'Schumi' ontwaakt uit coma Krajicek wint op 6* Als Chris vindt dat ik niet in de selectie pas, zal ik daar mee moeten leven 10 Brasil 2014 WIELRENNEN Team Sky neemt Bradley Wiggins niet mee naar de Tour. Tenminste, daarvan is 'Wiggo' overtuigd. GRENOBLE - Michael Schumacher is ontwaakt uit zijn coma. De Duitse autosportlegende heeft zelfs het ziekenhuis in Grenoble al verlaten, waar hij sinds zijn ski-ongeluk eind december vorig jaar lag. Zijn manager bevestigde gisteren dat de zevenvoudig we reldkampioen Formule 1 naar een revalidatiecentrum is overge bracht. De 45-jarige Schumacher zou weer stemmen horen en rea geren op bewegingen. Schumacher kwam tijdens het ski ën in de Franse Alpen op 29 de cember 2013 ten val en liep zwaar hersenletsel op. Artsen van de uni versiteitskliniek in Grenoble vreesden voor zijn leven en brach ten hem in een kunstmatig coma. Maandenlang was zijn toestand kritiek, maar wel stabiel. In april maakte zijn manager Sabine Ke- hm wereldkundig dat de oud-cou reur soms even bij bewustzijn was. Die hoopgevende signalen breidden zich de afgelopen we ken verder uit. „Hij ligt niet meer in coma", luidde gisteren de offi ciële verklaring. Schumacher is voor verder herstel in de universi teitskliniek van Lausanne in Zwit serland, het land waar de zeven voudig wereldkampioen Formule 1 al jaren woont. De artsen in Lau sanne geven geen bijzonderheden over het revalidatieproces van 'Schumi'. sarnen - De sfeer rond de bus van Team Sky is sereen, even voor de start van de derde rit van de Ronde van Zwitserland. Bradley Wiggins stapt uit, zet een krabbel op een fietshelm van een jong meisje en nog één op zijn eigen biografie, die een mannelijke fan hem voorhoudt. 'Wiggo' (34) was ooit meer drukte gewend. Slechts één verslaggever is be nieuwd hoe het met hem gaat. Het antwoord: het kan beter. Want Sir Bradley Wiggins mag weer niet naar de Tour de France, de ronde die hij in 2012 als eerste Brit ooit won. Althans, Wiggins is daar zelf stellig van overtuigd. Zijn baas bij Sky, Davê Brailsford, zei vorige week dat er over de Tourselectie nog niets was beslist. Maar Wiggins gelooft er weinig van. Hij 'heeft berust' in het feit dat hij op 5 juli in Leeds niet aan de start staat, zegt hij. Juist in zijn eigen land kan hij de Tour slechts als toerist beleven. Het moet onge looflijk veel pijn doen, maar Wig gins blijft keurig diplomatiek. „Het gaat erom dat we als team de Tour winnen. Als Chris (Froome, Tourwinnaar van 2013, red.) vindt dat ik niet in de selectie pas, zal ik daar mee moeten leven." De afwezigheid van Wiggins bij de Tourstart in Engeland zou een gemiste kans zijn voor het Britse wielrennen. Froome mag zijn oude kopman sportief hebben overvleugeld, qua populariteit is Wiggins op het Britse eiland vele malen groter. Dat heeft niet al leen te maken met het feit dat Froome in Kenia opgroeide. Ook zijn kleurloze imago speelt een rol. Wiggins is de man die ooit uit verveling besloot alle 365 soor ten Belgische bieren te verzame len - en op te drinken. De oer-Brit heeft meer van dat soort verhalen om zich heen hangen. De in Monaco woonachtige Froome kan vooral heel hard fiet sen, maar doet de Britten verder weinig. Wiggins beseft dat deze sentimenten er juist bij de op we tenschappelijke basis werkende Sky-ploeg weinig toe zullen doen. Hij moet zijn lot accepteren. Toch moet Wiggins met enige re gelmaat 's nachts wakker worden, badend in het zweet. Weer een nachtmerrie over die verdraaide Froome. De Britse Keniaan hielp Wiggins in 2012 nog aan zijn Tour zege. In de bergen was Froome toen al de betere. Dat toonde hij soms iets te demonstratief, door Wiggins simpelweg uit het wiel te rijden en dan om te kijken: 'Kom je nog?' Het beroofde de ze ge van Wiggins van wat glans. Na 2012 koos Sky voor Froome als be langrijkste troef. Wiggins bleef be teuterd achter. Toen Froome dit voorjaar op hoog testage ging naar Tenerife, kreeg 'Wiggo' geen telefoontje. „Ik heb dit jaar niet met Chris in de ber gen getraind", zegt Wiggins. „Van af het begin van het jaar heb ik geen signalen gehad dat ik mee mag naar de Tour. De laatste we ken is dat gevoel alleen maar ster ker geworden." Zo sterk, dat Wig gins niet eens serieus voor de Ronde van Frankrijk trainde. De afgelopen weken fietste hij op de baan, als voorbereiding op de Ge- menebestspelen, die op 23 juli van start gaan in Glasgow. Met als gevolg dat Wiggins niet meer de vorm heeft van een maand gele den, toen hij de Ronde van Cali- fornië won. „Als ik in de voorbe reiding op de Tour had gezeten, was