Bij het Wilhelmus staan de tranen al in mijn ogen Parketleiding steunt officier Jo Valente Middelburger vervolgd voor poging doodslag Geen extra onderzoek accijnzen ZEELAND 31 commentaar Niets is mooier dan een wedstrijd van het Nederlands elftal, vindt Dimitri Valckx (40) uit Groede. Zijn officiële WK-shirt ligt al klaar. Wat doe je vrijdagavond? „Ik moet werken in ons restaurant, De Deining. Ge lukkig begint de wedstrijd pas om negen uur. Ik hoop dat ik rustig kan kijken, samen met het personeel en misschien wat gasten. Zodra de eerste oranje persoon op televisie verschijnt, dan gaat het geluid aan. Ik ben nu al een beetje zenuwachtig." Wat maakt voetbal zo leuk? „Dat Nederland-gevoel. Dat je trots bent op je land en op wat we allemaal kunnen bereiken. Als het Wilhel mus klinkt, dan krijg ik altijd kippenvel en tranen in mijn ogen. Ik ben regelmatig naar een wedstrijd van het Nederlands elftal geweest. In 2008 was ik bij het EK in Zwitserland. Dat was echt een ervaring: één groot carnavalsfeest." Wat vind je het allermooist? „Dat saamhorigheidsgevoel. Het maakt niet uit voor welke club je bent: tijdens een WK is iedereen eikaars vriend. Daar gaat mijn hart sneller van kloppen. En die gezichtsuitdrukking van de spelers tijdens het Wilhelmus: je ziet hoe graag ze hun land willen verte genwoordigen. En als er dan gescoord wordt, dan krijg je zo'n gevoel van overwinning. Dan spring ik op en ren ik door het café. Het is een onbeschrijflijk gevoel." Hoe dos je je uit? „Ik heb vanaf 1996 bij elk EK of WK de officiële shirts van het Nederlands elftal gekocht. Die draag ik tij dens de wedstrijd. Als zij in het uit-tenue spelen, dan doe ik dat ook aan. Ik heb ook een sjaal en in de keu ken hangen oranje vlaggetjes." Waar droom je van, tijdens dit WK? „In Nederland is iedereen kritisch, maar Louis van Gaal is zo'n goede trainer. Er wordt gezegd dat het elf tal niet zo ervaren is, maar hij kan die jongens op scherp zetten. Onze verdediging is inderdaad een zwak punt, maar als het goed gaat lopen, dan kunnen we boven onszelf uitstijgen. Ik denk daarom dat we als verrassing tóch weer de finale gaan halen. Ik ver wacht dat we dan tegen Brazilië staan. Dat heeft zo'n fantastisch elftal, dus helaas winnen zij dan met twee vingers in de neus. Maar als ik echt mag dromen, dan hoop ik natuurlijk dat we op 13 juli met die beker in de hand staan." Deze week beschuldigden advoca ten van de Terneuzense coffee shop Checkpoint Valente tijdens het hoger beroep bij het gerechts hof in Amsterdam. Volgens hen zou Valente de rechtbank, het ge rechtshof en hen misleid hebben. Raadsman Alfons Bals stelde na mens de raadslieden van Check point dat Valente 'zonder overleg met wie dan ook, geheel zelfstan dig zonder nadere onderbouwing en zonder enige concrete verden king van een strafbaar feit een on derzoek te starten tegen Check point'. De Criminele Inlichtingen Eenheid van de politie, aldus Bals, moest informatie leveren waarmee Valente 'zijn eigen orga nisatie, burgemeester en politie, rechtbank en gerechtshof bewust op het verkeerde been zette'. Het slachtoffer en zijn vrienden kwam Ter B. op straat tegen en daar ontstond onenigheid. De ru zie eindigde in een steekpartij, waarna het slachtoffer bloedend op straat achterbleef en Ter B. een café binnenstapte. Daar vertelde hij dat hij jarenlang door jongeren werd gepest, maar dat het nu afge lopen was. Kort na de steekpartij werd Ter B. in het café aangehou den. De man was met zijn grote bos grijs haar een bekende ver schijning in de stad. Dennis