Delta Sport haalt NK voor masters binnen Brons op de brug voor Ilse van Rijswijk SPORT 13 Zeeuwen erg succesvol op Special Olympics k Dit jaar werd het kampioenschap gehouden bij Phoenix in Utrecht. Dat was afgelopen weekeinde. En kele Zeeuwse atleten vielen daar in de prijzen. Nathalie Lotthrinkx keerde terug met drie gouden en een bronzen plak. De atlete van AV'56 was in de V35-klasse de bes te op de 200 meter, 400 meter en 400 meter horden. Bij het ver springen werd ze derde. Eddy Smit veroverde twee zilve ren medailles. De atleet van het Zierikzeese Delta Sport werd in de categorie H65 tweede op de 1500 meter en de tien kilometer. Het bracht zijn totaal in NK-me- dailles op zeventien. Hij wacht echter nog steeds op de eerste gouden plak. Namens Scheldesport kwamen drie atleten in actie. Jacques Za- man keerde terug met drie me dailles bij de M50: goud, zilver en brons. Zijn gouden plaats behaal de hij bij het hinkstapspringen waar hij de enige deelnemer was. Hij werd tweede bij de 400 meter horden en derde op de 100 meter (in een pr). Clubgenote Patricia Dieleman werd bij de V40 twee de op de 400 meter (pr) en derde op de 200 meter (pr). Bij de M45 werd Ronald Rasenberg derde bij het hinkstapspringen. Op de vijf kilometer kon Frédérique Ver- sluijs (De Wielingen) vanwege een blessure niet starten. HEERENVEEN - De Zeeuwse deelne- ners aan de nationale Special Olympics in Heerenveen hebben een vracht aan medailles gewon nen. Met name Irma van Duijn uit Schoondijke kwam met veel goud naar huis. Zij schreef alle on derdelen op haar naam. Ook bij de mannen was er goud voor Brian Nijs (Hulst) en Hans Snouwaert (Hulst). Voorts behaal den zij nog enkele tweede en der de plaatsen. Daarnaast was ook tandemrijder Jeroen Piessens succesvol. Samen met Bennie Borgt behaalde hij twee gouden medailles. Otto de Vriendt, Walter Pollet en Edwin Maas vielen eveneens in de prij zen. Delegatieleider was Jan de Jonge. De Special Olympics is het grootste landelijke sportevene ment voor mensen met een ver standelijke beperking. Ze turnde een strakke oefening, die haar 13.667 punten opleverde. Op de meerkamp werd ze dertien de met 49.175 punten. Ook Joëlle Dhanis van MTV Middelburg had zich gekwalificeerd voor de toe stelfinale. Zij werd op de balk vijf de met een score van 10.933. Dha nis turnde een mooie oefening met moeilijke elementen. Eén daarvan bleek echter te lastig waardoor een val volgde. Dit kost te haar een plek op het podium. Op het hoogste landelijke niveau, nationaal 1, was de Vlissingse turnschool met vier turnsters ver tegenwoordigd. Frederique Snij ders werd tiende bij de jeugd met 45.500 punten. Twee keer een val van de balk kostten haar punten, hetgeen ze op vloer gedeeltelijk kon goedmaken. Brug en sprong gingen beter, zodat ze uiteindelijk de tiende plek pakte. Daniek Wit- lox kwam uit op dit niveau bij de pupil 2. Ook bij haar ging de balk niet helemaal vlekkeloos, uitein delijk werd ze met 42.667 punten achttiende. Moira Jozwiak (pupil 1) liep een forse achterstand op bij balk maar herpakte zich. Ze turnde een sterke wedstrijd en werd twaalfde met 47-258 punten. Marilou Poppe werd 34e. Het on derdeel vloer ging niet foutloos, de overige toestellen gingen beter waardoor ze een eindtotaal van 45.300 punten had. Antwan Tolhoek tweede in Limburg Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yerseke is tweede geworden in de Limburgs Mooiste Race, een wedstrijd voor de clubcompetitie voor elite/beloften over 144 kilo meter. De renner van De Jonge Ren ner had twee seconden ach terstand op winnaar Harry Sweering van West Frisia. Hans Dekkers uit IJzendijke raakte de leiding in de club competitie kwijt. Jurriën Bosters (De Jonge Renner) is de nieuwe koplo per. Tweede plaats handballers EMM Het eerste jongens B-team van EMM, aangevuld met en kele spelers van Olympus, heeft op het Nederlands kampioenschap veldhand- bal een tweede plaats be haald. De eindzege ging naar Snelwiek uit Rotter dam. Het team bestond uit Zeno Canninga, Ques Canninga, Leon van de Boogaart, Jes- per Linke, Aridan Adjar, Se- bastiaan Hoftijzer, Brendan Meulmeester, Tom Bakker, Cas Coppen, Wesley Jacobs en Milan Weug. Coaches wa ren Marcello Tax en Linda Canninga. Goud voor judoka Lein Mulder Lein Mulder veroverde op een internationaal toernooi in Venray de eerste plaats. De judoka van JudoGoes ver sloeg in de finale van de klasse -18 jaar 50 kilogram de Schot Rob Hamilton. Mauk Moerman behaalde een zilveren medaille in de categorie -18 jaar tot 81 kilo gram. Een tweede plaats was er ook voor Zoïe Moer man (-15 jaar tot 48 kg) en Jarno Bouwmeester (-15 jaar tot 50 kg zo'n griet zó hoog staat. In alle din gen was ze net iets beter vandaag. En met haar opslag stak ze echt nog een stuk boven Lesley uit. Mu- guruza's service is heel sterk, die van Lesley hooguit voldoende." Nadat de eerste set met 6-4 verlo ren ging, zette de Spaanse door. Kerkhove bleef in de tweede set, die in 6-2 eindigde, wel verrassen met mooie passeerballen, maar kreeg er ook veel om haar oren. „Lesley kan trots zijn op wat ze heeft laten zien", zei Stemerdink. „Ze heeft Muguruza echt getest vandaag." DINSDAG 17 JUNI 2014 Jk UTRECHT - Atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee staat volgend jaar garant voor de organisatie van het Nederlands kampioenschap voor masters. Deze titelstrijd komt daarmee voor de tweede keer in korte tijd naar Zeeland. In 2012 was Terneuzen het strijdtoneel van organisator Scheldesport. door Janny Vermeule HOOFDDORP - Ilse van Rijswijk kwam uitstekend voor de dag bij fi nale turnen op het niveau natio naal 2. De turnster van Turnschool Zeeland haalde in Hoofddorp in de categorie jeugd de bronzen medail le op de brug. MIDDELBURG MIDDELBURG VENRAY Lesley Kerkhove concentreert zich op een return in de partij tegen de Spaanse Garbine Muguruza. De Zierikzeese verloor met 6-4 6-2 foto Henk Koster/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53