Gemeente controleert campings op drank I I Actie voor Schouws asiel 32 SCHOUWEN-DUIVELAND JUBILEUMVIERING De Schouwse Ruiters ontwikkelde zich in 75 jaar van gezelligheidsclub tot ambitieuze rijvereniging. Wortelstructuren in Bewaerschole Toon Tellegen opent expositie van zijn zus GOES ZOMER KOOPJESMARKT 19 JUNI „De Voedsel- en Warenautoriteit laat in onze opdracht supermark ten bezoeken door mystery shop pers", legt burgemeester Rabelink uit. „Dat is overigens niet nieuw, dat deden we ook al toen het drankverbod op zestien jaar lag." Verder ziet de afdeling Handha ving van de gemeente toe op drankgebruik door jongeren die nog geen achttien zijn. Rabelink: „Dat zijn integrale controles. Dat betekent dat de handhavers in ac tie komen als zij in een dorp moe ten zijn en daar jongeren met drank zien lopen. Ze zijn er dus niet speciaal op uit. Ik wil geen heksenjacht op jongeren. Dat heb ik altijd gezegd." Rabelink heeft nog geen rappor tage van de warenautoriteit, maar heeft er alle vertrouwen in dat winkeliers zich aan de nieuwe Drank- en Horecawet houden. „Als een jongen van onder de achttien bij de super in Scharen- dijke bier gaat kopen, is hij de sjors. Dat weet ik zeker." Acht tien-minners die drank bij zich hebben, krijgen een boete van 90 euro. Mensen die drank verkopen aan achttien-minners krijgen een schikkingsvoorstel van 900 euro. Verder kan Rabelink niet anders dan erop vertrouwen dat acht tien-plussers zich niet als drank koerier laten gebruiken. „Ik ben met Pinksteren in Renesse ge weest en het viel me op dat er vrij wel geen jongeren van zestien en zeventien waren," vertelt Rabe link. „Bij de Jumbo waren wel en kele achttien-minners uit Duits land. Toen zij met bier aan de kas sa kwamen, werden ze wegge stuurd." Sinds januari mogen zestien- en zeventienjarigen niet meer drin ken of drank bij zich hebben. Ge meenten moeten de nieuwe wet handhaven. Schouwen-Duiveland controleert ook op jongerencam pings. Tot aan de tent. DREISCHOR - Eerlijk gezegd zullen ze blij zijn als dat jubileumfeest zaterdag rond 75 jaar Rijvereni ging De Schouwse Ruiters achter de rug is. Het hele bestuur is in tens betrokken geweest bij de voorbereidingen, maar de samen stelling van het jubileumboek bleek toch wel heel wat meer werk dan Carolien de Klerk en El- les van der Klooster hadden voor zien. Natuurlijk hebben zij zich er vol overtuiging in vastgebeten. Ze zijn immers trots op hun vereni ging en hun liefde voor de paar densport dateert bij beiden al van 'toen ze nog een klein meisje wa ren'. De Klerk is fanatiek dressuur- rijdster en geeft ook les daarin. Van der Klooster houdt het bij re creatief rijden op haar pony. Zij geven daarmee direct ook een beeld van de diversiteit binnen de vereniging. Zo staan bij De Klerk de dressuurprestaties voorop. Dat geldt ook binnen de relatie met haar paard en de leeftijd van het dier is ook bepalend voor de duur van dat samen zijn. Bij Van der Klooster ligt dat anders. „Mijn po ny is nu twintig jaar en ik hoop dat ik nog zeker tien jaar met haar zal kunnen rijden." RV De Schouwse Ruiters telt cir ca tweehonderd leden. De oudste is Han Stols (99) uit Zierikzee. Hij is bijna vanaf het begin lid van de vereniging. De jongste le den zijn kinderen van een jaar of zes. Voor sommige kleine meisjes verdwijnt de passie voor pony of paard als 'het vriendje' zich aan dient, maar velen blijven actief binnen de paardensport. De vereniging huurt zelf instruc- Onze vereniging is echt heel goed in organiseren. Dat is me eigenlijk altijd al