Adviseur Jordania daagt Vitesse voor rechter Oranje veegt de grote rivaal Argentinië van de mat. Maar voor euforie is het te vroeg. 10 SPORT Ham beroept zich op een overeen komst die is gesloten tussen Vites se en zijn vennootschap, gete kend zeven dagen nadat Jordania de aandelen van de club op 16 au gustus 2010 had overgenomen van de Betuwse ondernemer Maasbert Schouten. In oktober 2013 moest Jordania de aandelen verkopen aan de Rus Alexander Tsjigirinski. Vitesse bestrijdt de rechtsgeldigheid van het contract, waarvan de huidige clubleiding tot vorig jaar het bestaan niet af wist. Volgens de Arnhemmers mist de overeenkomst de handte kening van Paul van der Kraan, de toenmalig algemeen directeur. Jordania heeft het document wel ondertekend, maar was als aan deelhouder niet tekenbevoegd, zo stelt de advocaat van Vitesse, Harro Knijff. Het kort geding dient maandag in Amsterdam. Vitesse heeft al langer ruzie met Ham, wiens bedrijf GHG een sky- box heeft in GelreDome. De club leiding wil de ruimte niet meer beschikbaar stellen aan Ham en heeft daarom stappen onderno men. Vorige maand was er een ge tuigenverhoor in Amsterdam. Jor dania was opgeroepen, maar kwam niet. De zaak loopt nog. Voor Jordania volgt een drukke week. De Georgiër dient zich don- derdag ook te melden in een rechtbank. De voormalig Vitesse- eigenaar moet zich dan bij het openbaar ministerie inArnhem verantwoorden voor het bedrei gen van Joost de Wit, de huidig al gemeen directeur van Vitesse. De Wit deed eerder dit jaar aangif te bij de politie. Hij zegt meerde re malen te zijn bedreigd. 'Ik snijd je vingers af, zou Jordania heb ben geroepen. Later heeft hij zijn excuses gemaakt, maar daar had Vitesse geen boodschap aan. Jorda nia kreeg een stadionverbod van drie jaar opgelegd. De officier van justitie zal Jorda nia tijdens een besloten zitting een voorstel doen. Als hij daar niet mee akkoord gaat, volgt een rechtszaak. DEN HAAG - Het heet de (enige) kraker te zijn in het moderne vrouwenhockey. De vraag is hoe lang Nederland - Argentinië nog onder dat predikaat valt. Oranje temde Las Leonas, de leeuwin nen, gisteravond als nooit tevo ren. Onder leiding van de uitmun tende Maartje Paumen pakte de ploeg de grote rivaal vanaf de eer ste minuut bij de strot. Om zeven tig minuten later pas los te laten. Eindstand: 4-0. En daar mocht Argentinië niet eens over mopperen. De relatief oude ploeg moet de komende ja ren bewijzen dat het nog een top- land is. Gisteravond kwamen de Zuid-Amerikanen er, met een dui delijk gehavende sterspeelster Luciana Aymar, niet aan te pas te- Ja, in wedstrijden die er echt om gaan, wil ik wel eens voorop gaan in de strijd gen Nederland. Een kwartier na de wedstrijd kwam er nog een tweede 'gevecht' bij voor de bondscoach van het Nederlands elftal, Max Caldas. Op weg naar de persconferentie werd hij hard handig tegengehouden door een beveiliger, die hem niet herkende en kennelijk ook zijn accreditatie niet zag. Er moest politie aan te pas komen om de opgefokte bevei liger af te voeren. De withete Cal das werd door omstanders tot be daren gebracht. „Miscommunica tie", noemde hij het in de perscon ferentie, nog nahijgend, om snel over te schakelen naar de evalua tie van het duel. Caldas wist dat hij met de kwalifi catie 'een goede wedstrijd' een un derstatement te pakken had. Maar het zit niet in zijn aard om eufo risch te doen als de hoofdprijs nog niet binnen is. „We moeten nu niet doen of we er zijn. Ik blijf graag een beetje nederig." De 