Marie (100) had graag haar rijbewijs gehaald 66 Het is jaren niks geweest bij de Belgen. Maar we gaan Nederland nu echt verslaan! 66 België mag blij zijn als het in Brazilië komt, met al die stakingen altijd op Zaventem ZEEUWS-VLAANDEREN 33 kijk voor onze acties op Facebook Tien muziekclubs spelen op Markt De tien West-Zeeuws- Vlaamse muziekverenigin gen treden zaterdag op tij dens een muziekfestival. Dit jaar is het de beurt aan Geduld Overwint uit IJ- zendijke om dat te organise ren. Het concert vindt plaats op de Markt en begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Bij slecht weer gaat het evene ment niet door. Cannamella brengt barok in belfort Barokensemble Cannamella geeft zondag een koffiecon cert in het belfort in Sluis. De groep werkt als basis met blokfluiten en dubbel- rietbladinstrumenten - Can namella is dan ook Italiaans voor zoethoutje. Het ensem ble speelt in Sluis werk van Haendel. Het concert begint om 10.30 uur. Toegang is gratis. AARDENBURG De Piemontees zet deuren open Hoeveslagerij De Piemon tees aan de Jokweg bij Aar denburg houdt morgen open dag. Dat gebeurt in het kader van de nationale Open Dagen van de Vlees veehouderij, die morgen en zondag zijn. Bij de Piemon tees zijn tussen 10.00 en 17.00 uur de Piemontese run deren en producten uit de slagerij te zien. AARDENBURG BachPlus speelt Pinkstercantates Het BachPlus Ensemble speelt zondag in de Sint Baafs in Aardenburg. De groep brengt een aantal Pinkstercantates. Het concert begint om 16.00 uur. Organisatie is in han den van de Stichting Bach- Comité Aardenburg. Toe gang kost 20 euro; kinderen en jongeren tot 18 jaar mo gen gratis naar binnen. maakt tussen Rode Duivels en Oranje Leeuwen. Zeeuws-Vlaam- se stamgasten krijgen de rechter helft, Vlamingen de linkerhelft van de kroeg als de bal rolt. Vaste klant Annick Henderickx, om en om de Belgische en de Ne derlandse kleuren op de gelna gels: „Ik ben getrouwd met een Nederlander, dus ben ik neutraal. Maar ik denk dat Nederland nu een dipje gaat krijgen." Kastelein Christophe Claessens is het Bel gische vlaggenschip van café Be nelux: „Het is jarenlang niks ge weest bij de Belgen. Maar nu gaan wij die Nederlanders verslaan!" Uiteindelijk draait het in de kroeg toch vooral om de gezelligheid, ongeacht welk land wint? Dat vindt Ineke Blommaert in elk ge- val wel. Haar gedachten gaan te rug naar het WK van vier jaar ge leden. „Toen was het zo warm. Hebben we buiten een zwembad je opgeblazen. Dat was heel gezel lig. Veel mensen komen ook voor de sfeer naar hier." Jos probeert de wedstrijden, tussen het wer ken door, zo goed mogelijk te vol gen. „België geef ik meer kans, die hebben een makkelijke groep." Ineke houdt zich niet echt met het voetbal bezig - „Iedereen die zich heeft geplaatst is toch goed?" - maar voor de finale heeft ze wel een wens. „Ik hoop op Neder- land-België. Kunnen tenminste alle versieringen blijven hangen." HOEK - Wat had Marie Kooman graag haar rijbewijs gehaald, zo dat ze in een auto door de streek kon toeren. Maar ze mocht het niet, omdat haar vader veel te bang was dat hij zijn auto dan nooit meer terug zou zien. Nog steeds komt die frustratie re gelmatig naar boven, ook al is Ma rie al een aantal jaren vergeetach tig. „Ze heeft daardoor heel veel gefietst. Ze zette voor de vrouwen vereniging zelfs fietstochten uit", vertelt haar in Texel woonachtige nichtje Hannie van Noort. Gisteren vierde Marie in zorgcen trum Vremdieke in Hoek haar honderdste verjaardag. Sinds 2002 woont ze in Hoek, daarvoor in haar geboorteplaats Sluiskil. „Mijn tante was als secretaresse werkzaam in het bouwbedrijf van haar vader. Voor die tijd was het best bijzonder dat ze een typecur sus en een cursus steno schrijven mocht volgen." Marie trouwde niet. „Ze zorgde heel trouw voor haar moeder, die diabetes had. Die rol is haar toch wel opgelegd. Zo ging dat toen. Haar levenspad werd uitgestip peld. Ik denk weieens dat als zij zelf meer keuzes had kunnen ma ken, ze ergens leidinggevende was geworden", vermoedt nicht Hannie. Marie overleefde haar drie jonge re broers. Voor veertig jaar orgel spel in de hervormde kerk is ze koninklijk onderscheiden. wezig. Maar: de kleuren komen niet door elkaar voor. In café Bene lux is een duidelijke scheiding ge- VRIJDAG 13 JUNI 2014 www.facebook.com/autoschadeteam utoschadeteam KJ IJZENDIJKE SLUIS café wel in meerdere kleuren versieren. Peter Nicolai „Negentig procent hier is Belg." foto Christophe Claessens Enkele 'Ollandse' supporters door Raymond de Frel Ineke en Jos Blommaert moéten hun lp-." Marie Kooman kreeg gisteren op haar honderdste verjaardag bezoek van haar nicht Hannie van Noort-Kooman, die op Texel woont, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 81