Meer plaats voor fietsen bij NS-station bstco Coördinator Speel-O-Theek in Zuid houdt ermee op 14 15 JUNI c_y^W(f:( Mg amuse .ril Open tuinen in het stadje Veere WALCHEREN 33 Kerk open in de zomer Zesde editie van amuse-festival in Vlissingen Vrijwilliger aantrekkelijk shoppen EEN CULINAIRE ONTDEKKINGSREIS! Hilde de Deckere is coördinator van Home-Start Walcheren. Ze is hoofdzakelijk bezig met het inwer ken en coachen van vrijwilligers. Ook gaat ze bij alle gezinnen langs die zich aanmelden, om in te schatten welke vrijwilliger het beste bij het gezin past. Ze werkt nu twaalf jaar voor Home-Start. „Ik vind het fijn om iets voor mensen te betekenen en hen echt verder te helpen. Op Walcheren zijn er vijftig tot zeventig gezin nen die gebruik maken van de diensten van Home-Start. Zonder de vrijwilligers zou dat niet kun nen. We zoeken trouwens altijd nieuwe vrijwilligers." MIDDELBURG - Vanwege de sterke terugloop van het aantal gebrui kers heeft SWM in Middelburg be sloten de Speel-O-Theek in Zuid te sluiten. Op woensdag 25 juni van 9.00 tot 12.00 uur openen de vrijwilligers van de Speel-O- Theek Zuid nog één keer de deu ren. Niet om speelgoed uit te le nen, maar om het enorme aanbod speelgoed tegen een schappelijke prijs te verkopen. De Speel-O-Theek in het Getij aan de Oosterscheldestraat blijft wel bestaan. Hier kan men op woensdag en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur nog steeds speelgoed lenen. VEERE - Diverse eigenaren in de kern van het stadje Veere stellen komen weekend hun tuinen open voor publiek. Met als thema eetba re tuin, en een deelnemend duin reservaat'. De opbrengst van de entreegelden - twee euro per tuin, alle tuinen voor een tientje - van het Open T\iinen Weekend komen ten goede aan de restaura tie en het onderhoud van de Klei ne Kerk in Veere. Dat Rijksmonu ment is dit weekend ook open. Zo wel in de kerk als in sommige tui nen worden op verschillende tijd stippen concerten gegeven. MIDDELBURG - De katholieke Pe trus en Pauluskerk zal de hele zo mer tot en met monumentendag op 13 september elke donderdag middag van 12.00 tot 16.00 uur ge opend zijn voor publiek. Daar naast is de kerk elke eerste zon dag van de maand aansluitend op de viering open tot 16.00 uur. Tij dens de openstelling zijn vrijwilli gers van de kerk aanwezig om mensen rond te leiden. Ook is er ruimte voor gebed of meditatie. VLissiNGEN - In dertien restau rants in de Vlissingse binnenstad vindt dit weekend de zesde editie van het amuse-festival Amuse Me plaats. Gasten kunnen dan bij de deelnemende restaurants drie amuses met een bijpassend glas wijn nuttigen voor een tientje. Ze kunnen er een culinaire wandel tocht van maken. Restaurants die meedoen zijn De Vissershaven, De Gecroonde Lief de, Het Arsenaal, Culi Consult kookstudio, de Belgische Loodsen- sociëteit, Soif, De Beurs, Brasserie Jong, Brasserie Evertsen, Sake Sushi, De Dighter, Brasserie De Monnick en Café Speyk. kijk voor onze acties op Facebook Aan de zijde van de Kanaalweg ko men etagerekken, waardoor de ca paciteit verdubbelt. Aan de kant van Dauwendaele komen er fiets- beugels bij. De beugels grenzend aan de bus baan verdwijnen. Buschauffeurs hebben vaak te maken met op de busbaan neergezettë fietsen. De kosten van het project bedra gen 232.000 euro. De gemeente heeft hiervoor subsidies gekregen van de provincie Zeeland en Pro- Rail. Voorts betaalt ProRail de aan schaf en plaatsing van de etagerek ken. Het stallen van fietsen rond het station is al jaren een probleem. Regelmatig worden verkeerd neer gezette fietsen weggehaald, tot er gernis van de eigenaren. Ander zijds zorgen de her en der ge plaatste fietsen voor overlast. De gemeente Middelburg wil het gebruik van de fiets stimuleren. Het is een speerpunt van het ge meentelijk verkeersbeleid. De ge meenteraad praat op 7 juli over de uitbreiding van de stalling. Eefje de Haan is vrijwilliger voor Home-Start. „Ik heb jaren in het buitenland gewoond en toen ik net terugkwam, zag ik een oproep voor vrijwilligers voor Home- Start. Het was precies wat ik wil de. Ik heb de cursus gedaan en ben nu al ruim vijf jaar vrijwilli ger. Ik geniet er echt van. Het geeft me het gevoel dat ik nodig ben en iets nuttigs doe. Ik voel me hierdoor lid van de maatschap pij. Ik vind het belangrijk dat de hulp die ik bied niet voor niets is. Als ik het gevoel heb dat er na een jaar te weinig bereikt is, begeleid ik het gezin gewoon nog een jaar." ZATERDAG ZONDAG VlISSIKGl* VRIJDAG 13 JUNI 2014 Eefje de Haan (rechts) is geen officiële vrijwilliger, en daardoor een stuk minder bedreigend voor Stephanie en haar dochter Michelle, foto's Lex de Meester Eefje de Haan wvm.facebook.com/autoschadetearn MIDDELBURG - Het aantal fietspar keerplaatsen bij het NS-station in Middelburg wordt sterk uitgebreid; nu is er ruimte voor 1198 fietsen, straks is er plaats voor 1750 rijwie len. Hilde de Deckere lange vorslstraat goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33