KEUKEN OUTLET WINKEL Organisatie wil volgend jaar nog meer activiteiten Gapinge wint hoofdprijs ringrijden WALCHEREN 21 www.driekleur.nl ringrijden Goedkoper kan niet... leuker wel! Motorrijder raakt gewond bij ongeval Een 22-jarige motorrijder uit Vlissingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een eenzijdig on geval op de Muidenweg bij Arnemuiden. Hij liep een zware hersenschudding en een gescheurde nekwervel op. Het ongeluk gebeurde kort na middernacht. Een traumahelikopter en de brandweer verleenden assis tentie. De man is naar het ziekenhuis gebracht Vierdaagse houdt rekening met WK De avondvierdaagse in Oost- kapelle start vanavond tot en met donderdag dagelijks bij de Halve Maan aan de Schoolstraat. Inschrijven is mogelijk vanaf 18.00 uur, woensdag is dat om 16.00 uur vanwege het WK. De te lopen afstanden zijn 5 en 10 kilometer. Voor iedereen die voor de eerste keer mee loopt is er een gratis wandel boekje. Symposium over buurtbemiddeling Onenigheid tussen buurtge noten kan een negatieve in vloed hebben op de leefbaar heid in de buurt. Daarom houdt Buurtbemiddeling van Stichting Welzijn Mid delburg morgenmiddag tus sen 13.30 en 17.00 uur een symposium over buurtbe middeling bij psychische en sociale kwetsbaarheid. Het symposium wordt gehou den in het Spiegeltheater aan de J.V. Sprengerslaan 6. MIDDELBURG - De tweede editie van de Stadsfeesten, die van don derdag tot en met zondag werden gehouden in Middelburg, is ge slaagd. Dat zei voorzitter Hui- bert-Jan Vader van hoofdorganisa tor Bella Festa zondag toen de af- sluitingact, het Buitenfeest, nog in volle gang was. Vader: „Het evenement is goed verlopen. De stad bruiste de afge lopen dagen en dat was precies de bedoeling. We hadden leuke acts op het programma staan en er kwam ook leuk publiek op de acti viteiten af. Wat mij betreft kun nen we vanaf maandag alweer vooruit kijken naar een volgende editie." Het evenement werd de afgelo pen dagen druk bezocht, maar over bezoekersaantallen is bij de organisatie niets bekend. Vader: „Het is voor ons niet duidelijk welke mensen er speciaal voor de Stadsfeesten zijn gekomen en wie er boodschappen is gaan doen en toevallig op het evenement te rechtkwam. Maar dat is nu juist onze bedoeling. Dat mensen ver rast worden en dan verder gaan kijken." Vader is blij met het feit dat de Stadsfeesten samenvielen met de herdenking van de afschaffing van de slavernij. Dat zorgde niet alleen voor meer bezoekers, maar het betekende ook dat hij met de gemeente kon samenwerken, bij voorbeeld voor het organiseren van activiteiten en het maken van gezamenlijke flyers. Hiermee kon den onder meer de kosten wor den gedrukt. Volgens Vader was het niet lastig om het evenement financieel rond te krijgen omdat veel horecaondernemers eigen ini tiatief tonen om activiteiten op touw te zetten. „Natuurlijk wil je altijd meer dan wat mogelijk is met de beschikbare gelden, maar ik ben dik tevreden met deze edi tie. De horeca vaart erbij, de be zoekers zijn tevreden en ook voor Middelburg zelf is het goed. Vol gend jaar hoop ik dat we met zijn allen nog meer activiteiten kun nen organiseren om ook een der de editie van de Stadsfeesten te la ten slagen." Driekleur heeft wel een gezicht! Er verschenen 39 deelnemers, ver deeld over drietallen en uitko mend voor tien verschillende af delingen, aan de start. Na vijf beurten stak Gapinge 8 dertien van de vijftien ringen. Toch had den ze het niet makkelijk, want Zuid-Beveland 3 en 4 legden hun het vuur aan de schenen. Het was dan ook steeds stuivertje wisse len voor de koppositie. Na 21 beurten ging het drietal van Gapinge 8 alleen aan kop verder en bouwde ze de voorsprong steeds verder uit. Zo ver, dat ze in de 29e beurt al zeker waren van het kampioenschap. Ze staken in totaal 83 ringen. Het jeugdige drie tal bestond uit Kees Langebeeke jr., Kristel Blok en Qualid Ridders- ma. Zij staken respectievelijk 26, 28 en 29 ringen. Het drietal van Zuid-Beveland 4 veroverde de tweede plaats met 77 ringen en promoveert ook naar de tweede klas. Hiervoor staken Klazina Boogaard, Karin Besuijen en Jelle van Stee 26,25 en 26 ringen. In de staart van het klassement was het tot en met de laatste beurt spannend. Koudekerke 5 stond met 57 ringen op de laatste plaats en degradeert hierdoor naar de vierde klas. De strijd om de twaalfde plaats (betekent ook degradatie) werd uiteindelijk 'ge wonnen' door Souburg 2, die in de laatste beurten een paar ringen liet hangen. Persoonlijk kam pioen werd Qualid Riddersma, voor Harry Schout van de afde ling Grijpskerke. mg Buitenruststraat 18 Middelburg verzekeringen hypotheken pensioenen va:, kcrmggt MAANDAG 16 JUNI 2014 Spoorstraat i8c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie wiuw.keubenoutletwinfeel.nl ARNEMUIDEN OOSTKAPELLE MIDDELBURG Enkele kinderen luisteren aandachtig naar mister Anansi die vertelt over slavernij, foto Ruben Oreel door Rian Janse MELISKERKE - Een drietal uit Gapin ge is er zaterdag tijdens de klassen- wedstrijd ringrijden in Meliskerke opnieuw met de hoofdprijs van door gegaan. Kijk op www.ringrijden.nl voor de complete uitslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21