ZEELAND Provincie besluit over Thermphos Babyshower almanak Twee vrienden uit Vlissingen worden tweeduizend kilometer van huis gedropt, zonder geld en telefoon. DINSDAG 17 juni 2014 25 Plus al het WK-nieuws BtasU VLISSINGEN - Op 4 juli om elf uur 's avonds begint het zelfbedachte avontuur van Mischa Sigtermans en Wijnand Huis (20). Project Naptime heet de reis, die begint met zo'n vijftien uur slaap. De vrienden worden geblind doekt in een auto naar een onbe kende plek gebracht, tweedui zend kilometer van hun woon plaats. Alleen hun vriend en chauffeur Pieter Petrignani (ook uit Vlissingen) weet waar ze naar toe gaan. „Hem kennende heeft hij een bizarre plek uitgekozen", zegt Mischa. Zodra ze op de plaats van bestemming zijn aangeko men, reist Pieter naar huis en blij ven Mischa en Wijnand achter. Zonder geld, telefoon of andere communicatieapparatuur. Wij nand: „We nemen alleen drie set jes kleding, een zaklamp en een halve liter water mee." Daarnaast krijgen de vrienden van Pieter een nog onbekend voor werp dat ze moeten ruilen met mensen die ze tegen komen. „Het is de bedoeling dat we het steeds voor iets duurders ruilen." Voor onderdak en vervoer zijn ze afhankelijk van de welwillend heid van anderen. „Ik speel gitaar en piano en Mischa kan drum men", vertelt Wijnand. „Als we in strumenten kunnen lenen, kun nen we misschien wel geld verdie nen als straatmuzikant." De vrienden kunnen niet wach ten om te vertrekken. Mischa: „Je leeft maar één keer, dus je moet een beetje leuke en spannende dingen doen, toch?" Wijnand: „We zijn twee maanden geleden ook al in Parijs geweest. Toen heb ben we heel veel nieuwe mensen ontmoet. Dat ligt ons wel." Tegelijkertijd zien ze hun avon tuur ook als een test voor zichzelf. „Ik ben verslaafd aan technolo gie", zegt Mischa. „Ik zit heel vaak achter mijn laptop en kijk vaak op Facebook. Zelfs als ik in gesprek met anderen ben, dan kijk ik op m'n mobiel. Heel asociaal eigen lijk. Veel andere jongeren zullen dat wel herkennen. Ik ben heel Je leeft maar één keer, dus je moet een beetje leuke en spannende dingen doen, toch? erg benieuwd hoe het zal zijn zon der al die apparatuur." Mocht het misgaan, dan hebben de jongens een envelop met een nood telefoon en vijftig euro bij zich. „Maar die willen we echt niet gebruiken", zegt Wijnand. La chend: „Als we dat doen, moeten we namelijk een opdracht uitvoe ren. En daarvoor heeft Pieter vast iets verschrikkelijks bedacht." Onderweg leggen de jongens zo veel mogelijk belevenissen en ont moetingen vast met een camera. Ze zijn van plan om er thuis een film van te maken. Mischa en Wijnand proberen via crowdfiinding-website Kickstar- ter aan sponsoren te komen om hun avontuur te bekostigen. Met het geld willen ze onder meer ca mera's aanschaffen en een GPS-tracker, zodat iedereen hun reis online kan volgen. Bij de geboorte van hun zoontje Jay- den besloot het Zierikzeese koppel een babyshower te houden. Het was een uitermate gezellige bijeenkomst tot haar broer met zijn nieuwe vriendin zich bij het gezelschap voegde. De jonge moeder had het - om het diplomatiek te zeggen - niet zo begrepen op de vriendin van haar broer. Dus troonde zij haar broer onopvallend mee naar boven om hem in de babykamer eens onge zouten te vertellen hoe zij over die sloerie dacht. Terug beneden hing in de volle huis kamer een beklemmende stilte, die slechts werd onderbroken door de uit de babyfoon opstijgende sabbel- geluidjes van Jayden in zijn bedje. Over de uitkomst van de besluit vorming werden geen mededelin gen gedaan, uit angst dat andere schuldeisers en belanghebbenden rond het faillissement op hun beurt een claim bij de provincie kunnen leggen. Aanvankelijk zou alleen het aanbestedingsvoorstel voor het opruimen van de achter gebleven fosforrestanten en licht-radioactieve stoffen op het fabrieksterrein en de installaties in beslotenheid worden bespro ken. Maar daar werd na twee uur vergaderen en een korte schor sing op teruggekomen. De Staten leden kregen uiterste geheimhou ding opgelegd. De sanering kost naar verwach ting 70 tot 90 miljoen euro. De provincie en de eigenaar van het terrein, Zeeland Seaports (ZSP), bereikten in maart een overeen komst met de curatoren van Thermphos. De curatoren dragen 35 miljoen bij in de kosten en ZSP wordt hoofdverantwoordelijk voor de sanering, mits de Staten voor 1 juli de knoop doorhakken. WORLD CUP door Marcel Modde door Cornelleke Blok Mischa Sigtermans O Kijk op www.kickstarter.com en zoek op Project Naptime. Als de jongens genoeg geld bij elkaar krij gen, is de reis te volgen via www.facebook.com/projectnaptime O pagina 27: Zorg over veront reiniging bodem Thermphos Tip? redactie@pzc.nl Mischa Sigtermans (links) en Wijnand Huis uit Vlissingen beginnen op 4 juli aan hun avontuur 'Project Naptime'. foto Ruben Oreel Avontuurlijke dropping MIDDELBURG - De provincie snijdt zichzelf, direct of indirect, diep in de vingers met de sanering van het bedrijfsterrein en installaties van het failliete Thermphos. De Staten vergaderden maandag ruim drie uur achter gesloten deuren over de financiële gevolgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25