ik hier in Zwitserland veel be ter geweest." Een uur of zes later zal hij zijn woorden onbedoeld kracht bijzet ten. Wiggins kan niet met de bes ten mee en geeft bijna 2,5 minuut toe op etappewinnaar Peter Sa gan. Mocht hij nog iets hebben ge wild met het oog op de Tour, dan had Wiggins juist deze week op de toppen van zijn kunnen moe ten presteren. Het wankele optre den van Froome in de Dauphiné Libéré zal ook Groot-Brittannië hebben bereikt. Zou Wiggins met overmacht de Ronde van Zwitser land naar zijn hand zetten, dan zou hij in elk geval troeven in han den hebben gehad om zijn zaak te bepleiten. Nu heeft Wiggins niets, feitelijk had hij de hand doek al in de ring gegooid voor hij naar Zwitserland vertrok. Of de Brit er volgend jaar bij de Tourstart in Utrecht wel bij is, misschien in een ander shirt? Wiggins weet het nog niet, maar klinkt in ieder geval weinig ambi tieus. „Ik heb geen zin om tot m'n 42ste door te fietsen, zoals Jens Voigt. Aan het eind van de dag moet je tevreden zijn met wat je wel hebt. Ik heb de Tour al eens gewonnen, dat geeft me rust." „Kan iemand mij vertellen wat er het afgelopen uur is gebeurd?", be gon Krajicek (25) een halfuurtje la ter, nog altijd hevig beduusd, de persconferentie. Op het moment dat de 29-jarige Emmrich de baan op kwam na haar overwinning 0 Jana Cepelova (6-3 4-6 6-1) dacht ze nog: „Dat is gewoon raar..." Na de eerste traan viel het kwartje: hij gaat het écht doen. „Ik hoorde echt niets van het hele verhaal wat hij vertelde." Alleen Die Ene Vraag dus: 'Will you marry me?'. „Ik had het totaal niet verwacht. We hebben het er al wel een keer over gehad en hij had m'n ouders al gevraagd. Ik dacht dat het voor volgend jaar zou zijn...Wat als ik verloren had? Dan had hij het ook gedaan. En had ik ook 'ja' gezegd, maar zo is het veel mooier." Het Autotron in Rosmalen is voor Krajicek een bijzondere plek. „Ik heb hier zó veel meegemaakt." Wat heet. Als je alles op een rijtje zet, leefde de 'Kleine Kraai' er een compleet leven. Ze maakte er in 2003 op 14-jarige leeftijd haar WTA-debuut, won in 2006 het toernooi, scheurde haar kruis band af, viel een keer flauw op de Michael Schumacher foto VI Images UITSLAGEN TENNIS Rosmalen. Mannen. Eerste ronde: De Bakker (Ned) - Sijsling (Ned) 6-4 7-6 (4), Becker (Dui) - Granollers (Spa/4) 3-6 6-3 6-4, Toersoenov (Rus/5) - Klahn (VSt) 6-3 7-6 (3), Pospisil (Can/6) - Lajovic (Ser) 6-4 7-5, Johnson (VSt) - De Schepper (Fra) 7-6 (3) 7-5, Lacko (Slw) - Hanescu (Roe) 6-3 6-4, Ebden (Aus) - Mannari- no (Fra) 6-3 4-6 6-3 Vrouwen. Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Cepelova (Slw) 6-3 4-6 6-1, Muguruza (Spa/7) - Kerkhove (Ned) 6-4 6-2, Flipkens (Bel/6) - Hercog (Slv) 6-4 6-0, Kouka- lova (Tsj/8) - Torro (Spa) 7-6 (5) 2-6 6-2, Svito- lina (Oek) - Nara (Jap) 6-2 6-1, Barthel (Dui) - Kirilenko (Rus) 6-3 6-2, Beek (Dui) - Glushko (Isr) 7-6 (5) 7-5, Zheng Jie (Chn) - Puig (PRi) 6-4 7-5. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Derde etappe, Sar- nen - Heiden: 1. Sagan (Slw) 203 km in 5.22.09, 2. Albasini (Zwi), 3. Henao (Col), 4. Mollema (Ned), 5. Evans (Aus), 6. Rojas (Spa), 7. Costa (Por), 8. Pinot (Fra), 9. Frank (Zwi), 10. Kreuzinger (Tsj)' 13 Slagter 0.05, 14. Mar tin (Dui) 15. Dumoulin, 23. Clement, 32. Ten Dam, 81. De Kort 3.13, 92. Danny van Poppel 4.22, 99. Kruijswijk, 105. Leezer, 106. Michel Kreder, 110. Terpstra 6.14, 136. Sinkeldam 12.47 Algemeen klassement: 1. Martin 10.44.34, 2. Dumoulin 0.06, 3. Sagan 0.14, 4. Mollema 0.17, 5. Slagter 0.23, 6. Formolo (Ita) 0.27, 7. Insausti (Spa), 8. Kreuzinger (Tsj) 0.28, 9. Frank (Zwi) 0.29, 10. Cattaneo (Ita)' 23. Ten Dam 0.44, 31. Clement 1.00, 66. De Kort 4.26, 69. Kruijswijk 5.17, 89. Leezer 11.03, 120. Van Poppel 23.51, 122. Kreder 24.05, 130. Terpstra 25.38,152. Sinkeldam 33.00, Wiggins rekent niet door Chris van Mersbergen Bradley Wiggins Met een kus op baan in Rosmalen wordt de verloving van Martin Emmrich en Michaëlla Krajicek bezegeld, foto André de Heus/VI Images door Pim Dikkers ROSMALEN - Met een racket kan Martin Emmrich bovengemiddeld goed overweg. Geef de Duitse ten nisser een microfoon en het gaat mis. Tussen het gestamel en de tra nen door bleef de essentie van zijn verhaal nog net overeind. Michaëlla Krajicek had een makke lijkere taak. Ze hoefde alleen 'ja' uit te brengen en deed dat dan ook. Althans, iets van die strekking kwam giechelend over haar lippen. Het eerste huwelijksaanzoek op het centre court van de Topshelf Open was een feit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50