Veilig kunnen werken blijft het hoogste goed Molecaten heeft zin in Waterdunen 'Afschaffen welstandscommissie levert geen geld en wel rommel op' Als 't in m'n kop zit... maas modes ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Ondernemersplein De Schrijver (56), jarenlang actief in vooral de uitzendwereld, zit in middels zes jaar in het bedrijf. „Ik was op een leeftijd gekomen dat ik eens wat anders wilde doen, zelf ondernemen." Zeeland Sup ply, in 1978 opgericht door Jan Ha melink, kende hij al. „Een mooie onderneming en Jan zocht een op volger. Sinds 2008 ben ik me de-aandeelhouder." Zeeland Supply is meegegroeid met de industrie in de Kanaalzo ne, maar is daarbuiten ook actief. Het levert persoonlijke bescher mingsmiddelen en bedrijfskle ding aan klanten in heel Zeeland, West-Brabant, Vlaanderen en het Rijnmondgebied. Het gaat dan niet alleen om bedrijven, maar ook om overheidsdiensten, zoals de Veiligheidsregio Rotterdam- Rijnmond. Onlangs is All Safety Supply in Hellevoetsluis, in de regio Rotter dam, overgenomen. Een doelbe wuste acquisitie was dat. „Heel in teressant trouwens, zo'n overna me", vertelt De Schrijver. „Vooral het gevoel moet over en weer goed zijn. Als dat klopt, kun je ver der, met de cijfers. Het hele pro ces heeft een halfjaar geduurd." Zeeland Supply en All Safety Sup ply met respectievelijk twintig en tien medewerkers, blijven zelf standig opereren. Het hoofddoel is groei te realiseren. Dat moet lukken, aldus De Schrij ver. Hij heeft zijn bedrijf anders ingericht dan veel andere leveran ciers van veiligheidsmiddelen. „In onze branche komt vijftien pro cent van de orders online binnen, bij ons vijfentachtig procent. Wij leveren binnen 24 uur, ook zater dags. Wij doen ook voorraadbe heer voor klanten, wat hen veel werk scheelt. Ze hoeven geen ma gazijn meer te hebben met grote voorraden." De service gaat ver. Zo heeft Zee land Supply van alle 1500 mensen die bij de Veiligheidsregio Rotter dam-Rijnmond actief zijn, de ma- ten in een persoonsgebonden sys teem staan. Eén druk op de knop bij wijze van spreken en de schoenmaat van die éne brand weerman rolt eruit. De klant is koning bij Zeeland Supply, maar 'we durven ook te zeggen dat iets niet goed is', aldus De Schrijver. Dat is niet altijd ge makkelijk, maar, merkt De Schrij ver op, 'veiligheid blijft het hoog ste goed'. „Als mensen ergens wer ken, moeten ze dat veilig kunnen doen, zodat ze 's avonds ook weer thuis komen." Integendeel, maakte Slager giste ren duidelijk tijdens een congres over Waterdunen in Groede. In een bevlogen rede noemde hij het project 'De Levende Kust'. „Wij zijn het gewend de omgeving te laten meegroeien met onze onder neming, met oog voor mens en natuur. Dat gaan we hier ook doen." De provincie legt momenteel 250 hectare nieuwe natuur aan in de polders ten noorden van Groede. Tegelijkertijd werkt het water schap aan kustversterking. Op de grens van duinen en nieuwe na tuur bouwt Molecaten vervolgens vanaf 2016 in fasen een recreatie park met vierhonderd huisjes, een camping en hotel. Volgens Slager zet Molecaten straks een 'innovatief product' in de markt. „We gaan niet, zoals veel andere parken, de huizen massaal verkopen aan particulie ren. We willen die zoveel als mo gelijk zelf in bezit houden, zodat we een eigentijds product kun nen blijven leveren. Als we na tien jaar constateren dat mensen iets anders willen, moeten we be paalde huisjes ook gewoon weer kunnen vervangen." De financiering daarvoor moet ko men uit een vastgoedfonds. Beleg gers daarin ontvangen 'grondren te'. „Dat is geen snel geld, maar een eerlijk rendement op langere termijn", verklaarde Slager. Er zijn kandidaten, maar nog geen definitieve toezeggingen, maakte hij vast duidelijk. De welstandscommissie bestaat uit onafhankelijke deskundigen die B en W adviseren over het ver lenen van bouwvergunningen. De commissie bekijkt of een bouwplan, onder meer wat be treft kleuren en vorm, in de omge ving past. Te