'Mijn portefeuille gaat echt ergens over' Bankmedewerker gaat het schip in Sport en waterspelen met privélening aan gokverslaafde voor Thoolse jeugd BEVELANDEN en THOLEN 35 Best even een omschakeling, zegt Van der Reest, die nu vijf weken in functie is. Want echt in de planning zat het wethouderschap niet. „Begin dit jaar zat ik nog in mijn eigen bedrijf (interim-mana gement, red.) en was ik afdelings hoofd bij de gemeente Woensd- recht. Ik had vier jaar geleden af scheid genomen als raadslid om meer tijd voor mijn gezin en be drijf te hebben." Het wethouder schap was wat betreft politieke ambities wel de enige die de Goe- senaar nog had. Van der Reest is gepokt en gemazeld binnen de ge meentelijk overheid, hij was ruim 22 jaar ambtenaar en heeft vele ge meentehuizen van binnen gezien. Het was in dat opzicht niet zo ver wonderlijk dat de partij hem pol ste voor de baan. Dat was al voor de verkiezingen, maar de SGP-CU leek na vier jaar oppositie weer kans te maken als coalitiepartij en dat bleek niet verkeerd ingeschat, want de fractie ging 19 maart van drie naar vier zetels. Van der Reest is binnen het colle ge de opvolger van PvdA'er Jan de Pooter en heeft diens portefeuille ook voor het grootste deel overge nomen: het 'sociale domein', waar onder meer de WMO, Parti cipatiewet en welzijn onder val len. Een portefeuille die 'echt er gens over gaat', vindt hij. „Er staat op dat gebied veel te gebeuren. Lo kaal bijvoorbeeld de samenwer king tussen de Bevelandse ge meenten en de positie van het SWVO (Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterscheldere- gio). De grootste uitdaging is om met minder geld van het Rijk een nieuw raamwerk op te zetten, waardoor zorgvragers niet tussen wal en schip vallen. Bestaande ini tiatieven faciliteren in combinatie met wat we als gemeente zelf kun nen doen." Samenwerking is wat betreft de wethouder de komende periode een sleutelwoord. Ondanks de pessimistische geluiden dat de sa menleving juist individualiseert, heeft van der Reest daar vertrou- Als je niet tegen kritiek kunt, dan moet je geen bestuurder worden wen in. „Zeker als je ziet dat we binnen de Oosterschelderegio al heel actief zijn." De kersverse be stuurder heeft het idee dat die maatschappelijke rol hem wel ligt. „Dicht bij jezelf blijven, maar ook weten wie je doelgroep is. Naar de mensen toe." Dat brengt Van der Reest in de praktijk door overal kennis te gaan maken. Mor gen opent hij bijvoorbeeld het buurtfeest in de Goese Polder en die gelegenheid grijpt hij meteen aan om daar met mensen te spre ken. Hoewel hij net is begonnen, heeft Van der Reest wel al wat kritiek gekregen. PvdA-raadslid Wiert Omta concludeerde naar aanlei ding van de commissievergade ring van vorige week op zijn per soonlijke website dat de wethou der 'niet zo van het beantwoor den van vragen blijkt te zijn'. Van der Reest laat het langs zich heen gaan. „Als je niet tegen kritiek kunt, moet je geen bestuurder worden." Open middag bij kerkje Ellesdiek 't Kerkje van Ellesdiek in El- lewoutsdijk houdt morgen een open middag vanwege de tentoonstelling 'Verf zoe ken op laag water' met werk van Goese schilder Jan Ca- pello. Veel van zijn werk is gebaseerd op de natuur bij de 'Gebroken dijk' tussen Kattendijke en het Goese Sas. 't Kerkje is open tussen 13.30 uur en 16.00 uur. Demonstratie fruitbomen snoeien Bij het Fruitteeltmuseum vindt morgen een demon stratie over het dunnen en snoeien van fruitbomen plaats. Zo kunnen mensen leren voorkomen dat bomen dicht groeien en hoe ze vruchten meer ruimte en licht kunnen laten krijgen. Meedoen is gratis na beta ling van entree voor het mu seum, de demo duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Locomotieftrekken voor sterke vaders Voor kinderen die wel eens willen zien of hun vader echt zo sterk is als hij be weert, zet de Stoomtrein Goes-Borsele de 12.500 kilo wegende locomotief 122 op station