Inschrijven voor PZC Familieloop kan nog PZC mi Bridget de Bat zwemt naar kwartet zeges Boehlé komt met zege op zak naar Vlissingen 12 SPORT TOPSHELF OPEN familieloop Kerkhove laat in de eerste ronde van het Topshelf Open sterk grastennis zien tegen de nummer 27 van de wereldranglijst. Toen de inschrijving vorige week dinsdag sloot, hadden 747 lopers zich aangemeld. Omdat er nog een beperkt aantal startnummers beschikbaar is, kunnen mensen die alsnog mee willen doen, na-in schrijven. Anders dan vorige jaren kan dat vanaf vandaag gewoon via inter net, via www.pzc.nl/familieloop. Betalen doe je pas zaterdag, voor de start in de PZC-bus. Daar krijg je dan ook je startnum mer. Kom ruim op tijd, anders wordt het haasten om op tijd aan de start te staan! PZC FAMILIELOOP Op de 100 meter school tikte ze als tweede aan bij de minioren 4. Anna Tiemersma won de 100 me ter school. Zij zal in Dordrecht ze ker starten op deze afstand. In Terneuzen hadden de Zeeuwse minioren de laatste kans hun tij den te verbeteren om zo bij de beste 24 Nederlandse zwemmers van hun leeftijdscategorie te ho ren. De jaargangfinales in Dord recht worden gezien als het Ne derlands kampioenschap voor de minioren. Aidan Andersen (DZK) was bij de jongens minioren 5 op drie afstan den de snelste zwemmer. De 100 meter vrij, 50 meter vlinder en 100 meter rug sloot hij winnend af. Ook op de 200 meter wissel was hij de snelste, maar daar deed hij buiten mededinging mee. Hierdoor ging zijn ploeggenoot Bart van Donselaar er met de gou den medaille vandoor. Of Ander sen in zijn doel geslaagd is, star ten in Dordrecht, is afwachten tot alle uitslagen van Nederland be kend zijn. Guido Brink (DZK) verbeterde met ruim drie seconden zijn in- schrijftijd op de 100 meter school, waardoor ook hij naar alle waar schijnlijkheid zich geplaatst heeft voor Dordrecht. Irina de Ridder (DZK) sloot bij de meisjes mini oren 5 de 100 meter vlinder win nend af. Ook zij zal snel genoeg geweest zijn om te mogen star ten. Hetzelfde geldt voor Babet de Voogd (DZK), die op de 400 me ter vrij naar een verbetering van haar tijd met negentien seconden snelde. Bij eerdere toernooien moest Boe hlé nog met minder genoegen ne men. In Tilburg werd hij vierde en in Arnhem zevende. Komend weekeinde komt de volleyballer uit Hulst, die in de zaal voor Fu sion Rotterdam uitkomt, in actie tijdens het beachtoernooi in Vlis singen. Het evenement wordt op ROSMALEN - Gras is een onder grond waar Lesley Kerkhove van houdt. Ze kan goed uit de voeten op kortgeschoren banen, stukken beter dan op bijvoorbeeld gravel. De Zierikzeese vindt het lekker als de slagen vlak blijven en de ballen niet te hoog opstuiten. Van daar ook dat ze gisteren de Spaan se Garbine Muguruza, de num mer 27 op de wereldranglijst, zo goed partij kon geven. Met opge heven hoofd - het werd 6-4 6-2 - kon ze het Topshelf Open verla ten. Juist de liefde voor gras bracht Kerkhove in Rosmalen. Bij het be gin van 2014 gaf ze al aan dat ze graag bij het Brabantse WTA-toer- nooi in actie wilde komen. „Om dat het zo'n mooi toernooi is", zei ze gisteren. In de weken vooraf gaand aan het evenement vroeg ze directeur Marcel Hunze dood leuk om een wildcard. Uiteinde lijk gaf hij die afgelopen vrijdag aan haar. Die wildcard voor het hoofdtoer nooi was eigenlijk bedoeld voor een eventuele speelster uit de top twintig van de wereldranglijst. Maar na het einde van de inschrij vingstermijn meldde niemand zich alsnog bij de Women's Ten nis Association. Toen was het aan Hunze om iemand anders ermee te verblijden. „Ik weet natuurlijk niet precies waarom hij voor mij heeft gekozen", zei Kerkhove. „Ik heb gewoon gevraagd of ik hem mocht hebben en misschien heeft hij mijn resultaten uit het laatste jaar ook wel mee laten wegen. Ik sta namelijk al een tijdje echt goed te spelen." De Schouwse voelt zich al twaalf maanden goed. Sinds de zomer van 2013 is ze steeds beter gaan tennissen. Ze speelt agressiever en gevarieerder. Daardoor komt ze ook verder in de meeste toer nooien. Ze heeft alleen de pech dat het moeilijker is geworden om punten te pakken voor de ran king. Overwinningen worden