Pladdet, De Poorter en Vioen kunnen juichen Koeman en Koeman 14 SPORT JUBILEUM BC Vlissingen bestaat 25-jarig bestaan. De club zorgt ervoor dat basketbal in Zeeland op hoog niveau kan worden gespeeld. De doffer was een dag eerder om één uur gelost in het 933 kilometer verder gelegen St. Vincent. Dat het zwaar was geweest, bewees de win nende snelheid van amper 919 me ter per minuut. Pladdet had voor de opening van het Zeeuwse grote- fondseizoen vijf doffers en twee duivinnen, allen op weduwschap, ingekorfd. Pladdet: „Ik had net het middagmaal achter de kiezen toen hij zich meldde. Als een streep kwam hij uit het luchtruim vallen. Ik wist dat er nog weinig gemeld was, dus dan is het wachten gebla zen." Het was na 2002 toen hij Orleans nationaal met de jonge duiven won weer eens een succes om in te lijsten. Een tiental kilometer oostwaarts aan de Axelse Sasweg zag Rosita de Poorter haar donkere geschelpte om even over drie uur van over de Axelsche Kreek komen. Het was de vierde getekende van de zestien weduwschapsdoffers die ze had in gekorfd voor het midfondconcours op Gien. Dat doet Rosita, want haar partner Paul is wat dat betreft al een poosje uitgeschakeld. Bij hem werd begin dit jaar de 'duiven- stofziekte' geconstateerd waardoor hij het hok moet mijden. Paul de Poorter: „Met een masker op mag ik er nog wel een keer op, maar ze ker geen werkzaamheden op dat hok verrichten. Dat doet gelukkig Rosita allemaal, anders had ik mijn passie moeten opgeven. En ze doet het nog een keer goed ook, dat be wijs werd zaterdag geleverd." De winnende duif, een jaarling, die twee jaar terug nog een achtste pakte op het midfondconcours van uit Lorris kwam als een F16 over de Grote Kreek, cirkelde even rond en meldde zich op het hok. De donkere geschelpte bleef met een snelheid van 1118 meter per mi nuut over de 407 kilometer de 'Scheele Armada' uit Terneuzen net voor. Het was de zesde provin ciale zege voor de 'Poortertjes' waar nationaal Orleans 1988 nog al tijd met goud omrand in het ar chief staat. In Kruispolder zat de derde win naar van afgelopen weekend. De 87-jarige Gerard Vioen had 29 jon ge duiven ingekorfd voor Quie- vrain, het openingsconcours van de jonge duiven 2014. Een donker geschelpte doffer had de kortste weg naar Kruispolder genomen en was met een snelheid van 1184 me ter per minuut over de 108 kilome ter de snelste van Zeeland. Naast Vioen moet ook Oswald Haers uit Philippine genoemd worden, want hij pakte de zes eerste in het Sa menspel 2 op dit concours. Ko mend weekend gaat het ZLU-pro- gramma met Pau van start. Verder staat de overnacht vanuit Bor deaux en voor de jonge duiven Quievrain op de agenda. VLISSINGEN - Je mag BC Vlissingen noemen zoals je wil: een satelliet vereniging, een eliteclubje, een af deling topsport, noem maar op. Feit is dat de Vlissingse basketbal club al 25 jaar zijn bestaansrecht be wijst. Zaterdag wordt dat jubileum op tal van manieren gevierd in sporthal Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg. Tom Joziasse, Joop Elderkamp en Ie- tje Boerma waren een kwarteeuw geleden de bedenkers van het BC Vlissingen-concept. Twee basket balclubs uit de gemeente Vlissin gen, BV