De mdoiste cruises bdekt u bij... cruisewinkel.nl WONEN 21 Boek op www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Schommelen en vergaderen tegelijk Lampje met een kapje op de muur Savona naar Miami Costa Lurninosa Seabourn Quest AIDAsol Zomercruise Middellandse Zee Norwegian Epic den zijn voorzien van pluisjes of parachuutjes. Vooral de planten die parachuutjes maken, vormen vaak prachtige zaadhoofden. De wind waait nu eens zus en dan weer zo, waardoor de door de wind wegwaaiende zaden nogal eens op een ongunstige plaats te rechtkomen. Daarom maken plan ten die voor de verspreiding van de wind afhankelijk zijn vaak veel zaden. Een extreem voorbeeld is de orchidee, die per plant tot 20.000 stoffijne zaden maakt. De mooiste zaden vind je bij de morgenster. Die maakt een bol rond zaadhoofd, dat uit tientallen perfecte parachuutjes is samenge steld. Als je in de berm een zaad hoofd ziet dat op dat van een paar- denbloem lijkt, maar dat wel veel groter is, gaat het bijna altijd om een morgenster. HEBBEN IIAIé Hoogtepunten van de Middellandse Zee ms Noordam 5.869,- Caribbean en Amazone sers zijn gewend aan hoge kwali teitsstandaarden. Die geloofden eerst niet dat die Nederlanders dat ook zouden kunnen. Dus wel. Maar we moesten daarnaast ook zorgen dat we opvielen, anders waren we helemaal nergens ge weest." Leolux begon in 1934 in Venlo als Zuid-Nederlandse Clubmeubelfa briek (ZNC), niet veel meer dan een stoffeerderij. Na de oorlog werd de familie Sanders door de boerenleenbank gevraagd de fa briek te beheren. De broers Ton en Jan besloten al het familiegeld in de fabriek te steken en deze over te nemen. Op dat moment rolden er alleen klassieke meubelen van de band. Beide broers wilden meer en on dernamen een tocht naar Italië, waar ze licenties kochten van en kele Italiaanse designmeubelen. Die collectie onderscheidde zich zo van de klassieke lijn, dat ze een nieuwe bedrijfsnaam verzonnen: Leo refereert aan de leeuw uit het logo van de oude fabriek, lux be noemt de hoogwaardigheid van de collectie. Vanaf dat moment groeide Leo lux. Toen Ton Sanders' zoon Jeroen met zakenpartner Johan van Beek in 1981 de fabriek over nam en de crisis van de jaren tach tig achter de rug was, begon een tijd van explosieve groei. Het be drijf oogstte succes met een com binatie van ambacht en vooruit strevende ontwerpen van veelal Nederlandse en Duitse ontwer pers. In 2007 gaf de familie de da gelijkse leiding voor enkele jaren uit handen. Een tijdlang hield het bedrijf de economische crisis bui ten de deur, maar vanaf 2011 ont kwam Leolux er niet aan ook te re organiseren. De reorganisaties zorgden er tijdens familieberaad voor dat de toekomst van de fa briek vaker ter sprake kwam. „Ik was strategy consultant in Am sterdam en zat daar prima", zegt Sebastiaan Sanders. „Maar het ging steeds vaker over verant woordelijkheid nemen als familie en daarmee de continuïteit van de fabriek waarborgen. Uiteinde lijk is besloten dat ik samen met Patrick Schreudering - schoon zoon van Johan van Beek - de lei ding over zou nemen." Inmiddels zijn zij alweer twee jaar eindverantwoordelijk. Terwijl de markt wordt gedomineerd door goedkope meubels, maakt Leolux hoogwaardig meubilair. „Ik geloof oprecht dat wij als be drijf iets toevoegen. Wij zijn ge passioneerd in het maken van pro ducten die emoties oproepen. Je houdt ervan of je vindt het niets. Wij laten het leveren van grote vo lumes graag aan anderen over. Wij zijn goed in kwaliteit en meu bels op bestelling maken. Al onze producten hebben verschillende opties. Dat is wat we kunnen." Verklaart dat ook het prijsver schil? „Deels, maar ook de ge bruikte materialen. Het schuim in onze meubels gaat veel langer mee, om maar eens wat te noe men. We zijn niet duurder, we zijn beter." 