Schoolplein slaat over SP: Korting zomerbus niet alleen voor toerist Schoondijke wil vooral bruikbaar dorpsplein Vergunningen parkeren kust niet te goedkoop I I I I 32 ZEEUWS-VLAANDEREN WK-KOORTS Eindelijk zijn de Rode Duivels weer van de partij op een WK. In de grensstreek wordt de vlag gehesen. Klassiek duo speelt in locaties van SVRZ F Op deze plek leest u op vrijdag normaal gesproken de rubriek Schoolplein, waarin drie leerlin gen van een Zeeuws-Vlaamse middelbare school hun mening geven over een lokaal, nationaal of internationaal nieuwsonder werp. De Rede uit Terneuzen kon deze week vanwege examendruk- te echter geen leerlingen leveren. Volgende week is er wel weer ge woon een Schoolplein. Gasten van verblijfsaccommoda- ties in de gemeente Sluis kunnen voor een paar euro een pas kopen. Daarmee kunnen ze mee met de zomerbus en krijgen ze korting bij attracties en op arrangemen ten in de regio. De SP wijst erop dat de pas mede wordt gefinan cierd uit gemeentelijke subsidie en dus met gemeenschapsgeld. „Daarom hebben inwoners ook recht op het gebruik van de bus te gen het goedkope tarief, schrijft de partij in een brief aan burge meester en wethouders van Sluis. De SP stelt voor om de pas via WV-kantoren en supermarkten ook bij bewoners aan de man te brengen. De fractie wil dat het Sluise colle ge en de Sluise gemeenteraad zich inzetten om aan 'deze oneer lijke praktijk' een einde te maken, het liefst nog vóór de kustbus dit het hoogseizoen gaat rijden. Schoondijke is een dorp, geen stad, was de reactie op een presen tatie van CPC'er Hans Schroder, toen die voorbeeldfoto's toonde van pleinen in binnen- en buiten landse steden. Schroder hamerde op de kenmerken 'doelmatig; duurzaam en onderhoudsvriende- liik'. „Niet zoals de Markt in Aar- ZWEDEN ZIJN STERK Volvo V40 StÊi HP® 14% BIJTELLING 26.995 Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115-697455 www.cappendijk.nl denburg zonder enige functie of zo bewerkelijk als het Spuiplein in Breskens. Ik hoop dat we hier straks een architect hebben, die meer oog voor het resultaat heeft dan daar op het dure Spuiplein. Daar is over pakweg tien jaar veel aan vervanging toe. Ik hoop dat Schoondijke na het opknappen en verfraaien van het plein er weer vijftig jaar tegen kan." Dorpsraad, CPC en gemeente Sluis overleggen later deze maand over de keuze voor een architect. Begin 2015 moet, in combinatie met rioleringswerkzaamheden, een begin worden gemaakt met het opknappen van het plein. Jarenlang konden ze er wel, enigs zins besmuikt, om lachen. Om die gekke Ollanders die bij ieder groot voetbaltoernooi steevast het oranje tevoorschijn halen. Hele straten, cafés: en zelfs auto's kleurden oranje. De Belgen zagen het een tikkeltje verbaasd aan en. wipten soms de grens over om zich onder te dompelen in de la wine van enthousiasme. Zelf had den ze geen reden uit de bol te gaan, want België bleef meestal steken in de kwalificatierondes. Tot leedvermaak van al die Ollan ders. Maar dat is nu voorbij. Bel gië is er weer bij. Sterker nog, de Rode Duivels horen volgens som migen zelfs tot de outsiders. Een plaatsje in de kwartfinales moet zeker haalbaar zijn en misschien wel meer... Dus kleurt België zwart, geel en rood. De bescheidenheid wordt overboord gegooid en de drie kleur krijgt alle ruimte. Gevels worden zwart, geel en rood ge schilderd, De Lijn rijdt met specia le bussen en werkelijk overal staan grote schermen op markten en pleinen om de voetbalsuppor ters op hun wenken te bedienen. De driekleur wappert fier aan ge vels en in alle winkels zie je wel wat terug van het WK. Ook in de grensstreek waar de