Hl M Mesut Özil Brasil 2014 5 Alle WK-duels in de e-paper Spanje licht in het voordeel mm JP vrijdag 13 juni 2014 Het duel Brazilië-Kroatië eindig de te laat om het verslag nog in al le edities van deze krant mee te nemen. Maar lezers kunnen te recht bij onze e-paper, waarvan het gebruik voor abonnees gratis is. Tijdens het hele WK is de e-pa- per iedere ochtend compleet en biedt hij ook de verslagen van de late wedstrijden. Bovendien: de e-paper verschijnt ook op zondag morgen met twaalf pagina's WK voetbal en overige sporten. Cultuur Brazilië: natuur, mensen en voetbal Het WK is gisteravond geopend met een kleurrijke show, waarin ongeveer zeshonderd dansers en acrobaten de drie 'schatten' van de Braziliaanse cultuur uitbeeld den, natuur, mensen en voetbal. Voor de aftrap lieten kinderen witte duiven de lucht in vliegen. Het Nederlands elftal heeft een kleine negatieve balans als het om duels met Spanje gaat Van de tien eerdere ontmoetingen gingen er vijf verloren en wer den er vier gewonnen. Oranje heeft een negatief doelsaldo overgehouden aan deze duels (11-16). Frank de Boer en Ruud Gullit scoorden twee keer tegen de Spanjaarden. Louis van Gaal won zijn enige interland als bondscoach van Oranje tegen Spanje. Op 15 november 2000 leidde hij zijn ploeg naar een ze ge van 2-1 in Sevilla (2-1). de van de wedstrijden na de poule eindigt in penalty's." Waarom onderzoekt u eigenlijk strafschoppen „Bewegingswetenschappers on derzoeken sportsituaties, waar onder penalty's, om meer te we ten over motorische leerproces sen. De kennis kan ook worden gebruikt om mensen die een be roerte hebben gehad te helpen revalideren of opnieuw te leren bewegen. Meestal doen wij ons penaltyonderzoek met goede amateurs. Topvoetballers blin ken uit in motorische leerpro cessen en daar kunnen we ze ker van leren. Ik hoop dus ooit nog een telefoontje te krijgen van een bondscoach." Achtste finale Kwartfinale Troostfinale Halve finale Finale Kwartfinale Halve finale Achtste finale 30 E1 Kwartfinale Kwartfinale ier jaar geleden nog één van de beste voetballers en in elk geval één van de grootste verrassin gen van het toernooi, is Mesut Özil vandaag de gebeten hond. „Een jongen van eenentwintig jaar treedt in de voetsporen van Günther Netzer", schreef ik destijds in een van mijn eer ste WK-stukjes. De vergelij king met Andrès Iniesta lag voor de hand. Nu, vier jaar later, is Özil dus nog maar vijfentwintig, Iniesta dertig. Terwijl Andrès dartel de, slofte Özil soms over het gras van Londen en liet hij, bij voorbaat hijgend, een opsto- mende middenvelder van de tegenpartij lopen. De eerste wedstrijd tegen Por tugal is Özils laatste kans vol gens Bild. Ik hoop dat hij hem grijpt. Dan wordt dit mis schien toch het toernooi van het talent en niet dat van het loopvermogen. O onze website/epaper Gratis voor abonnees juni 28 A1 B2 4 juli 22:00 uur 12 juli 22:00 uur 28 C1 02 13 juli 21:00 uur 5 juli 22:00 uur 9 juli 22:00 uur Lang voordat de wetenschap zich op de strafschop stortte, be heerste Johan Neeskens al de perfecte penalty. Knalhard door het midden, zoals hier in de fina le van het WK van 1974 tegen West-Duitsland. foto VI Images juni 29 B1 A2 29 D1 C2 4 juli 18:00 uur 5 juli 18:00 uur 30 G1 juli 1 F1 1 H1 v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53