1.923,- 788,- VENICE Marseille (Provence Civitavecchia (Ronie) lubrovnik Kotor Palermo f Messina Carthagi Argostóli Valletta. Prijzen zijri vanaf, per persoon o.p v 2 personen per hut en o.b v bew^ikbaart.oi<! en wipjingen indu^f atte belastingen en voiponsn -n Winterzon in de Canansche Eilanden en Caribbean Prachtige route tongs o.a. Madeira, fermrfa, Antigua. Tortoto Vertrek; 2 december Inclusief vluchten en transfer Vertrek; 24 oktober Indu&tef vluchten, hotelovernachtingen transfers Inctumf fooien m tamdramen Ontdek o s Bangkok, Singapore w Ho CN Mmh Stad Vertrek: diverse data van oktober t/m maart Inclusief vluchten ',S w w Stedencruise lange o a Barcelona, Napels, Ronte en Malloma 'Ideaal stdiip voor gezinnen Vertrek; wekelijks van juni Um oktober Inclusief vluchten VRIJDAG 13 JUNI 2014 Breng de speeltuin naar binnen. Naar de vergaderkamer op het werk of ge woon naar de huiskamer. Hoe? Door de Swing Table aan te schaffen, een ta felconstructie met schommelstoelen eraan vast. Dat maakt een feestje van elke vergadering en van elk familiedi neetje. De Swing Table is een speels en gewaagd ontwerp van designstu dio Duffy London. Insteek van de ont werpers was om werknemers een uit dagende en inspirerende plek te bie den voor het houden van vergaderin gen, presentaties en minder officiële bijeenkomsten. De Swing Table is te koop in diverse formaten en materialen. Aan de groot- Swing Table. ste kunnen maximaal twaalf personen schommelen. Optioneel is een grote hanglamp, bevestigd aan stevige ket tingen in het 'dak' van de meubelcon structie. Wat materialen betreft, kan de klant onder meer kiezen uit wal noot en gepoedercoat staal. Andere Lamp YOY. foto's PR materialen en afwerkingen zijn op aan vraag mogelijk. Goedkoop is de Swing Table niet. Prijzen beginnen bij zo'n 5.500 euro en kunnen, inclusief op ties, oplopen tot ruim 13.000 euro. www.duffylondon.com Veel meer dan een simpel lampenvoet je lijkt het niet, deze creatie YOY van de gelijknamige Japanse ontwerpstu- dio. Maar schijn bedriegt. Want wie verder kijkt - liefst in het donker in de richting van een witte muur - ziet dat deze slimme YOY met het licht van zijn ingebouwde iedlamp een kapje kan projecteren op de achtergrond. Wie meteen naar de winkel wil ren nen om deze geslaagde mix van origi naliteit en functionaliteit te kopen, zal teleurgesteld worden: de lamp is een prototype. Maar bij voldoende vraag zal daar vast verandering in komen. www.yoy-idea.jp/works/light Livorno Florence/Pisa) Korcula BARCELONA La (T Prachtige cruise neer o.a Livorno, Tunis, Roma, La Valletta, Corfu, Koter, Venetië Ontvang tot 100,- bartegood por hut! Vertrek 1 juf} en 14 augustus - inclusief vluchten 18 dagen vanaf Inchiml vrije har en fooien, ti/dehjk gratis upgrade' Unieke route vanaf Fort Lauderdale via de Amazone tmr Marmus www.leolux.nl 15 dagen vanaf kijk voor de voorwaarden op cruisewinkel.nl 8 dagen vanaf 20 dagen vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21