de Liefhebbersklasse MXi. Bij de Ju nioren MX2 was Davey de Fouw uit Colijnsplaat de sterkste. Bart Kuzee uit Waarde mocht als der de mee naar het podium. In Gouda werd een wedstrijd ver reden meetellend voor het kam pioenschap van het District West van de KNMV. Barney Steketee uit Yerseke verraste daar in posi tieve zin met een tweede plaats bij de MX2 4-takten. Dat waren ook zijn klasseringen in de beide manches. De veelvuldig in Zee land rijdende Jordi van 't Hof uit Dirksland was daarin de sterkste. Gian Scheele uit Zaamslag werd derde in de klasse MX2 Inters tij dens een wedstrijd van de Bel gische Bond MCLB in Zwevezele. Jordi van de Wiele uit St.Jan- steen werd zevende bij de MXi Inter. Bij de Waod voelt Wim de Waal zich nog altijd behoorlijk thuis. Hij traint nog wekelijks en rijdt vooral ook behoorlijk wat wed strijden. Daarmee blijft de Zeeuws-Vlaming in conditie en zoals hij zo'n 35 jaar geleden als een razende te keer ging bij de amateurs (de huidige eliteren ners zonder contract) doet hij dat in feite nu nog. „Het is nog al tijd fijn om bezig te zijn en ik voel me er nog steeds goed bij. Dat is het voornaamste en boven dien lukt het nog altijd want het is nu vandaag dus mijn zestiende overwinning van dit seizoen", vertelde De Waal in Zuiddorpe. De Waal rijdt bij de Waod zijn wedstrijdjes in de categorie van 56 jaar en ouder. „Ik geloof dat de oudste deelnemer al 102 is", grapte hij. Bijna de gehele wed strijd liet De Waal zich gistera vond niet zien maar zodra het op het verdelen van de prijzen aan kwam toonde hij aan nog steeds zijn mannetje te kunnen staan door met enkele meters voor sprong te winnen. De wedstrijd bij de amateurs ver liep op dezelfde wijze. Op het zware polderparkoers bleek het onmogelijk om iets te forceren. „Verschillende malen werd het geprobeerd maar niemand kreeg de ruimte", vertelde winnaar Jan Trenson. De coureur is nog pas een paar jaar actief als coureur en rijdt zijn wedstrijden voorna melijk ook bij de Waod. Zuiddor pe was pas zijn tweede wedstrijd in Nederland. Eerder werd Trenson elfde in de Ronde van Noord-Beveland. In zijn korte loopbaan tot nu toe was het overigens zijn tweede overwinning. Nu wacht hem ech ter een operatie aan de knie waar door hij enige tijd uit de roulatie zal zijn. Hij noemde zichzelf 'niet de sterkste maar wel de slimste vandaag.' In de D-categorie ging de zege naar Tijs Geluk uit Noordwelle terwijl Stefan Burbach uit Hulst eerste werd in de S/P-klasse. MIDDELBURG KOOTWIJK AMSTERDAM Het succesvolle eerste vrouwenteam van BC Vlisslngen in 2005. Staand, van links naar rechts: Trainer/coach Tom Joziasse, Mims Kole, Melanie Dolfing, Eli- sa Kuiper en Romana de Ridder. Gehurkt: Nanon Doeland, Yolanda Joosse, Dorien de Witte en Floor de Vries. door Herman Heuvink GOES - Enkele Zeeuwse motorcros sers hebben dit weekend prima re sultaten neergezet. Zo was Marvin Boone uit Yerseke zaterdag sterk op dreef in Lelystad. Met een der de en eerste plaats in de manches bij de MX2 Jeugd Open werd de KTM-rijder dagwinnaar. door Wim de Vos ZUIDDORPE - Hij is de zestig reeds ruim gepasseerd maar Wim de Waal kan het en doet het nog steeds. De Axelaar rijdt wekelijks nog zijn wedstrijden bij de Bel gische Waod maar gisteravond week hij uit naar Zuiddorpe om bij de amateurs 40+ van TMZ mee te rijden. Hij won er voor de zestien de maal dit seizoen. Bij de ama teurs ging de overwinning naar de Belg Jan Trenson die het hele pelo ton te snel en vooral te slim af was. Het is nu dus mijn zestiende overwinning van dit seizoen Wim de Waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55