Jihadisten van ISIS zet foto's massa-executies op "TWitter Sensational South Africa Ride Before The Roses brengt 34.836 euro op EEN* ■■26% Sport Door falende ICT-systemen, te weinig mankracht en liegende agenten is het nog altijd een crime om aangifte te doen. ONEENS 74% Jong Ambon blij met nieuwe accommodatie Bewolking overheerst 17c MAANDAG 16 juni 2014 Plus al het WK-nieuws DEN HAAG - Wie aangifte doet bij de politie, komt vaak bedrogen uit. Internetaangiftes gaan verlo ren, het duurt eindeloos om in een andere plaats aangifte te doen en sommige agenten liegen over de afhandeling van inbraakaangif tes. Dat blijkt uit een rapport van de Inspectie Veiligheid en Justi tie. Door de vorming van de Nationa le Politie zou het makkelijker moeten zijn geworden aangifte te doen, maar volgens de inspectie gaat er nog van alles mis. Zo advi seert de politie meestal aangifte te doen via internet. Maar voor ernstige zaken, zoals inbraak of ge weld, moet een slachtoffer nog wél met een agent spreken. Vol gens de inspectie worden inter netaangiftes niet goed gecontro leerd, waardoor belangrijke aangif tes verloren kunnen gaan. Aangifte doen in een andere plaats dan waar een delict is ge pleegd, is ook een hels karwei. Doordat de ICT-systemen van de politie niet goed op elkaar aanslui ten, moet een agent een aangifte eerst uitprinten en per post naar de regio sturen waar het delict is gepleegd. Daar moet een andere agent de aangifte opnieuw intik ken op de computer. Dat zorgt niet alleen voor langere wachttij den voor burgers, maar ook voor onnodig werk voor agenten, stelt de inspectie. Het gaat ook fout bij de afhande ling van aangiftes. Wie slachtoffer is van woninginbraak, moet bin nen twee weken worden terugge beld over de stand van zaken rond de aangifte. Dit blijkt bijna altijd te gebeuren, maar volgens de inspectie liegen agenten hier soms over. Ze zetten een 'vinkje' in het systeem, terwijf ze de aan gever helemaal niet hebben terug gebeld. De aangifteproblemen spelen al langer. Eind vorig jaar zei minis ter Opstelten van Veiligheid en Justitie dat 'cultuurveranderingen binnen de politie' nodig zijn. „Dat kost tijd", zei hij. GOES - De Ride Before the Roses, de Zeeuwse proloog van de Ride for the Roses op 7 september, heeft zaterdagmiddag 34.836 euro opgebracht voor het KWF, voor de bestrijding van kanker. Er re den 2516 mensen mee in de twee toertochten. Naast de opbrengst van de gespon sorde toertochten door de Beve- landen waren er ook donaties voor Zeeuwse instellingen voor kankerpatiënten. De vijf Palazzoli- huizen waar mensen lotgenoten treffen, hospice het Clarahofje in Goes en de Vrienden van het be stralingscentrum ZRTI kregen elk 2500 euro van sponsors. Het perso neel van hoofdsponsor Delta bracht nog eens 2000 euro bijeen. Remco Wevers, bestuurslid voor de landelijke Ride for the Roses, fietste zaterdag vanuit Oldenzaal naar Goes (304 kilometer) als dankbetuiging voor het extra eve nement nu de landelijke Ride in september in Goes start. Rondreis De jihadisten hebben bij de be richten foto's van gruwelijke exe cuties geplaatst, maar het is niet duidelijk waar en wanneer de beelden zijn gemaakt. Op de fo to's lijken gemaskerde mannen van ISIS te staan. Zij zetten hun gevangenen in voertuigen en dwingen die op een later moment om op hun buik en met hun han den op hun rug in een greppel te gaan liggen. Op andere beelden lij ken de gevangen in plassen bloed te liggen. De zwarte vlag van ISIL wordt duidelijk in beeld gebracht. Kras.nl/25990 of bel 0900-9697^ DE STELLING UW MENING 336 reacties Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 139 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Aangifte doen blijft drama door Peter Winterman Deelnemers aan de toertocht van 100 kilometer rijden langs het kanaal van Goes, foto Johan van der Heijden 100% vertrekgarantie 16 dagen al v.a. j BAGDAD - Extremisten van de Isla mitische Staat van Irak en de Le vant (ISIS) claimen op Twitter dat ze 1700 Iraakse militairen hebben geëxecuteerd. O pagina 8: ISIS rukt op naar Bagdad Het historische moment van de Koerden komt nabij Bezoek o.a. Pretoria, Kruger NP, Swaziland en de Drakensbergen. Laatste plaatsen vertrek augustus Incl. vlucht, hotels, ontbijt en NL-sprekende reisleiding Klantbeoordeling 8,0 'Een mooie reis voor natuurliefhebbers' Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Ik heb vertrouwen in de politie Reageer op pzc.nl De migratieregels van Nederland zijn te streng

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1