Souburg en VSV Mara thon, haalden af en toe aardige suc cessen, maar die waren nooit van lange duur. De drie basketbalfana ten zochten naar meer continuïteit. Die zou gevonden kunnen worden in een bredere basis. Het drietal stelde voor om naast BV Souburg en Marathon een der de club op te richten. Die moest de toppers en de talenten van beide clubs huisvesten. Het moest een kleine club worden met een eigen bestuur, een of twee mannen- en vrouwenteams en een sterk jon gens- en meisjesteam. Zoals bij elke vernieuwing waren er tegenstanders. De meerderheid van beide clubs zag echter het be lang van het plan in. BC Vlissingen werd opgericht. De sceptici kregen ongelijk. „We werken nog precies zo als 25 jaar geleden", zegt Tom Jo ziasse. Hij kan het weten, want de Vlissinger is al die 25 jaar actief ge bleven in de club. Als bestuurslid en ook als trainer van allerlei teams. De beoogde sportieve successen kwamen er. Zo speelden het vrou wenteam tussen 1994 en 2005 in de eerste divisie en zelfs in de pro motiedivisie, het op een na hoog ste niveau van Nederland. De laat ste jaren timmeren de mannen aan JUBILEUMDAG BC VLISSINGEN de weg. Zij kwamen in de eer ste divisie terecht en vorig jaar in de promotiedivisie. Dat was helaas voor maar één jaar. De jeugdteams speelden lange tijd op het allerhoogste niveau van Nederland. Het jongensteam haalde zelfs een keer de natio nale bekerfinale. Een ander hoogtepunt uit de 25-jarige historie was de ont moeting in 2010 met landskam pioen ABC Amsterdam in de kwartfinale van het bekertoer nooi. In een uitverkochte sport hal Baskensburg werd het bas ketbal in Zeeland nog eens extra op de kaart gezet. Dat was ook een van de doelen bij de oprichting van BC Vlis singen. De club kon door zijn constellatie voor meer sportie ve successen zorgen en daar mee de sport promoten. Dat is heel aardig gelukt, denkt Jozias se. De jeugd stroomt nog steeds rijkelijk toe naar Marathon en BV Souburg. Ze worden daar onder meer getraind door trai ners die ook bij BC Vlissingen actief zijn. De grootste talen ten stromen rond hun zeven tiende dan door naar BC Vlis singen. Joziasse is enigszins verbaasd dat het concept van BC Vlissin gen bijna nergens navolging krijgt in Zeeland. Voetbalclub JVOZ zou een uitzondering kunnen zijn, al kwam die club zeker niet tot stand na overleg met allerlei voetbalclubs. Bij zijn weten heeft er zelfs nog nooit een Zeeuwse club interes se getoond in de opzet. Joziasse: „In Zeeland zijn veel clubs te klein om sterk te wor den. Als ze toch hogerop wil len, is samenwerking on vermijdelijk. Maar op de een of andere manier blijft iedereen SOUTHAMPTON door Fred Rabout OOSTBURG - Hij raakte geen plank, het landingsplatform waarop de duiven vanuit het luchtruim neerda len. Dat gold zaterdag voor de tweejarige geschelpte we- duwschapsdoffer van Piet Pladdet uit Hoek. Die kwam het overnacht- concours vanuit St. Vincent win nen. Buffelend tegen de felle noord westenwind arriveerde hij zaterdag om kwart over twaalf aan de Hoek se Irisstraat. UITSLAGEN DUIVENSPORT Quievrain met 6158 jonge duiven. Samenspel 1 (1145 m/m): 1,2.3 H. Calon, 4,5. H. Mookhoek&Zn. Samenspel 2 (1167 m/m): 