veel bemoeienis en te duur, vindt een aantal fracties in de Sluise gemeenteraad. Lijst Babijn deed in januari een voor stel om de commissie af te schaf fen, maar ging ermee akkoord dat B en W eerst onderzoek deed naar de gevolgen. In een notitie schrijft het college nu dat de welstandscommissie be ter gewoon kan blijven bestaan. Als B en W zelf moeten oordelen over de 'redelijke eisen van wel stand', dan zou dat in de praktijk betekenen dat zeer deskundige en dus duurbetaalde ambtenaren die taak op zich nemen. Dat kan dan bovendien niet langer, zoals nu, in de openbaarheid, waardoor af wegingen en beoordeling minder duidelijk worden. Een andere mogelijkheid is om de complete gemeente Sluis wel- standsvrij te maken. Maar dan kunnen er overal bouwwerken met alle mogelijke kleuren en vor men verrijzen. Een tussenweg kan zijn om méér gebieden in de gemeente welstandsvrij te ma ken. In dat geval zou de welstands commissie zich alleen over plan nen moeten buigen die buiten die welstandsvrije locaties vallen. De commissie Ruimte van de Slui se gemeenteraad praat vanavond over de notitie. DONDERDAG 12 JUNI 2014 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Voor de zekerheid vraagt Paul de Schrijver, directeur van Zeeland Supply Industrial Sto res, het nog even na. „Hoeveel arti kelen hebben we?" Een medewer ker heeft het antwoord direct pa raat: 17.000. Van veiligheidsschoe nen, gehoor- en oogbescherming op maat tot brandwerende over alls, in alle maten, Zeeland Supply heeft het. Het magazijn van Zeeland Supply aan de Mr. F. J. Haarmanweg in Terneuzen. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning CROEDE - De aanleg van Natuur park Waterdunen begint in 2016 en gaat een jaar later open. Met die toezegging maakt Molecaten-di- recteur Cees Slager korte metten met geruchten in de streek dat de recreatieonderneming de handen af zou trekken van het natuur- en recreatieproject bij Groede. door Martijn de Koning OOSTBURG - Het afschaffen van de welstandscommissie levert geen besparing op en werkt verromme ling van het landschap in de hand. Dat vindt het Sluise B en W, dat on derzoek heeft gedaan naar de ge volgen van opheffing van de advies groep. Dan moet die vloer er toch echt uit!! dan moeten die verrekte tegels en die verrekte lijm er uit. Dan moeten die buizen van de geldbuizen- post er toch uit. en dat zijn er veel. heel veel. Te veel!!! Maar goed, we zijn begonnen.... Elk vrij uurtje staan we te klussen, met familie en vrienden. Wat heb ik bewondering gekregen voor "bouwvakkers"!, Wat 'n bikkels die ook bij 25 graden met een kangoo aan het worstelen zijn! Zo heb ik ook afgelopen dagen gesproken met voormalig medewerkers van de bank. Wat me opviel is dat ieder hier graag gewerkt heeft, leuke verhalen kwamen naar boven... In dit pand hangt 'n goede sfeer. Wat een be drijf is dit geweest, ongelooflijk, en dat voor n klein plaatsje als Sas. Met Hemelvaart hebben we de kluisjes gecheckt. 'T Zal je toch gebeuren dat er net nog eentje "vol" zit... Ondanks de desillusie 's avonds er toch maar eens goed op geproost bij Bottles Next door! Maar naast het hele klusgebeuren gaat 't in de winkel ook gewoon door. Inmiddels is de uitverkoop begonnen. -30 op de hele collectie?Dat betekent uiteraard heerlijke drukte. Want nu het mooie weer in aantocht is, willen we toch nog net dat leuke jurkje scoren of niet?! Ook de beachlijn van diverse merken slaan goed aan.Gelukkig, want t blijft toch altijd een gok! Zoiezo raar in de detailhandel want in de ene paskamer is iemand een bikini aan het passen terwijl de andere paskamer een bontbody- warmer van het Spaanse merk Hoss Intropia aan het aantrekken is! Seizoenen lopen door elkaar, is niet altijd even gemakkelijk. Zo staan de afspraken voor inkoop volgende zomer alweer vast in de agenda! En dan vinden m'n drie kinderen het raar dat ik hun namen af en toe verwissel!!! ...ook dat zit in m'n kop!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75