Het wonder van Las Vegas aan de Amstel Het ene poppodium ziet zich in de marge van de markt geduwd, het andere wordt meegezogen in de slipstream van het succes. Poptempel Ziggo Dome heeft de concertmarkt flink veranderd. yAw/,0/^ MéAA 10 VERDIEPING TWEE JAAR ZIGGO DOME Artiesten zijn lyrisch over de popzaal, die ooit op een sigarendoosje werd getekend Glennis Grace staat volgend jaar februari voor de tweede keer met de Ladies of Soul in Ziggo Dome. Voor de zangeres was het eer ste concert in februari van dit jaar een hoogte punt in haar carrière. „Er gaan gigantisch veel men sen in die zaal, maar toch voelt het intiem. De ener gie die je op dat podium krijgt, brengt je naar een andere dimensie. Dat is zo'n uniek gevoel." Glennis Grace is niet de enige artiest die lovend is over de Amsterdamse ve nue. Marco Borsato, die er onlangs nog volle zalen trok met zijn Duizend Spiegels-tour, beschouwt het als 'de ultieme arena': „Elke steen van dat ge bouw ademt muziek." Danny Damman mijmer de al over een grootse popzaal toen hij nog ma nager commerciële zaken bij de ArenA was, samen met ArenA-baas Henk Markerink. Vanuit diens kantoor, recht tegenover de huidige Ziggo Dome, fantaseerden ze over een hypermoderne nieuwe zaal. „Hier lag nog een par- keerterreintje en een gras landje waar vogels schar relden. Henk pakte zijn si- garendoosje, maakte aan de achterkant een teke ning en zei: 'hier komt een Music Dome', want zo noemden we het toen." Er volgden aftastende ge sprekken met onder meer concertpromotor Mojo en Black Box Real Estate, de partijen achter de succes volle Heineken Music Hall. Zij bleken al vanaf 2004 bezig met plannen voor een nieuwe zaal voor versterkte muziek. De ArenA haakte uiteinde lijk af en de Black Box zet te haar plannen door. Per 1 januari 2008 trad Dam- man in dienst van de Mu sic Dome Exploitatie BV als commercieel direc teur, toen nog werkend vanuit een kantoortje in 'zusterzaal' HMH. De bouw van 'Las Vegas aan de Amstel' kende heel wat dips. Een aannemer ging failliet, vergunnin gen lieten op zich wach ten. Toch kwam-ie er in twee jaar tijd: de vorig jaar door de MTV Europe an Music Awardsshow wereldberoemd gewor den, met 120.000 ledlamp jes bedekte zwarte blok kendoos. Ondanks de cri sis loopt de Ziggo Dome vanaf het begin als een trein. Inmiddels is er naast een groot hotel in aanbouw en wordt ook het voorplein opgeknapt. Zelfheeft hij nooit getwij feld, zegt Damman. Zijn geheime wapen? 'Bele ving'. „Een evenementen locatie moet iets toevoe gen aan de beleving. Het gebouw moet goed zijn, maar de mensen die er werken, die moeten net zo goed zijn. We weten: een tien wordt het nooit, maar we werken hard om die dikke voldoende vast te houden." r f//t 'y/öy //tt/ffj'/fM'/! I De Ziggo Dome is open sinds 2012. De buitenkant is een zwarte doos, maar wordt bij concerten omgetoverd tot een zee van licht, foto's HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10