1,2,3,4,5. O. Haers. Samenspel 3 (1184 m/m): 1G. vioen, 2. E. van Acker&Zn, 3,4. Joh. van Sp- aandonck, 5. A. van Daalen&Zn. Samenspel 4 (1069 m/m): 1. Sj. van Eijkeren, 2. Comb. Holle- stelle, 3. J. Steenhard, 4. H. Koks, 5. L Goedege- bure. Samenspel 5 (1053 m/m): 1. A. Mieras, 2. J. Dekker, 3,4,5. Comb. C. Zegers&Kzn. Samen spel 6 (1023 m/m): 1,3,5. D. Noom, 2. A. Scher- penisse, 4. P. Laban. Samenspel 7 (1083 m/m): 1D. Beekman, 2. Comb. J&K. van Belzen, 3. J. Marteyn, 4. J. de Wolf, 5. Gebr. Verhagen. Gien met 4105 oude duiven. Samenspel 1 (1100 m/m): 1. I. van Grol, 2. H. Calon, 3,4. M. Buijsse, 5. H. Mookhoek Zn. Samenspel 2 (1118 m/m): 1. PP. De Poorter, 2,3,4. Gebr. Scheele, 5. Q. Dieleman. Samenspel 3 (1102 m/m): 1. A. Mattens, 2. R. de Booy, 3. J. van Goethem, 4. Gebr. Van Beveren, 5. Th. Casteels. Samenspel 4 (112 m/m): 1,3. H. Koks, 2. J. van Maldegem, 4. Comb. Rokven&Dtr, 5. C. v.d. Swa- luw. Samenspel 5 (1092 m/m): 1,3,4. D. de Voogd, 2. M. van Iwaarden, 5. M. Oudeman. Sa menspel 6 (1094 m/m): 1. J. den Hengst, 2,3. Comb. v.d. Berge, 4. C. Moeliker, 5. M. Laban. Sa menspel 7 (1099 m/m): 1,4,5. C. Schroevers, 2. Comb. Huige/Schotanus, 3. K. Minderhoud. Provinciaal Gien: 1 PP. De Poorter, 2,3,5,9. Ge br. Scheele, 4,8. H. Koks, 6. Q. Dieleman, 7. J. van Maldegem, 10. Comb. Rokven Dtr. Provin ciaal St Vincent 1. P. Pladdet, 2. A. de Ridder Jzn, 3. M. van Iwaarden, 4. G. Baan, 5. J. v.d. Bosch, 6. W. Kooreman, 7. H. Calon, 8. Gebr. Van Beveren, 9. Comb. Fonteyne/Walpot, 10. C. Bal. JUDO Ede. HeidetoemooL 1. Tristan Cairo (-1 Ojr. -24kg), 2. Immannuel Cairo (-12jr. -30kg), 3. Juriaan van Doom (-12jr. -30kg). Venray. Internationaal toernooi. Resultaten sport school Geelhoed: Eerste plaatsen: Marinke Rent meester (-10jr. -25kg), Indy Godschalk (-12jr. -32kg) en Neomi Poppe (-12jr. -28kg). Tweede plaats: Lu- ca Verheije (-10jr. -24kg). Derde plaats: Deva Mat- theeuw (-12jr. +48kg). Resultaten JudoGoes: 3 Richard Bobeldijk (-12 jaar tot 30 kg); 3. Mitchel Dekker (-10 jaar tot 34 kg). MOTORSPORT Wemeldinge. Classic Race. 50 cc klasse: 1 Kees den Hartog (Bodegraven), 2. Harmen Kutterman (Nieuw Leusen), 3. Rene San ders (Mariahout). 125 cc 1. Rene Sanders (Maria- hout), 2. Theo Hudepoh (Alphen aan den Rijn), 3. Antwan Verbruggen (Zeeland). 250 cc 1. Leo Alle- wijnse (Westkapelle), 2. Anton Ars (Wijchen), 3. Jan Willem Verkerk (Aalsmeer). 350 cc 1Robert La- mee (Darten), 2. Maarten Hoogenbosch (Den Burg Texelj, 3. Raymond Jansen (Zetten). 500 cc 1. Jeroen Braat (Burgh-Haamstede), 2. Cees Schouw (Maasdijk), 3. Bert van Lier (Neer). Pre 50:1Chris Vredenbregt (Langeveen), 2. Evert Janssen (Zet ten), 3. Ton van der Valk (Voorschoten). Zijspan nen: 1Cees Schouw/Astrid Schouw (Maasdijk), 2. Willem Arends/Jan Zwiers (Nieuw Dordrecht), 3. Willem Kuipers/bennis Kuipers (Hyppolytushoef). SCHIETINGEN Ovezande/Ellewoutsdijk. 