Impressie omslag ruitersport in jubileumboek Schenking taalcursus voor Wereldvrouwen beico aantrekkelijk shoppen SCHOUWEN-DUIVELAND 33 RENESSE STICHTING kijk voor onze acties op Facebook utoschadeteam Pinky's party tijdens wedstrijd Tijdens de voetbalwedstrijd Nederland-Spanje vindt van avond een alcoholvrije On The Rox party in discotheek Pinky's in Renesse plaats. Precies op tijd om de kinde ren (12 tot 15 jaar) af te zet ten. Die hoeven zelf geen mi nuut van de wedstrijd te missen dankzij tv-scher- men. Ook is er een voetbal pool met prijzen. Rapper jayh zorgt voor de muzikale omlijsting. Entree: vijf euro. Topkok op VIB-deck van Beachboom Chefkok Wouter van Laarho ven van restaurant De Mo len in Kaatsheuvel komt in actie tijdens Beachboom, za terdag 9 augustus op de Brouwersdam. Van Laarho ven heeft één Michelinster. Hij kookt op het VIB-deck, het verblijf voor de 'Very Im portant Beachboomers'. Dat zijn mensen die een eerste klasticket hebben gekocht of gekregen voor het jaarlijkse dancefestival op het strand. Documentaire over One Direction In het Diekhuus in Middel- harnis wordt morgenavond en vrijdagavond 20 juni de muziekdocumentaire One Di rection - This is us over de we reldwijd populaire boyband vertoond. Het verhaal gaat over de vijf jongens en hun razendsnel groeiend aantal fans. De film volgt de band leden vanaf hun deelname aan X-Factor tot wat ze nu zijn. De voorstellingen be ginnen om 19.00 uur. DREISCHOR - Het was in het jaar 1939 dat Piet Klompe uit Dreischor en Johannes Brouwer uit Zierikzee besloten dat veel meer mensen dan alleen zijzelf zouden moeten ervaren hoe fasci nerend het was op een werkpaard op zondag gewoon voor je plezier ook eens een ritje te maken. Op dat moment was het idee voor oprichting van Rijvereniging De Schouwse Ruiters geboren. Dat was vrij kort voor de Tweede We reldoorlog en het zou dus niet ver wonderlijk zijn geweest als deze club maar kort had bestaan. „Ze ker niet als je bedenkt dat de Duit sers destijds heel veel paarden vor derden en de mensen wel wat an ders aan hun hoofd hadden dan mooie ruitertochten maken", me moreren Carolien de Klerk en El- les van der Klooster. De veerkracht van de vereniging is een van de dingen die hen op viel bij de samenstelling van het jubileumboek. „Natuurlijk heeft daarna de Watersnoodramp in 1953 ook droevige gevolgen gehad in verenigingsverband. Veel paar den zijn verdronken. Maar er ont stond ook onderling een hechte band en vanuit de hulpverlening kwamen er heel veel spullen be schikbaar en er is zelfs een paard cadeau gedaan. Ook viel het ons op dat er vroeger bij paardende- monstraties heel veel publiek kwam kijken. Veel meer dan nu." De Krantenbank Zeeland bood de twee vrouwen een schat aan infor matie. Hun zoekopdracht resul teerde in 4000 krantenstukjes en foto's. Zij hebben de 75-jarige his torie van De Schouwse Ruiters vooral in beelden samen gevat, met korte toelichtende teksten. De verschillen tussen 1939 en 2014 zijn legio. „De grootste om slag kwam in de jaren 60. Mecha nisatie in de landbouw, meer vrije tijd en de ontwikkeling van het toerisme gelden als verklaring dat de nadruk veel meer kwam te liggen op trainingen in dressuur, springen en wedstrijden." De vrouwen benadrukken dat de vereniging zich overigens ook nog steeds bekommert om de be langen van recreatieve ruiters. ZIERIKZEE - Leden van de Zeeuwse Wereldvrouwen in Zierikzee kun nen dankzij een schenking van de Soroptimisten Zeeland en het Nuts- fonds Zierikzee komend najaar een taalcursus volgen. De cursus heeft als titel 'Met Taal kom je verder...'. De lesstof is ge richt op de periode na de inburge ring, aldus Jessica Stein, secretaris van de stichting Zeeuwse Wereld Vrouwen (ZWV). „We hebben vakdocente Irma Lie- vense van de Taaifirma gevraagd een cursus op maat te ontwikke len voor vrouwen die regelmatig deelnemen aan de activiteiten van Wereldvrouwen Ahoy! De cursus is dus speciaal voor vrou wen die de verplichte inburge ring al hebben doorlopen. Mijn er varing is dat die inburgering bij lange na niet voldoende is om vol waardig mee te draaien in de inge wikkelde Nederlandse samenle ving", zegt Stein. Dankzij de financiële bijdragen van Soroptimisten Zeeland en het Nutsfonds Zierikzee kan de cur sus die uit vijftien lessen bestaat in september van start gaan. De deelneemsters betalen een eigen bijdrage naar draagkracht. De cursus loopt van september tot en met december dit jaar. OPENBARE VERGADERING BESTUUR VRIJDAG 13 JUNI 2014 www.facebook.com/autoschadeteam JaawtM dat om wetd MZicMwi >t. RENESSE SCHARENDIJKE MIDDELHARNIS Twee bestuursleden van RV Schouwse Ruiters: Carolien de Klerk (links) op Jeske en Elles van der Klooster op haar pony Spry, foto Dirk-Jan Cjeltema Maandagavond 16 juni 2014 om 20.00 uur; Jan van Renesseweg 25 te Renesse. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen Stukken Mededelingen. 4. Jaarrekening 2013. 5. Voorkomende Zaken. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. R. Erenst, voorzitter De stukken liggen voor de vergadering ter inzage. Internet: www.stichtingrenesse.nl lange vorslstraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67