'Einde aan geweld tegen politie' Holland America Line 1199 4- Compleet verzorgd IN HET NIEUWS 3 mm PP"'" enorme portefeuille op met inge wikkelde financiële producten, zo genoemde derivaten. Daarmee wilde De Vries renterisico's afdek ken. Een aanhoudend lage rente stand leidde er echter toe dat ban ken met grote claims kwamen, waaraan Vestia niet kon voldoen. Andere corporaties moesten bij springen om de schade van 2,1 mil jard euro te repareren. Terug naar de helikopter. De Vries was daarin niet de enige pas sagier. Naast hem zat een mede werker van het Waarborgfonds So ciale Woningbouw (WSW). Het WSW is de partij die er sinds de jaren '90 voor zorgt dat wo ningbouwcorporaties goedkoop geld kunnen lenen. Via het WSW staan corporaties garant voor el kaar, het WSW wordt op haar beurt gedekt door de Nederland se overheid. Een stevige basis. Juist het WSW was rond 2004, 2005 de partij die corporaties warm maakte voor handel in deri vaten, vertelde De Vries gisteren. Zijn eerste kennismaking met de- De banken hadden moeten waarschuwen. Zij zijn er met het geld vandoor rivaten ging via de Oostenrijkse bank Komunalkredit. „Die wer den gesteund door het WSW. Hun idee was dat corporaties meer financieringsmogelijkheden kregen." Ook in de jaren daarna was de toe zichthouder niet bepaald kritisch op de producten die Vestia ge bruikte. Hoe exotisch ook: alles werd goedgekeurd. De Vries werd zelfs uitgenodigd om via presenta ties zijn kennis te delen met ande re corporatiemedewerkers. De Vries deed, gesteund door het WSW, zaken met heel de wereld. Hij ging naar Londen en sloot deals met bankiers van Citigroup, Barclays, Nomura, Credit Suisse, JP Morgan, Société Générale. De grote jongens dus. De derivaten- portefeuille werd groter en groter. Tot de boel explodeerde. Arjan Greeven, tussenpersoon voor De Vries en buitenlandse banken, gokt dat die buitenlandse banken tussen de 500 miljoen en 1 miljard euro aan Vestia verdiend hebben. „Het WSW promootte het gebruik van derivaten onder corporaties en de commerciële banken vonden dat prachtig. Zij zagen een door de overheid ge steunde sector aan wie ze tegen een laag risico zeer winstgevende producten konden verkopen." Aan de grootbanken kon nie mand tegenwicht bieden. „Het WSW, ik, De Vries: we hadden al lemaal te weinig kennis van deri vaten. Alleen de banken in de Lon- dense City snapten het. Zij had den moeten waarschuwen, maar zijn er met het geld vandoor." Opstelten meldt dat in antwoord op Kamervragen van het CDA. In april sloeg politievakbond ACP via deze krant alarm, omdat de WD-bewindsman veel te weinig zou doen om agressie tegen agen ten te bestrijden. In 2012 kreeg 61 procent van de agenten te ma ken met geweld, bijna 10 procent meer dan het jaar ervoor. Opstel ten komt in het najaar met concre te voorstellen, zegt hij de Kamer toe. De politiebonden pleitten onder meer voor meer trainingsuren voor politiemensen om hen weer baarder te maken. Ook willen zij dat er meer mogelijkheden ko men om schade door agressie te verhalen op daders. Volgens Op stelten 'passen de aanbevelingen in het gevoerde beleid'. De bewindsman bestrijdt dat er onvoldoende menskracht is om getraumatiseerde agenten bij te staan. Landelijk zijn daar twaalf volledige arbeidsplaatsen voor uit getrokken. 'Voor iedere politieme dewerker die te maken heeft ge had met geweld is, als hij of zij dat wenst, een gespecialiseerde ca semanager beschikbaar', schrijft Opstelten. Er loopt nog een onderzoek naar bedreiging en intimidatie in de privésfeer van agenten. Al naar ge lang de uitkomsten van dat onder zoek besluit Opstelten of aparte registratie van deze incidenten noodzakelijk is. 1199 1599 2649 Gezien op TV 15 dagen al v.a Holland America I Jne Ga naar Kras.nl/hollandamericaline of bel 0900-9697i5cPm cp DINSDAG 17 JUNI 2014 l Arjan Greeven: „Het WSW had niet genoeg kennis van derivaten." foto's Phil Nijhuis stapte in de heli Arjan Greeven door Sandra Donker DEN HAAG - Minister Ivo Opstelten (Veiligheid, WD) overweegt extra maatregelen te nemen om het nog steeds toenemende geweld tegen politieagenten in te dammen. Hij is daarover in gesprek met de politie en de vakbonden. Nadruk daarbij ligt op intimidaties en bedreigin gen die gevolgen hebben voor het privéleven van politiemensen. In 2012 kreeg 61 pro cent van de agenten te maken met geweld, bijna 10 procent meer dan het jaar ervoor. Holland America Line: excellente service en elegante, tradi tionele schepen. Ontdek de wereld per luxe schip. Diverse afvaarten inclusief drankenkaart t.w.v. $50 p.p. Rotterdam naar Zuid-Europa Vanuit Rotterdam naar o.a. La Coruna, Leixoes, Cédiz, Malaga, Gibraltar, Lissabon en Vigo Per ms Rotterdam***** Drankenkaart t.w.v. $50 per persoon Vertrek 13/9. Zie: Kras.nl/37079 15 dagen v.a. Madeira, Canarische eilanden Marokko Vanuit Rotterdam naar o.a. Funchal, Santa Cruz, La Palma, Casablanca, Cédiz en Lissabon Per ms Rotterdam***** Vier Kerst en Oud Nieuw aan boord! Vertrek 21/12. Zie: Kras.nl/37229 18 dagen v.a. Azië, Singapore Hong Kong Vanuit Singapore naar Thailand, Cambodja, Vietnam en China Per ms Volendam***** Vliegreis, transfers, hotelnachten en 3 citytours Vertrek 3/1,14/2. Zie: Kras.nl/37230 19 dagen v.a. A Sif na tart af ExettUnet Prijzen per persoon ab.v. personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3