1e hoofdvogel P.Maat ('s-Heer Hendrikskinderen), 2e hoofdvogel MJ.Ver- donk ('s-Heerenhoek), 1e zijvogel E.Maat (Elle- woutsdijk), 2e zijvogel J.de Jonge (Heinkenszand), 3e zijvogel en 4e kal R.v.d.Straate ('s-Heer Arends- kerke), 4e zijvogel M.Verdonk ('s-Heerenhoek), 5e zijvogel H.Franse (Kwadendamme), 6e zijvogel B.Buijs (Oud Gastel), 1e kal Patr. Oosthoek ('s-Hee renhoek), 2e en 5e kal Piet Oosthoek ('s-Heeren- hoek), 3e kal W.Voet (Heinkenszand). Koningschietingen Willem Teil Ovezande: W.de Puyt; Zorgvlied Ellewoutsdijk E.Maat; Soranus II Heinkenszand Lau de Hond; Concordia 's-Heerenh. RVerdonk; Vrije Schutters 's-Heerenhoek Patr.Oost- hoek; Eensgezindheid 's-Heerenhoek H.v.d.Dries. Ovezande. Wip1: 1e hoofdvogel J.Raas (Kwaden damme), 2e hoofdvogel S.Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel J.Rentmeester (Roosendaal), 2e zijvogel H.Franse (Kwadendamme), 3e zijvogel J.Hoogstra- te (Goes), 4e zijvogel C.v.t.Westeinde (Heinkens zand), 1e kal M.C.Verdonk ('s-Heerenhoek), 2e kal R.de Puyt (Lewedorp), 3e kal W.Remijnse (Oude- lande), 4e kal M.Boonman (Ovezande). Wip 2.1e hoofdvogel, 2e zijvogel en 2e kal J.Boonman (Ove zande), 2e hoofdvogel S.Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel P.Nagelkerke ('s-Heerenhoek), 3e zijvogel J.Bongers (Zeelandia), 4e zijvogel E.Maat (Elle woutsdijk), 1e kal J.de Jonge (Heinkenszand), 3e kal H.Schouten (Wemeldinge), 4e kal J.Rentmees ter (Roosendaal). WIELRENNEN Zuiddorpe. 44e Boekweitronde, amateurs: 1. Jan Trenson (B), 2. Simon Matthijs (B), 3. Eric Ver- eecken (Hulst), 4. Maarten Burm (Hulst), 5. Dan ny Nachtegaal (Sint-Jansteen), 6. Danny Schaut (Sas van Gent), 7. Steven Goossens (B), 8. Michel v. Bunder (Kloosterzande), 9. Tom v. Houte (Ter- neuzen), 10. Jelle Smalheer (Hulst). Amateurs 40+: 1. Wim de Waal (Axel), 2. Ruud Havermans (Nieuw-Vossemeer), 3. Willem Schurt (Clinge), 4. Andy v. Loon (Hoogerheide), 5. Johan Peemen (Rijsbergen). D-categorie: 1. Tijs Geluk (Noor- dwelle), 2. Ralf Hirdes ('s-Heerenhoek), 3. Stefan Loof (Terneuzen), 4. Lex Meerman (Nieuw en Sint-Joosland). S/P-klasse: 1. Stefan Burbach (Hulst), 2. Dimitri Nijs (Axel), 3. Denian Pieters (Axel), 4. Pieter Voets (Kapelle), 5. Jelle Dhollan- der (Walsoorden). Feest bij bijzondere basketbalvereniging door Koen de Vries De jubileumdag van BC Vlissingen wordt zaterdag gehouden in Oost-Souburg in en om sporthal Duyvenvoorde. De dag wordt om 10.30 uur geo pend door wethouder van sport Sem Stroosnijder. Om 11.00 uur is er een gratis cli nic voor jongens en meiden van 12 tot en met 16 jaar. Die wordt gegeven door Pass&Play en spe lers van het mannenteam van BC Vlissingen 1. Van 14.00 uur tot 16.00 uur is er een vijf-tegen-vijftoernooi voor le den en oud-leden. Vanaf 16.15 uur is er een 3-point shoot-out In een uur proberen spelers zo veel mogelijk te scoren. Ze worden gesponsord voor elk raak schot. Dit om de reiskosten voor uitwedstrijden te kunnen be talen. Een deel van de opbrengst gaat naar stichting Jayden. Vanaf 18.30 uur is er een barbe- que voor leden en oud-leden. s* SOUTHAMPTON - Ronald Koeman (midden) heeft gisteren voor drie jaar gete kend bij Southampton en neemt broer Erwin Koeman (links) mee als assis tent. Daarnaast komt de Nederlander Jan Kluitenberg (rechts) als fysieke trai ner. Southampton werd afgelopen seizoen achtste in de Premier League. Bij The Saints volgt Koeman de Argentijn Mauricio Pochettino op. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54