sinds januari minder beloond. „Voorheen kreeg je negen punten als je door de eerste ronde kwam bij een 25.000 dollartoernooi, maar nu nog maar vijf. Pas als ik bij elk toernooi een ronde verder kom dan in 2013, zak ik niet. Om te stijgen zijn nog betere resulta ten." Daarbij komt dat er in 2014 min der toernooien op de kalender staan. „Iedereen kiest dus voor de zelfde toernooien. Daardoor zijn die een stuk sterker bezet en is Lesley kan trots zijn op wat ze heeft laten zien. Ze heeft Muguruza echt getest het ook lastiger om partijen te winnen." Kerkhove staat nu 247e. Wil ze bij Grand Slamtoernooien in het kwa lificatieschema kunnen komen, dan zal ze nog twintig a dertig plekken moeten stijgen. „Momen teel is het mijn doel om in septem ber mee te doen bij de US Open. En eigenlijk wil ik bij het einde van het jaar bij de beste 150 staan." Om dat te bereiken schakelt ze de ze zomer misschien eerder over op hardcourt, ook een ondergrond die haar ligt. En wellicht gaat ze ook langer door op hardcourt. „Maar ik heb ook nog altijd ver trouwen in mijn spel op gravel, hoor. Ook op die ondergrond ben ik vooruit gegaan. Ik ben een stuk constanter geworden." Maar dat ze nóg beter is op gras, liet ze gisteren zien. Ze durftle vanaf het eerste moment Muguru za, die recent op Roland Garros Se rena Williams versloeg en pas in de kwartfinales van Maria Sjarapo- va verloor, brutaal tegemoet te tre den. „Dat deed ze goed", zei haar coach Niels Stemerdink. „Lesley wil altijd in een partij de eerste tik uitdelen. En als je dat wilt, moet je dat niet alleen doen tegen meisjes met eenzelfde soort ran king als jou, maar ook tegen top- honderdspeelsters." Die eerste tik kwam in de vierde game van de eerste set. Kerkhove brak de service van Muguruza, waardoor het 3-1 werd. De Zeeuw se had geen angst voor de Spaanse wereldtopper. Ze sloeg de ballen wijd en diep en plaagde haar oppo- nente met een paar dropshots. „In het begin maakte zij wat foutjes", zei Kerkhove. „Daar kon ik ge bruik van maken. Maar nadat zij mij weer had teruggebroken, kwam ze beter in haar spel." Stemerdink: „Dan zie je waarom het strand bij Boulevard Evertsen gehouden en kent bij de mannen een bijzonder sterk deelnemers veld. Zo komen ook Richard de Kogel en Richard Schuil in actie. De uit Dishoek afkomstige Timko Loker- se vormt een duo met Bart Bol- sterlee. Verder staan Reinder Nummerdor en Steven van de Vel de op de deelnemerslijst in de ere divisie. Bij de vrouwen is het be kende duo Sanne Keizer/Sophie van Gestel van de partij. Er wordt zowel zaterdag als zon dag gespeeld, op meerdere ni veaus (eredivisie tot en met derde divisie). De wedstrijden beginnen steeds om 9.00 uur. 1, door Koen de Vries MIDDELBURG - Nog vijf dagen en dan wordt de zevende editie van de PZC Familieloop gehouden. Het belooft weer een prachtige hard loopdag te worden. Datum: zaterdag 21 juni Afstanden: 3,10 en 21,1 kilome ter. Starttijden: 3 kilometer 9.30 uur, 21,1 kilometer 10.15 uur, 10 kilo meter 10.30 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen Na-inschrijven via www.pzc.nl/familieloop Kosten: 3 km: 5 euro; 10 km: 8 eu ro, 21,1 kilometer. 10 euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. maandag 28 mei 2012 door Lianne Meerman TERNEUZEN - Zwemster Bridget de Bat van Schelde heeft een goede kans op kwalificatie voor de Ne derlandse jaargangfinales in Dor drecht. Ze zwom in Terneuzen bij de Kring Minioren Finales naar overwinningen op de 100 meter vrij, 50 meter vlinder, 100 meter rug en 200 meter wissel. door Jan Dagevos AMSTERDAM - Dirk Boehlé heeft zijn eerste overwinning van het sei zoen in de eredivisie beachvolley- bal binnen. De volleyballer uit Hulst versloeg samen met zijn part ner Mart van Werkhoven op de Dam in Amsterdam het duo Marco Daalmeijer/Kees Spil: 21-18, 21-16. Geen angst voor wereldtoppers door Roeland van Vliet Niels Stemerdink I In 2012 werd het NK atletiek voor masters in Terneuzen gehouden, waar Jacques Zaman (foto) onder meer kam pioen op de 400 meter werd. Volgend jaar is Zierikzee het strijdtoneel van het NK. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52