I 'F sum 11 i Scalda Terneuzen ontruimd na loze bommelding 10 en 11 Wonen Twee derde van de lokale goede doelen kampt met krappe financiën. Bij ruim een kwart is dat tekort zelfs nijpend. Nieuwe koe laat geen vieze boeren Geregeld zon 22' VRIJDAG 13 juni 2014 Voetbal kijken wordt steeds aangenamer ROOSENDAAL - Zeven op de tien kleine goede doelen in Nederland heeft moeite om het hoofd boven water te houden. Het gaat veelal om kleinschalige, lokale initiatie ven, zoals organisaties die arme gezinnen aan voedsel helpen, oude labradors een nieuw tehuis bieden of oude bootjes laten op knappen door werkloze jongeren. Ruim de helft van de lokale orga nisaties zag het aantal donaties de laatste drie jaar kelderen, blijkt uit onderzoek door de Stichting Specsavers Steunt onder 266 klei ne goede doelen. Ook de hoogte van de geschon ken bedragen is minder gewor den. Twee derde van de onder vraagde organisaties geeft aan met geldtekort te kampen, bij ruim een kwart is dat zelfs nij pend. Van subsidies moeten ze het niet hebben: 62 procent zegt geen subsidie te krijgen. Nog eens 26,7 procent zegt dat die is wegge vallen. Het geschetste beeld komt over een met bevindingen van de branche-organisatie van de goede doelen VFI over 2012. Volgende week komt de VFI met cijfers over afgelopen jaar. Juist voor kleine doelen kan een inkomstendaling grote gevolgen hebben. Zo zag de Stichting Egel- opvang Roosendaal de afgelopen jaren de giften en donaties met honderden euro's per jaar kelde ren. Dit lijkt niet veel, maar in een vrijwilligersorganisatie waar jaarlijks zo'n 4000 a 5000 euro op gaat aan onder meer dierenartsre keningen, medicijnen en brand stofkosten, is dat toch behoorlijk. „Als we minder geld hebben, moe ten we keuzes maken: deze egel la ten we wel leven, de andere niet. Heel vervelend", zegt Dré Schee- res van de egelopvang. De Stichting Vogelopvang Mid den-Nederland moest onlangs nog stoppen met een deel van de activiteiten, omdat de gemeente Almere de geldkraan dichtdraai de. Het centrum vangt jaarlijks 5000 gewonde vogels uit heel Fle voland op. Karin Pols van de Stichting Oude ren Uitjes Westland kon tot ruim een jaar geleden voor het vervoer nog leunen op steun van de ge meente Rotterdam. Nu moet ze met veel onderhandelen de eind jes aan elkaar zien te knopen. „Ik moet vooral heel creatief zijn", zegt ze. In Sao Paulo is gisteren het wereldkampioenschap voetbal begonnen. Na een kleurrijke openingsceremonie speelde gastland Brazilië zijn eerste MÉ wedstrijd tegen Kroatië. pagina 2 en 3: Waarom Oranje toch kan winnen pagina 30 en 31: Als Oranje speelt, ga ik in de tuin werken sportkatern: Alles over het WK Lees voor het actuele nieuws en de uitslagen onze e-paper of surf naar de website: www.pzc.nl/wk2014 TERNEUZEN - Het Scalda College aan de Vlietstraat in Terneuzen is donderdagavond ontruimd we gens een bommelding. Nadat spe cialisten van de politie het pand hadden doorzocht, werd het rond 21.15 uur weer vrijgegeven. De melding bestond uit een korte telefonische mededeling dat er om 20.45 uur een bom zou afgaan. De mededeling werd gedaan met ver vormde stem die veel weg had van een'computerstem'. De 150 studen ten en docenten van Scalda en HZ die aanwezig waren, werden door de politie naar buiten gedirigeerd. Specialisten van de politie kam den het hele gebouw uit, maar troffen niets aan. De Vlietstraat was tijdens de zoekactie afgezet. Toen het gebouw was vrijgegeven, mochten de aanwezigen in groep jes weer naar binnen. DESTELLING UW MENING 293 reacties Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 137 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 - V. Klein goed doel heeft het zwaar door Lilian Dominicus iuc ■»**-*" De openingsceremonie in Sao Paulo. foto Hollandse Hoogte Ik heb vertrouwen in het Nederlands elftal Reageer op pzc.nl Woonplaats Volkert had geheim moeten blijven EENS M 30% ONEENS 70%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1