HUIS 22 WONEN Nieuwe ziekte Bonendieven Klaverzuring VRAAG ANTWOORD ledereen doet het op z'n tijd: lekker voor de buis hangen. Veel voetbal kijken de komende weken? Of toch liever iets anders? Met deze spullen wordt een avondje televisiekijken nog veel aangenamer. Tv-hangen Maak van de flatscreentv een schilderij door hem aan de wand te hangen. De nieuwste Design- Mount van Vogel's is voor design liefhebbers. De wandsteun vouwt tegen de wand en laat minimale ruimte vrij tussen tv en muur, zo dat de tv geen ongewenst obsta kel is. Werk maximaal tien kabels en snoeren weg in de bijgeleverde kabelkolom. Vogel's Design- Mount won twee designawards. Op de knie Met het bord op schoot tv-kijken? Fijn, maar het is een heel gedoe de bank schoon te houden. Royal VKB heeft een oplossing: de TV Dinner Tray. Dit dienblad is plat ter dan de gewone dienbladen. In het midden zit een speciale ver dieping voor het bord. De antislip- laag zorgt ervoor dat ook glazen en bekers veilig blijven staan. Ver krijgbaar in de kleur cypresgroen. Op de plank Bij een avond tv-kijken horen lek kere hapjes. Bijvoorbeeld een warm stokbrood je met brie of tapenade. De VacuVin-brood- en dipset zorgt voor een stijlvolle pre sentatie. Het is een broodplank, dipschalenset en kaasplank in één. De snijplank is van bamboe en dient gelijktijdig als deksel, waardoor de set eenvoudig is op te bergen. De hele set is vaatwas- machinebestendig. Plof! Voor een grote groep zijn extra zit plaatsen zo gecreëerd met de Rolf Benz 950. Op dit royale leren vloerkussen bij meter) is het heerlijk toeven. Plof er met z'n tweeën op of gebruik hem als luxe voetenbank of bijzettafel. Door zijn neutrale uiterlijk kan hij met veel banken worden ge combineerd. Kies een opvallende kleur voor het stiksel van naden. Uit een gemiddeld tv-toestel ko men veel kabels en elektriciteits draden. Ze liggen vaak rommelig op de grond. Gelukkig is daar Woofy, een slimme hond van het merk Normann Copenhagen, die ervoor zorgt dat kabels netjes wor den opgeborgen. Handig: Woofy hoeft niet te worden uitgelaten, zodat je rustig tv kunt kijken. Hangmat voor zapper Voorkom eindeloze zoektochten naar de afstandsbediening, tv- gids, leesbril, flesopener of andere rondslingerende zaken door ze sa men in een speciale zak te bewa ren. De opberger Flört van Ikea is gemaakt van stevig textiel. Hij biedt plaats aan vier afstandbedie ningen of aanverwante zaken. Hang hem rond de armleuning van jouw vaste plek op de bank, zodat jij de baas bent over de tv. Trouwe, viervoeter In deze wekelijkse rubriek, onder redactie van Jan van Mullem en Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren, interieur en huishouden advies aan lezers. Het deskundigenpanel van deze week: TUINIEREN Romke van de Kaa is voormalig kweker, auteur van tal van tuinboeken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. C. Smulders heeft een ziekte in zijn laurier. „Er zitten gaten in het blad en er is sprake van deels verdord en op gekruld blad. Is er iets aan te doen en kan er blijvende vervolgschade zijn?" „Dit is een ernstige aantasting, waar schijnlijk door een nieuwe schimmel- of bacterieziekte die de laatste tijd in ons land heerst", vertelt Romke van de Kaa na bestudering van de foto's. „De oorzaak is nog niet helemaal dui delijk. Kwekers spuiten met Captan en dat lijkt wel enig effect te hebben. Misschien is het een poging waard om de haag hard terug te snoeien en de takken te verwijderen. Maak de haag in ieder geval nooit nat Dit helpt schimmels zich te verspreiden." Verdord en opgekruld laurierblad. Moestuinier W. Moens heeft een pro bleem. „Twee dagen na het planten van bonen, erwten en doperwten zijn deze opgegeten door muizen. Dit geldt voor de hele, niet kleine moes tuin. Vangen geeft geen voldoende re sultaat. Er is geen probleem met ande re planten. Wat kan ik eraan doen?" „Het kunnen muizen zijn, maar vaker zijn het houtduiven die de bonen op eten", weet Romke van de Kaa. „Te gen duiven helpt een net. Tegen mui zen kunt u proberen mottenballen in de buurt van de bonen in de grond te duwen. Muizen hebben een hekel aan naftaline. Ook is het mogelijk de bo nen binnenshuis in kleine potjes voor te zaaien en ze pas later uit te plan ten." B. Vlaskamp heeft sinds een paar jaar onkruid in het gazon en dat breidt zich razendsnel uit „De blaadjes heb ben iets van de vorm van klaverblaad jes en zijn roodachtig. Er komen gele bloempjes aan en het kruipt over de grond, net als klaver. De rangen groeien aan de moederplant. Wat is dit en hoe kan ik het bestrijden?" „Uw onkruid is gehoornde klaverzu ring", zo luidt de diagnose van Romke van de Kaa na het bestuderen van de meegestuurde foto's. „Het is lastig te bestrijden, omdat de plant resistent is tegen onkruidbestrijdingsmiddelen. Laat het gras een paar keer lang groeien alvorens het te maaien. Mis- schiehn verstikt het onkruid dan." Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl voetbal door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress en PR Prijs: 399,95 euro, www.vogels.com reageren? wonen@depersdienst.nl Prijs: 29,95 euro, www.royalvkb.com Prijs: 24,99 euro, www.vacuvin.com Prijs: 1.695 euro, www.rolf-benz.com Prijs: 159 euro, www.normann-copenhagen.com Prijs: 4,99 euro, www.ikea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22