^Probeer het nu en kijk de hele WK-maand gratis Samuel Eto'o zoekt het spoor van Roger Milla Vodafone Live TV Onbeperkt TV kijken op je mobiel vodafone.nl/TVopjemobiel Vodafone Power to you Brasil 2014 7 Speel de WK quiz op internet Laatste teams geland in Brazilië Weet u het antwoord op de vraag welke speler maar één WK-inter- land speelde en bij zijn debuut met een dubbele beenbreuk zijn carrière in rook zag opgaan? Dan is de dagelijkse WK-quiz iets voor u. De komende weken kunt u op de website van deze krant antwoord geven op in totaal twee honderd vragen. Alleen de inzen dingen die helemaal correct zijn, dingen mee om de prijzen, een keur aan sportboeken. /wk2014 Het WK-veld is compleet. Alle 32 deelnemende landen zijn op Braziliaanse bodem. De selecties van Ghana, Zuid-Korea en Portu gal waren gisteren de laatste drie die arriveerden. De Zuid-Koreanen landden in Sao Paulo en reisden door naar hun trainingskamp in Foz do Igua^u. De ploeg treft dinsdag Rusland. Portugal verblijft in Campinas, op zo'n 100 kilometer van Sao Paulo. Duitsland is maandag de tegenstander. Ghana slaat zijn tenten op in Maceió en treft maandag de VS. Samuel Eto'o was negen jaar oud toen hij met zijn familie in Doua- la het WK 1990 volgde op televi sie. Het was het toernooi waarin Roger Milla één van de smaakma kers was. De aanvaller scoorde twee keer tegen Colombia en twee keer tegen Roemenië en werd beroemd doordat hij zijn treffers vierde met een dansje bij de cornervlag. Mede dankzij Milla bereikte Kameroen de kwartfina les. De beste prestatie ooit van een Afrikaans land op een WK. Al leen Senegal (2002) en Ghana (2010) zorgden voor een evena ring. Vier jaar later, tijdens de mondiale in Amerika, scoorde Milla opnieuw, nu tegen Rusland. Het maakte hem tot oudste speler en oudste doelpuntenmaker ooit op een WK: 42 jaar en 39 dagen. Logisch dus dat Milla in Kame roen een heldenstatus heeft. „Mil la was een voorbeeld voor mij en voor alle jongens in Kameroen die ervan droomden profvoetbal ler te worden", zegt Eto'o. De spits van Chelsea begint in Brazilië aan zijn vierde WK. Zijn aanwezigheid in de selectie van de 'Ontembare Leeuwen' heeft hij nota bene aan Milla te danken. Tijdens de moeizame kwalificatie- reeks stopte Eto'o als internatio nal, nadat hij bij Volker Finke in spraak had geëist bij het maken van de opstelling. De Duitse bondscoach weigerde, waarop Eto'o zich niet langer beschikbaar stelde. Zonder hem ontsnapte Ka meroen aan uitschakeling en be reikte het ternauwernood de play-offs. Daarin was Tbnesië de tegenstander. Voor dat tweeluik riep Milla de bondsbestuurders op Eto'o weer bij de ploeg te halen. Dat werkte. Finke riep de voormalig spits van Real Madrid, Mallorca, Barcelona, Inter en FC Anzji weer op en na de 0-0 in TTinesië vond Kameroen in Yaoundé de weg naar Brazilië: 4-1, dankzij goals van Pierre Webó, Benjamin Moukandjo en Jean Makoun (2). Eto'o scoorde niet, maar blonk wel uit. „Hij is nog steeds de beste aanvaller van Kameroen", zei Finke. „Hij kan al tijd het verschil maken." De bondscoach hoopt dat dat ook gaat gebeuren op het WK, waar ondanks de zware tegenstand in de poule het bereiken van de tweede ronde het doel is. Finke weet dat voor Kameroen veel op het spel staat. Het jeugdvoetbal in Kameroen mist elke vorm van structuur. Handige makelaars plukken de grote talenten voor een habbekrats weg, om ze in Eu ropa te vermarkten. „Het voetbal in Kameroen ligt op zijn gat. Niets functioneert normaal. We hebben nu echter de kans voor een nieuwe impuls te zorgen." Het WK-debuut in 1982 en het succesvolle WK 1990 gaven de sport in het land een impuls. De huidige ploeg lijkt de klasse te ontberen voor nieuw stuntwerk. Heel Kameroen hoopt daarom dat Eto'o in de voetsporen van Milla zal treden. Bi Jir vrijdag 13 juni 2014 De WK-quiz door Cerard Borgman NATAL - De hoop van Kameroen is gevestigd op een 33-jarige speler, die al was afgezwaaid als internatio nal. Keert Samuel Eto'o op het WK in de voetsporen van Roger Milla? De huidige ploeg van Kameroen lijkt de klasse te ontberen voor nieuw stuntwerk op het WK Samuel Eto'o moet het voetbal in Kameroen helpen aan een nieuwe im puls. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55