stierf de volgend ochtend in het zieken huis. Op verzoek van de raads man van Ter B., Huib Goedege- buure, wordt nog eens extra on derzocht of er mogelijk nog een andere {medische) oorzaak is waardoor Dennis is komen te overlijden. Na een operatie was hij stabiel toen plotseling de bloeddruk sterk daalde. De zaak gaat op 18 augustus verder. Zeeland profileert zich sinds 2010 nadrukke lijk als fïetsprovincie. Die campagne lijkt vrucht af te werpen, want de provincie is in trek bij fietsers. Een studie van de Stichting We tenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid wijst uit dat het aantal ernstige fletsongeval- len teruggedrongen kan wor den, onder meer door obsta kels te verwijderen en door fietspaden te verbreden. Dat eerste gebeurt al, maar verbre ding is lastiger, want dat is kost baar. Aanzienlijk goedkoper, maar wel efficiënt is het voornemen van het Routebureau VW Zee land om wielrenners en andere recreatieve fietsers te scheiden op plekken waar ze elkaar in de weg zitten. Dat willen ze doen door speciale routes aan te leg gen voor wielrenners, waarbij de bebouwde kom en waar no dig het fïetsknooppuntensys- teem worden gemeden. Het routebureau begint met vier routes. Het verdient aanbeve ling om dit aantal heel snel fiks uit te breiden. Pomphouders in de grensstreek klagen dat mensen massaal over de grens tanken en boodschappen doen nadat de accijns op diesel en lpg is verhoogd. Onder druk van de Tweede Kamer deed het kabi net onderzoek. Staatssecretaris Eric Wiebes (Financiën) schreef de Kamer onlangs dat de negatie ve grenseffecten maar 'ten dele' het gevolg zijn van de accijnsver hoging. „Ze passen in een 'meerja rige trend van teruglopende verko pen." SP, CDA, PVV en SGP zijn daar niet gerust op. Ze signaleren dat de accijnsopbrengsten in ja nuari hoger waren dan in februari en maart. Daarom hebben ze het kabinet gevraagd de ontwikkeling in de grensstreek te blijven vol gen. SP, PW en SGP willen dat de accijnsverhoging alsnog wordt teruggedraaid als grenspomphou- ders de komende maanden min der brandstof verkopen. Maar dat is het kabinet niet van plan. Wie bes: „Ik ga niet opnieuw een be roep doen op de oliemaatschappij en om mij hun gegevens ter be schikking te stellen om specifiek de grenseffecten in beeld te breng en." Bij de grenspompen zijn de shopverkopen over het eerste kwartaal gunstiger dan de brand stofverkopen, aldus Wiebes. VRIJDAG 13 JUNI 2014 I Dimitri Valckx uit Groede: „Als er gescoord wordt, krijg je zo'n gevoel van overwinning. Dan spring ik op en ren ik door het café. foto Peter Nicolai door Emile Calon MIDDELBURG - De leiding van het parket Zeeland/West-Brabant van het Openbaar Ministerie staat ach ter officier van justitie Jo Valente. Volgens een woordvoerder is er geen enkele reden om hem zijn werk niet te laten doen. Er wordt dan ook niet overwogen om hem geen strafzaken te laten voordra gen bij de Middelburgse recht bank. MIDDELBURG - De 51-jarige Middel burger Robert ter B., die op 1 maart de 19-jarige Dennis van de Velde uit Middelburg neerstak, wordt niet langer vervolgd voor moord, maar voor poging tot dood slag. De officier van justitie maakte dat gisteren bekend tijdens een pro-formabehandeling door de Mid delburgse rechtbank. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het kabinet doet geen nieuw onderzoek naar de gevolgen van de accijnsverhoging op diesel en Ipg. Ook niet als de komende maanden de inkomsten van pomp houders in de grensstreek dalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65