Parade van Zeeuwse wegcoureurs bij jubileumeditie Classic Races 4 12 SPORT Twintigste editie van Savok-Beach Hardlopen in het donker Reham Run bij dorpsfeest Zaamslag Afscheid turnsters van Onderdak Landzaat opent complex Jong Ambon ZEILEN Jonge zeiler uit Brouwershaven zit in het nationaal belofteteam voor de Laser Radiaal. Hij vaart deze zomer een EK en een WK. Voor de twintigste keer in successie tekent vol leybalvereniging Savok dit weekeinde voor de organisatie van Savok-Beach. Het beachvolley- baltoernooi, dat in de kern van Sas van Gent op het Keizer Karelplein gedurende drie dagen wordt gehouden, telt in totaal zeventig inge schreven teams. In een zandbak van 52 bij 22 meter wordt vrijdagavond met een mini/maxitoernooi om 19.00 uur het spits afge beten. Zaterdag nemen vanaf 10.00 uur 31 recre antenteams het met teams van zes spelers tegen elkaar op. Zondag wordt het evenement afgesloten met een toernooi voor competitiespelers. Daaraan doen vanaf 10.00 uur 25 ploegen mee. Hardlopen in het donker, met een lampje op het hoofd, wordt steeds populairder. De Midsummer Night Trail, zaterdagavond in de bossen van Westenschouwen, is daar een be wijs van. De eerste editie van de Midsummer Night Trail gaat over ruim negen kilometer. De start is om 22.00 uur op de rotonde van Westen- schouwen. Het parkoers gaat door het bos en over het strand. Inschrijven is nog mogelijk vanaf 19.00 uur bij Paviljoen Duinzicht, bij de rotonde. Na afloop is er gelegenheid voor een hapje en een drankje, bijgelicht door enkele vreugdevuurtjes. Voor de derde achtereenvolgende maal wordt in Zaamslag tijdens de dorpsfeesten de Reham Run georganiseerd. Organisator René Hamelink kwam in 2012 op het idee ook Zaamslag een trimloop te geven. „We sponsorden het dorps feest ook al en omdat ik zelf ook regelmatig deel nam aan een loop, dacht ik dat het leuk zou zijn om dat in het dorp te organiseren", aldus Hame link, die enkele marathons in de benen heeft. Dit jaar gokt Hamelink op ruim 140 lopers en loopsters. Zaterdag om 13.15 uur start de jeugd (afstand 900 meter) en de overige afstanden (3500,7000 en 12500 meter) om 13.30 uur. Inschrij ven kan in kantine van de plaatselijke voetbalclub. Twee weken voor de sluiting van de Zierikzeese sporthal Onderdak neemt turnvereniging Delta Sport afscheid van het complex. De club organi seert samen met KNGU-zuid de toestellenfina- les Zuid West Nederland voor de turnsters in de tweede, derde en vierde divisie en voor de ca- tegorieën N2, N3,N4 en Dl. KBj Ruim tweehonderd turnsters komen zaterdag in actie op de toestellen vloer, sprong, brug en balk. De eerste wedstrijden beginnen om 8.30 uur. De laatste prijsuitreiking is om 20.00 uur. Op 25 augustus gaat het nieuwe sportcentrum aan de Lange Blokweg open. Een grote turnhal is daar een onderdeel van. Denny Landzaat verricht op zaterdag 14 juni de officiële openingshandeling van het complex van Jong Ambon uit Middelburg. Landzaat is 38-voudig international en voetbalde in het ver leden onder meer voor Ajax, AZ, Feyenoord en FC Twente. De Molukker kwam afgelopen sei zoen uit voor Willem II. Landzaat speelt op de openingsdag ook mee met Maluku Old Stars, dat het opneemt tegen Zeeland Old Stars. Bij Maluku Old Stars doen onder anderen oud-profs Bart Latuheru (NEC), Edward Sijahai- latua (RKC Waalwijk) en Björn Langeveld (NAC) mee. Bij Zeeland Old Stars maken onder anderen Dennis en Gérard de Nooijer, Jaap Pij nenburg, Adriaan Nieuwenhuijse, John Livramento, Paul Schipper, Jo- han le Conté, Robbie de Munck, Michel Leonhart, Albert Slinger, Huib Meerman, Jurjen Swiers, Piet Baan en Eugene Fagg hun opwachting. De wedstrijd begint om 20.00 uur. BROUWERSHAVEN - Shivam Ram das heeft een drukke zomer voor de boeg. De zestienjarige zeiler uit Brouwershaven vaart zowel een jeugd-EK als een jeugd-WK. Het eerste toernooi gebruikt de talentvolle Schouwenaar nog om te wennen aan de Laser Radiaal, zijn nieuwe boot. Bij het tweede evenement, amper drie weken la ter, moet hij zich er helemaal in thuisvoelen. „Ik zie het WK met een al als een piekmoment", zegt hij. Van de Laser, een eenmansboot, zijn er drie types: de 4.7, de Ra diaal en de Standaard. Het kuipje is bij alle hetzelfde, maar het zeil- oppervlak wordt steeds groter. Vrouwen beginnen in de 4.7 en hebben de Radiaal als 'eindboot'. De Radiaal is voor hen