Hoedekenskerke. Va der mag proberen die van zijn plaats te trekken. Deze vertrekt zondag om 11.00 en 14,00 uur vanuit Goes, de wedstrijd start steeds drie kwartier later. Signeersessie van 'Keutelen in fijn' Bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes vindt mor genmiddag weer een sig neersessie plaats van Wil lem van Dam, schrijver van het boekje Keutelen is fijn. Willem van Dam, oud-jour nalist van deze krant, zit daar van 15.00 tot 16.00 uur om zijn gebundelde co lumns te signeren en om kennis te maken met zijn fans. Hij kreeg nul op rekest, maar de 'adviseur private banking' wist wel een oplossing en beide man nen doken een kamertje in. Daar kreeg Al H. een lening van vier duizend euro. Tenminste, dat be drag zou hij binnen veertien da gen moeten terugbetalen, want met 2500 euro ging hij de deur uit En zo ging dat nog enkele ke ren. De 'adviseur' verstrekte 8400 euro en binnen en na één dag zou Al H. bijna het dubbele moeten te rugbetalen. Woekerwinsten dus, op leningen die de adviseur privé verstrekte. In totaal fourneerde hij een dikke 30.000 euro in de verwachting dat hem dat een ver mogen zou opleveren. Dat Al H. het geld zou terugbetalen, was voor de Goese adviseur een uitge maakte zaak. Immers: Al H. had het op zijn vader, moeder, kinde ren en de Koran gezworen. Het liep echter anders. Het geld werd linea recta gespendeerd in het Holland Casino en aan een ver blijf in een Hiltonhotel. „Verduis tering en oplichting", constateer de officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk. Hij eiste een taak straf van 240 uur, een voorwaarde lijke celstraf van twee maanden en het betalen van 30.444 euro schadevergoeding. „Nee, vrij spraak", vond advocaat Martijn van der Want. „Géén verduiste ring of oplichting, maar gewoon iemand die zijn leningen niet te rugbetaalt. En dat hoort niet bij het straf-, maar bij het civiele recht." Uitspraak 25 juni. Vrijdag 20 juni is er met gymnas tiekvereniging een Jump-in Freerunning in de Wellevate aan de Hoenderweg. Tfissen 18.00 uur en 19.30 uur kunnen basisschool kinderen vanaf groep 3 zich uitle ven. Van 19.45 uur tot 21.15 uur is de jeugd van 12 tot en met 18 aan de beurt. Sportieve kleding is raadzaam voor tumblingbaan, de verschillende trampolines en het freerunningparcours. Zaterdag 21 juni, Kaoiedag, wordt er bij het havenplateau een stella ge opgericht voor 'blobbing': de deelnemers (12 tot en met 18 jaar) worden in zwemkleding ver wacht. Vanaf een duikplank die nen zij op een half-opgeblazen luchtbed in het water te springen en de tegenstander, die al op dat bed zit, te lanceren. Dat gebeurt tussen 13.00 en 16.00 uur. De Set- allandse Kaoiedag biedt van 11.00 tot 17.00 uur allerlei activiteiten, en op de Krabbenkreek vaart de Schout- en Schepenenrace tussen 14.00 en 16.00 uur. VRIJDAG 13 JUNI 2014 André van der Reest, het nieuwe gezicht in het Goese college van burgemeester en wethouders, foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - Hij werd na de verkiezingen het enige nieuwe gezicht in het col lege van burgemeester en wethou ders, maar een onbekende in de Goese gemeentepolitiek is André van der Reest (51) zeker niet. Hij was van 2002 tot 2010 al raadslid voor de SGP-CU, maar maakt nu een 'rentree' als dagelijks bestuur der. André van der Reest ELLEWOUTSDIJK KAPELLE HOEDEKENSKERKE GOES door Ad Roos MIDDELBURG - De 34-jarige Goese- naar Ahmed Al H. was gokver slaafd. Het goud van zijn moeder belandde voor verpanding in een pandjeshuis en op enig moment wilde hij dat goud terug. Daar was geld voor nodig en dus stapte hij naar een bank in Goes om daar 2000 euro te lenen. SINT-ANNALAND - Een avond met spannende sporten en een dag met waterspektakel bij het havenpla teau, Dat heeft het Thoolse jonge renwerk in petto voor de jeugd van Tholen onder het motto Let's mo ve around in Sint Annaland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75