4-0 was een meer dan terech te afspiegeling van de verhoudin gen. Vooraf was er nog een vleug je twijfel, omdat de Oranje de groepsfase puur naar de cijfers kij kend weliswaar had gedomi neerd, maar lang niet altijd spran kelde hockeyde. Daarvoor is kennelijk toch een te genstander van naam nodig. Met een na het eerste fluitsignaal werd de tegenstander op eigen helft vastgezet. Met nu eens niet twee speelsters in topvorm, maar zo'n beetje allemaal. Door het vroege storen werden veel ballen afgepakt en met snelle handelin gen meteen in kansen omgezet. Na tien minuten was het Xan de Waard (18 jaar) die knap van fore hand naar backhand draaide en 1-0 maakte. Aanvoerster Paumen benutte de tweede strafcorner en nog voor rust was het goaltjesdief Kim Lammers die op aangeven van Lidewij Weiten 3-0 maakte. In de tweede helft kon Oranje zich wat slordigheden permitte ren. Nederland kreeg zelf nog wel de grootste kansen. „Waarvan ik uiteraard weer de moeilijkste maakte", zei Lammers, die in de slotfase voor 4-0 tekende. „We wilden vanaf de eerste mi nuut duidelijk maken wie er het hardst wilde werken en het liefst wilde winnen. Wij. En ja, in de wedstrijden die er echt om gaan wil ik wel eens voorop gaan in de strijd", lachte Paumen, die ouder wets heerste en verdeelde. Voor de elfde keer in dertien WK's staat Nederland in de fina le. Daarin is morgen Australië de tegenstander. In de groepsfase had Oranje tegen dezelfde tegen stander lange tijd moeite onder de druk uit te komen. Toen de energie bij de Australiërs weg vloeide, werd het alsnog 2-0. Cal das: „Twee keer tegen dezelfde ploeg in één toernooi is het meest lastige wat er is. Maar we gaan wat bedenken." Bij de strot gepakt en niet meer losgelaten UITSLAGEN door Pim Roelofs ARNHEM - Marcell Ham, adviseur van voormalig Vitesse-eigenaar Merab Jordania, heeft Vitesse en Jordania gedagvaard. De zakenman is van mening dat hij voor onbe paalde tijd recht heeft op 35 pro cent van de transferopbrengsten van spelers van Vitesse. Zakenman beweert recht te hebben op 35 procent van de transferopbrengsten van spelers van Vitesse Arnhemse clubleiding ontkent en trekt rechtsgeldigheid van het contract in twijfel HOCKEY Den Haag. WK. Halve finales, vrouwen: Nederiand-Argentinië 4-0 (3-0). 10. De Waard 1-0, 16. Paumen 2-0 (sc), 22. Lammers 3-0, 69. Lammers 4-0; Au stralië - Verenigde Staten 2-2. Australië wint na shoot-outs (3-1). Finale zaterdag, 15.15 uur Nederland - Australië. TENNIS Queen's. Mannen. Derde ronde: Wawrinka (Zwi/1) - Querrey (VSt) 6-2 6-2, Stepanek (Tsj/15) - Murray (GBr/3) 7-6 (10) 6-2, Dimi- trov (Bul/4) - Roger-Vasselin (Fra) 7-6 (3) 6-4, Berdych (Tsj/2) - Mannarino (Fra) 7-6 (2) 6-4, Matosevic (Aus) - Tsonga (Fra/5) 6-2 6-4. Halle. mannen. Tweede ronde: Brown (Dui) - Nadal (Spa/1) 6-4 6-1, Federer (Zwi/2) - Sousa (Por) 6-7 (8) 6-4 6-2. WIELRENNEN Criterium du Dauphiné, UCI WorldTour. Vijfde etappe, Sisteron-La Mure: 1. Spilak (Slv) 189 km in 4.51.24, 2. Kelderman (Ned) 0.14, 3. Yates (GBr); 14. Froome (GBr), 16. Contador (Spa), 18. Nibali (Ita), 57. Westra 4.25, 77. Van der Lijke 10.45. Algemeen klassement 1. Froome 19.01.00, 2. Contador 0.12, 3. Kelderman, 4. Talansky (VSt) 0.33, 5. Van den Broeck (Bel) 0.35, 6. Ni bali 0.50; 43. Westra 10.00, 74. Tankink 23.51. door Rik Spekenbrink Maartje Paumen Maartje Paumen nam haar ploeg na een paar mindere wedstrijden ouderwets bij de hand. Ze maakte zelf de 2-0. foto Ben Haeck/V' Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58