PZC Kind dat ouders slaat 18 19 FAMILIE Het kan echt: jezelf fitter en soepeler voelen zonder al te veel krachtsinspanning. Met essentrics, een ballet-achtige workout, in Nederland én Europa geïntroduceerd door Daniëlle de Wildt. Je hoeft niet af te zien en jezelf niet in het zweet te werken. Daniëlle de Wildt maakte bij toeval kennis met essen trics. Ze werd door haar moeder meegenomen op vakantie naar Mexico. Niet om er op het strand te gaan liggen luieren, maar voor een fitnessvakantie. Voor De Wildt een eyeopener, want daar ontdekte ze hoe ze haar lichamelijke klach ten te lijf moest gaan. Voor Daniëlles moe der was het een hereniging met een vroege re vriendin: Miranda Esmonde-White, die de essentrics-techniek ontwikkelde. Het heeft sterke verwantschap met de ballet techniek. Niet vreemd, want Esmonde- White werkte zelf jarenlang als danseres. Daniëlle de Wildt (34) had een ontzettend leuke baan, maar toch besloot ze een paar jaar geleden het roer om te gooien. Van pro ductmanager bij een cosmeticabedrijf werd ze docent essentrics en de pionier van essentrics in Europa. Eerst een uitleg over essentrics, de workout die steeds meer terrein wint. „Ik moet altijd een beet je lachen als iemand zegt dat ik aan het pio nieren ben, maar het klopt wel. Ik heb deze training hier in Europa geïntroduceerd." Haar kennismaking met essentrics, ook wel workout aan de barre genoemd, is een verhaal van toevalligheden. „Een paar jaar geleden liep ik een blessure op aan mijn schouder. Die liet ik behandelen, maar het onderliggende probleem - een slechte hou ding - negeerde ik. Het gevolg daarvan was dat ik steeds meer last kreeg, ook van mijn andere schouder en mijn rug. Toen belde mijn moeder met het verhaal dat ze weer contact had met een vriendin van vroeger en of ik niet mee zou willen naar Mexico. Daar organiseerde deze vriendin, Miranda Esmonde, een fitnessvakantie." Het werd haar eerste ervaring met de work out, die ontwikkeld is om sterk en slank te blijven én blessures te voorkomen. „Daar merkte ik pas wat er mis was. En na een paar dagen trainen, had ik al minder klach ten. Dat kwam omdat ik leerde mijn li chaamshouding te veranderen." Lichaamshouding is een belangrijk onder deel van essentrics. Ook tijdens de lessen die Daniëlle geeft, blijft ze dat voortdurend benadrukken. „Veel mensen hebben last van hun rug doordat ze verkeerd staan. Ook Miranda had rugklachten. Om na haar danscarrière in vorm te blijven, zocht ze met fysiotherapeuten en chiropractors naar een trainingsprogramma waarmee dat kon. Zo is essentrics dus ontwikkeld." Op de Amerikaanse tv is Esmonde al jaren te zien met haar Classical stretch show.Es monde maakte voor haar methode gebruik van haar dansachtergrond. „Maar je hoeft niets met dans te hebben om de workout te doen. Ik heb ook geen kijk op ballet. Maar het klopt wel dat veel van de stretch oefeningen ook door dansers worden ge bruikt. Stretchen is een belangrijk onder deel van essentrics. In tegenstelling tot veel andere workouts werk je bij essentrics niet met gewichten, maar gebruik je alleen je lichaam om spieren te versterken." Door een dynamische en vloeiende manier - bijna tai chi-achtig - van stretchen, wor den lange, soepele en slanke spieren ont wikkeld. „De opzet van de methode is ook zo dat het voor iedereen te doen is. Je hoeft niet af te zien, geen moeilijke pasjes aan te leren en jezelf compleet in het zweet te werken voor een slanke vorm, een mooie houding en goede conditie. Daarbij valt het ook nog ontzettend mee met de spierpijn." Gezond Fit door betere lichaamshouding door Nanska van de Laar Essentrics kan beoefend worden op verschillen de locaties in Nederland, onder meer in Amster dam, Apeldoorn, Den Bosch, Venray en Zaltbom- mel. Zie voor meer info: www.essentrics.nl reageren? r gezondheid@depersdienst.nl Daniëlle de Wildt aan het lesgeven, foto Ella Tilgenkamp, foto boven Mattew Barbeau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15