olympisch. Voor de mannen is dat de Stan dard. Ramdas hoopt naar die 'eind- boot' toe te groeien, maar geeft zichzelf daar een aantal seizoenen voor. „Ik ben nu nog maar 63 kilo, terwijl het ideale gewicht voor de Radiaal zo'n 68 kilo is. En voor de Standaard moet je toch zeker 75 ki lo wegen." Ramdas begon in de Optimist, zo als bijna elke zeiler. In die begin nersklasse bleek hij al meteen goed mee te kunnen komen; hij schopte het tot de kernploeg en won de zogenoemde landelijke combi-finale. Hij vond het toen al mooi om 'baas is eigen boot' te zijn. Vandaar dat hij door bleef zei len in eenmansbootjes. Eerst kwam de Laser 4.7, waarbij hij drie jaar achter elkaar geselecteerd werd voor het nationale belofte team. Begin dit jaar stapte hij, me de op verzoek van de zeilbond, over naar de Laser Radiaal en weer lukte het hem in zo'n elitegroepje te komen. Ramdas: „Ik heb de se lectiewedstrijden in Medemblik, Hoorn en Workum nog moeten gebruiken om te wennen aan de boot. Maar mijn resultaten waren goed genoeg voor weer een plaats in het belofteteam." In de 4.7 kwam Ramdas vaak bo vendrijven in het deelnemersveld doordat hij veel snelheid uit zijn boot kon halen. In de Radiaal moet hij meer tactisch varen. En dat heeft hij nog niet helemaal on der de knie. „Je moet in deze boot veel meer nadenken", zegt hij. „In het zeilen geldt: hoe verder je uit je boot durft te kijken, hoe beter het gaat. Als je dus niet alleen kijkt naar wat er in je boot ge beurt, maar ook kunt volgen wat er om je heen aan de hand is, kun Wie ambitie heeft en in de Standaard wil uitkomen, moet een lange adem hebben je daar een plan op maken. Daar ben ik nog niet de hele tijd aan toe. Omdat ik me de boot nog niet helemaal eigen heb gemaakt. Met weinig wind red ik me al wel, maar met ve.el wind is het nu nog een kwestie van overleven." Maar het komt wel goed, denkt Ramdas. Op het WK voor zeilers onder negentien jaar, eind juli in Polen, wil hij laten zien dat hij de boot onder controle heeft. Tijdens het EK, eind deze maand in Dene marken, en een regatta bij het Bel gische Nieuwpoort mag hij van zichzelf nog bijleren. „Op het WK vind ik dat ik er pas echt hoef te staan", deelt de Schouwenaar mee. „En dan gaat het me niet echt om het resultaat, maar om de beheer sing van de Radiaal." Voor zowel het EK als het WK hoefde Ramdas zich niet te plaat sen. Voor beide toernooien was er een open inschrijving. Wel heeft hij als voordeel dat hij hoog op de Nederlandse ranking staat. Bij bei de evenementen mag maar een be perkt aantal zeilers per land mee doen en als er een keuze gemaakt moet worden, kijkt de organisatie naar die ranglijst. De havo-leerling weet dat hij een volhouder is. Hij heeft al tal van zeilers zien afhaken. „Je moet het zien als een afvalrace", zegt hij. „Wie echt ambitie heeft en in de Laser Standaard wil uitkomen, moet een lange adem hebben. Veel jongens met wie ik begonnen ben, zijn al wat anders gaan doen." Of Ramdas zelf de Standaard haalt? „Poeh, da's moeilijk te zeg gen. Dat hangt onder meer van mijn gewicht en lengte af." Het is niet ondenkbaar dat ooit mis schien de keuze voor een twee mansklasse verstandiger is. Maar dan is hij niet meer baas in eigen boot. WEMELDINCE - Op het Kanaalcir- cuit bij Wemeldinge is er morgen een speciale - twintigste - editie van de Classic Races. Thssen de re guliere races met oude motoren door houdt de Stichting Promotor Zeeland een parade van (voormali ge) Zeeuwse wegcoureurs. De jongste deelnemer aan de optocht, die om 14.30 uur begint, is de zestienjarige Max van Schoonhoven uit Kamperland, die aan het begin van een carrière staat. De oudste is de 76-jarige Dick van Klooster. Hij reed in de jaren zestig, zeventig en tachtig wegwedstrijden. De trainingen op het Kanaal- circuit beginnen om 10.00 uur, de wedstrijden om 12.30 uur. Ze duren tot het einde van de mid dag. De toegangsprijs is vijf euro voor mensen van twaalf jaar en ouder. ill Jü. Kï|k voor de volledige agenda op www.pzcnl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl VRIJDAG n, ZATERDAG 14 EN ZONDAG IS JUNI ZATERDAG 14 JUNI Ramdas is graag baas in eigen boot door Roeland van Vliet Shivam Ramdas i „V I Dick van Klooster (op voorgrond) bij een race in 1970. Hij is morgen in Wemeldinge aanwezig bij de parade van oud-coureurs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60