opgevallen teurs in voor het aanbod van dres suur- en springlessen, organiseert outdoor-concoursen, dressuur- wedstrijden, spring- en meneve- nementen en de zogeheten endu- rance-wedstrijden, waarbij bin nen een bepaalde tijd een par cours moet worden afgelegd. De Schouwse Ruiters hebben geen ei gen domicilie, maar verspreiden hun activiteiten over manege Grol in Renesse en Manege Ba lans in Dreischor. Voor sommige grotere evenementen wordt uitge weken naar locaties elders in Zee land of naar Goeree-Overflakkee. „Onze vereniging is heel goed in organiseren. Dat is me altijd al op gevallen", zegt Van der Klooster en de samenstelling van het jubi leumboek heeft haar conclusie daarover nog gesterkt. Als be stuurslid voor 'recreatie' richt zij haar aandacht vooral op de belan gen van de recreatieve ruiters. Pijnpunten daarover wil zij aan de vooravond van een jubileum feest niet aansnijden. „Maar Schouwen-Duiveland biedt talrij ke mogelijkheden voor paardrij ders en het is goed dat onder de aandacht te blijven brengen." FEESTPROGRAMMA RV DE SCHOUWSE RUITERS BURGH-HAAMSTEDE - Egied Simons vertelt zaterdagmiddag om 14.00 uur in De Bewaerschole over zijn onderzoek naar wortelstructuren van planten op Schouwen-Duive land. In samenwerking met kunst centrum Verbeke Foundation in België ontwikkelde hij technie ken om complexe wortelsyste men te oogsten. Simons werkt mee aan het project 'Balanceren tussen zoet en zout'. RENESSE - Schrijver en dichter Toon Teilegen opent zaterdag om 17.00 in galerie Zeeuwart de expo sitie van zijn zus Adinka Tellegen. Zij is textielkunstenaar en presen teert haar doeken die 'geschilderd zijn' op de naaimachine. Daar komt geen verf, pen of potlood aan te pas, alleen stukjes stof en naaigaren. De uitdaging voor de maakster is dat het werk er op een afstand uitziet als een schilde rij. Zeeuwart is expositielocatie bij de Kunstschouw tot en met 22 juni en in die periode dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur; zat. 14 juni tot 20.00 uur en donder dag 19 juni tot 21.00 uur. Echt.; -;: LOCATIE GROTE KERK VAN 9.00 TOT 17.00 UUR CP Cl door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Handhavers van de gemeente mogen op de drie Schouwse jongerencampings niet in de tent of bungalow kijken. Dat is privé. Maar op het vervoer van drank naar achttien-minners op de camping controleert de gemeente wel degelijk. ZIERIKZEE - Vier leerlingen van De Meerpaal in Bruinisse verkochten gisteren onder De Beuze in Zierikzee allerlei spullen die ze van winkeliers hadden ge kregen. Zo konden Dennis, Finn, Rowan en Niels 300 euro naar het dierenasiel brengen. Ze hadden ook nog voor 200 euro aan dierenvoer en -speeltjes. De jongens deden mee aan het project De Uitdaging, foto Ronald den Dekker Rij vereniging al driekwart eeuw in galop door Ali Pankow Elles van der Klooster Het 75-jarig bestaan van RV De Schouwse Ruiters wordt morgen gevierd bij Manege Balans, Zuid Langeweg 2, Dreischor. Het jubileumfeest is voor alle be langstellenden toegankelijk. Het ochtendprogramma begint om 9.30 uur met pony-spelletjes voor de jeugd. De officiële opening van jubileum- feest en reünie is om 13.00 uur. Voorzitter Patrick van den Beedijk presenteert bij dan het jubileum boek '75 jaar Schouwse Ruiters', 's Middags worden diverse demon straties gegeven: afdelingsdres- suur, springen, mennen en kür op muziek. Er staan de hele dag kraampjes en een springkussen. GEZELLIG WINKELEN DOE JE III #E C H TG 0 E S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66