Oranje leeuw en de Rode Duivel elkaar de hand kunnen schudden. Letterlijk soms. Zoals in Nieuw Namen bij café 't Rost Zand. Aan de gevel brult de Nederlandse leeuw rich ting de Belgische vlag. Binnenin hangt de kreet 'Hup Holland Hup' naast de koppen van Driesje Mertens en Vincent Kompany. „Zeker negentig procent van onze klanten is Belg, dus we moeten ons café wel in meerdere kleuren versieren", legt Ineke Blommaert uit. Samen met Jos runt ze de kroeg tien jaar. Aangezien België voor het laatst in 2002 actief was op een groot toernooi, is het de eerste keer dat de driekleur van de zuiderburen is opgehangen. Toch waren de Belgen vier jaar ge leden veelvuldig in het café te vin den. In het oranje. Ineke: „Daar om supporteren we nu ook voor de Belgen. Hier in het café is er wel meer strijd tussen 'd'Ollan- ders' en de Belgen. Iedereen die aan de toog zit heeft natuurlijk verstand van voetbal, haha. Dat gaat op een vriendschappelijke manier hoor. De Belgen zeggen dat ze verder komen dan Neder land; de Nederlanders zeggen dat België blij mag zijn als het in Bra zilië komt, aangezien ze op Zaven- tem altijd staken." Bij café Benelux in het Belgische Koewacht, precies op de grens, is het weinig anders. Oranje én zwart, geel en rood zijn alom aan- Een gezin dat tien keer naar het strand gaat, is met de huidige ta rieven al veertig euro kwijt. Voor nog geen drie keer dat geld kun nen werknemers van paviljoens en jachteigenaren een heel jaar een plaats bezetten, rekende Ar nold Scheppers (D&T) voor. Sjaak Quaak (CDA) stelde dat mensen ook met de fiets naar het strand kunnen gaan als ze goedkoper uit willen zijn. Het leek Mare Rijk (Nieuw Gemeentebelang) dan weer niet zo gek om alle inwo ners van Sluis de kans te geven een parkeervergunning voor de hele kustlijn aan te schaffen. Wethouder Chris van de Vijver vond die suggestie 'wel erg ver gaan'. Het tarief van 110 euro is tot stand gekomen tijdens onder handelingen en is een 'verant woord bedrag', stelde de wethou der. Of de raad dat met haar eens is, blijkt later deze maand. TERNEUZEN - Het klassieke duo De Thuiskomst brengt op 24 en 25 juni een klassiek programma ten gehore in verschillende locaties van SVRZ in Zeeuws-Vlaanderen. Op dinsdag 24 juni is het ensem ble vanaf 14.30 uur in Ter Schorre in Terneuzen. Woensdag 25 juni beginnen ze hun concert om 14.00 uur in De Molenhof in Zaamslag en om 19.00 uur in De Vurssche in Axel. Het duo De Thuiskomst bestaat uit violiste Quirine van Hoek en accordeoniste Ellen Zijm. Ze brengen een gevarieerd klassiek programma van twee keer dertig rp minuten. door Martijn de Koning OOSTBURC - De toeristenkorting op de 'kustbus' - buslijn 14 die in de zomermaanden langs de West- Zeeuws-Vlaamse kust rijdt - moet ook gelden voor bewoners van de gemeente Sluis. Dat vindt de frac tie van de SP in de Sluise gemeen teraad. door Wilma Valk SCHOONDIJKE - Niet alle pakweg vijftig aanwezige inwoners van Schoondijke konden woensdag he lemaal meegaan met plannen van bewonerscollectief CPC voor inrich ting van het Plein in hun dorp. vanaf Rode Duivels hand in hand met O ran j e door Romain van Damme en Bob Maes NIEUW NAMEN/KOEWACHT - I De Kerkstraat in Zelzate vlagt en is ook wel, na twaalf jaar afwezigheid. klaar voor het WK voetbal. Dat mag foto Peter Nicolai door René Hoonhorst SLUIS - Eigenaren van een jacht in Cadzand en paviljoenhouders langs de kust zitten voor een dubbeltje op de eerste rang als ze 'slechts' 110 euro voor een parkeervergun- ning hoeven te betalen, betoogden Sluise raadsleden deze week tij dens een commissievergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80