Al tachtig jaar een vreemde eend 20 21 LEOLUX JUBILEERT Glazen bubble Het dichtst bij een echte zeepbel komt de Bubble (Big en Baby) van Alex de Witte (grote foto). Hij is ge fascineerd door hoe men sen schoonheid ervaren en door het design- en maak- proces. Die zaken komen he lemaal samen in de handge blazen zeepbellampen. Het rebelse Belgische verlich- tingsmerk Dark durfde het aan en nam de lampen in productie. De kleine bel is er vanaf bijna 600 euro, compleet. Voor de grote lamp kun je de prijs mini maal verdubbelen. Echte bellen forever Van een echte zeepbel ge niet je maar even, dat weet ieder kind. Het Zweedse de signcollectief Front bedacht een ledlamp die bellen met een regenboogachtig lichtef fect maakt. Het sop glijdt via een metalen staaf naar het armatuur, waar de bel len in verschillende vor men bevrijd worden en die nen als 'lampenkap'. Van de lamp - gelimiteerde collec tie, twintig stuks - zijn er nog een paar te koop (voor een kleine 10.000 euro). De andere exemplaren hangen in musea en hotels. Gradiënt bellen Helemaal passend in de trend van de verlopende kleuren, is de Parison Pen- dant. Hij is van ontwerper Nat Cheshire, die hem maakte voor het Nieuw- Zeelandse merk Resident. De hangende bubbles zijn mondgeblazen, van een mix van zwart en helder glas dat verloopt van don ker naar transparant en zorgt voor een zachte gloed aan het ledlicht. Ook erg leuk: de bellen zijn niet he- lemaal egaal, maar een beet je gedeukt. Het kunststukje kost ongeveer 1.100 euro. Net als vroeger Jan Henry, twee jonge Tsjechische ont werpers, ontdekten oude, eikenhouten mal len in het archief van het Tsjechische merk Lasvit. Daarin wordt traditiegetrouw kris talglas geblazen. Het contrast tussen het subtiele glazen belletje en het ruwe hou ten blok waaruit het ontsnapt, geeft de lampjes spanning. Moulds had de primeur op de meubelbeurs in Milaan en wordt nu verder ontwikkeld. Waarschijnlijk te koop vanaf deze zomer, prijs nog onbekend. Muurbellen Deze bubbles in mooie kleuren van het ontwerpduo Vaulot Dyèvre voor het hip pe Franse merk Petite Friture, zijn voor de sier én praktisch. Je hangt er een mooi ket ting of kledingstuk aan. De 'bevroren' zeep- bellen zijn geblazen in een houten mal en verkrijgbaar in verschillende maten en kleuren. Voor een luchtig effect kun je ze onzichtbaar - en met een schroef - aan de wand bevestigen. De kleine kosten 48 eu ro, de grote exemplaren komen op 64 euro. Elke poëtisch aangelegde ontwerper wil het: een moment in een product vangen. Veel designers blazen bellen waar je van blijft genieten, vaak met licht. Maar laat ze niet vallen... www.dark.be www.booo.com www.eikelenboom.nl www.lasvit.com www.petitefriture.com Wonen door Renske Schriemer foto's DesignPress Bellen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17